DAC/AMP AUNE S6

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Chicanoo 3. 6. 2018 19:51

Zdravým všetkých,
v prvom rade dúfam, že nezakladám duplicitnú tému.

Nakoľko po dlhom čakaní a rozmýšľaní od kúpy mojich aktívnych monitorov a slúchadiel Denon AH-D7200 by som už rád konečne vlastnil a hlavne si vybral DAC/AMP, ktorý by spĺňal všetko to čo očakávam.
V skratke poviem čo od toho chcem.
- vstup nielen USB ale aj optika
- ovládanie zvuku aj pre reproduktory
- možnosť meniť výstup zvuku

Vďaka radám od niektorých užívateľov, ktorým som vďačný som do tejto problematiky oveľa viac "vkročil" a spoznal som naozaj neskutočné množstvo prístrojov. Čo mi síce nepomohlo, ale nakoniec môj výber sa zúžil a zrejme je dobre, že som nakoniec nekúpil pôvodne plánovaný Pioneer U 05.

Takže mám v pláne kúpiť AUNE S6, ktorý by mal spĺňať všetko čo chcem. Pre mňa je táto značka úplne neznámou vodou čo síce skoro všetky :-D ale ak sú nejaké skúsenosti s týmto modelom rád by som ich počul prípadne prečo práve tento model áno a prečo nie napr. k mojim slúchadlám budem len a len rád pred jeho kúpou.
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod bottl 3. 6. 2018 20:42

Tak já osobně mám Aune X1s a zvukově je to vážně krása. Používám to jen ke sluchátkům (nemá regulovatelný výstup k repro ). Lidé si hodně chválí i DAP M1s. Za mě tedy velká spokojenost. Můj další nepřenosný DAC bude určitě zase Aune. Možná právě S6 :-)
bottl
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 3. 6. 2018 21:33

Audio-GD - R2R 11
Audio-GD - NFB 11.38
Fostex HP-A4BL
Schiit Jotunheim

Ktorýkoľvek z uvedených vrátane Tebou zvoleného Aune S6 bude veľmi dobrou voľbou. :)
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. iBasso IT01, RHA MA750 + Fiio Q1 Mark II, Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 6. 2018 22:20

... z predchádzajúceho síce nie je zrejmé aké aktívne monitory budú použité, ale na AH-D7200 by som neváhal použiť aj RME ADI-2 DAC
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 3. 6. 2018 22:28

Aune S6 by měl umět vše, co potřebuješ, a zvukově taky nešlápneš vedle, i když osobně bych zvažoval spíš Audio-GD R2R 11. Fostex HP-A4BL neznám, ale oproti předchůdci konečně má napájení ze sítě. Akorát nevím, jestli má RCA výstup regulovaný. Jotunheim a Lyr 3 nabízí jen USB vstup a nemají přepínání výstupů. Schiit Stack by řešil vstupy, ale output select taky nemá.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Sennheiser HD 800 | Grado RS2e
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chicanoo 3. 6. 2018 22:49

Audio r2r som tiež zvažoval .. ma všetko čo vyžadujem a cena je super. Len ma nejaký problém s pukanim ?

RME ADI 2 vyzerá ozaj parádne ale to už je fakt mimo moj rozpočet.

Zaujímavo vyzerá aj Fostex Hp a4bl ale neviem či spĺňa všetko čo vyžadujem.. Hm.

Aktívne repro sú presonus eris 5.
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod Chicanoo 14. 6. 2018 18:53

Ďakujem všetkým za rady a pomoc.
Vychutnávam si prvé tóny s AUNE S6. :)
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 14. 6. 2018 21:15

A lepšie? Napíš potom dojmy. Príjemnú zábavu prajem. :)
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. iBasso IT01, RHA MA750 + Fiio Q1 Mark II, Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chicanoo 15. 6. 2018 17:22

Tak je to neskutočný rozdiel. Na druhú stranu nemám možnosť veľmi s čím porovnávať a nie som v tomto nejaký skúsený užívateľ..len obyčajný poslucháč. :)

Musím, ale povedať, že je to paráda. Mám pocit, že počujem aj také tóny čo som nepočul, neskutočne čistý krásny zvuk, žiadny šum, rušenie alebo niečo podobné. Prepínanie výstupov je proste lahôdka. Spracovanie mi príde na veľmi dobrej úrovni.
Celkovo to hodnotím ako solídne zariadenie. Pre nejakú "väčšiu" recenziu musím ešte čo to popočúvať. :)
Chicanoo
Junior