Topping D30 + A30

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 7. 2017 15:55

Když USB pracuje v adaptivním (nebo synchronním) režimu, tak o časování signálu rozhoduje PC, které ovšem stabilní časování neudrží. V případě běžného paketového přenosu je to jedno, ale při použití jako transportu do DACu je to problém. Pokud ale pracuje USB v asynchronním režimu, tak si časování řídí sám DAC, který je k tomuto účelu vybaven přesným oscilátorem.

No a XMOS je výrobce čipů spravujících to USB rozhraní. Je možné osadit DAC USB receivery od různých výrobců jako Tenor, C-Media, Amanero a také právě XMOS, který je dost oblíbený a dá se říct, že je to taková záruka kvality.

Zkrátka ten USB transport je aspoň na papíře vyřešen velmi dobře, tak mi přijde logické ho využít a neblbnout s řešeními jako přenosný přehrávač k stolnímu DACu nebo pořizovat CD přehrávač apod.

Předpokládal jsem, že to budeš mít na sobě, ale pokud to budeš mít vedle sebe, tak ten 15cm kabel by byl krátký.
Ten od ghentaudio vypadá dobře, myslím, že účel splní.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minimus80 20. 7. 2017 17:18

Diky moc za vysvetlenie a radu!
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 21. 7. 2017 05:40

No ja dodam iba tolko.
Ak tu Wolverine popisuje ,ze obvodovo to je vyriesene dobre tak to este neznamena,ze sa nic nemoze stat.
A bohuzial stalo sa.
Ja som uz vlastníkom druhého takéhoto DAC.
Ten prvy mi po zapnuti preampu odisiel.
Uz si nepamatam ako som to mal pozapajane ale pri zapnuti môjho povodeho preampu sa DAC rozkmital (ozval sa piskavy zvuk) a viac neslo na nom zhola nic.
Oslovil som teda priamo vyrobcu a ten mi zaslal za 50€ iba DAC.
Komzultoval som to s odborníkmi na elektroniku mimo forum a nikomu to nedavalo zmysel.
Zaver bol jednoznacny a to ,ze DAC musel mat daku vadu uz pri vyvoji alebo to bola vada ojedinela a tak som mal ja to "stastie" ,ze takyto kus skoncil u mna na stole.

Inak zaujimave je to ,ze vyrobca uz ponuka inu variantu ktora je uz na pohlad v casti USB prevodnika rozdielna.
Zodpoveda tomu aj verzia na doske a aj hardverovo sa zariadenia lisia.
Treba len dufat ,ze to bola ojedinela chyba.

Ja som si dal na vlastnu ziadost osadit do dosky DIP8 objimku tak aby som mohol menit OpAmp.
Ale uprimne, to co tam je, hra skvele a ja som tak konecne spokojny.
99% pocuvam na repro a to vsetko co som mal doteraz tak tomu D30 predci.

Cize pokial ide o zvuk, tak za seba mozem povedat jednoznacne ÁNO.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minimus80 11. 8. 2017 21:52

Topping je doma cca tyzden a keďže HD6xx z massdropu prídu niekedy začiatkom roka tak som narýchlo kúpil SH840 . Aspoň budem mať nejake na porovnanie alebo keď budem musiet byť od okolia viac izolovaný. Nahravok doma malo ale zatiaľ ma najviac dostal Depeš . Ináč ked som to vybalil tak ma prekvapilo ake je to malé takze zatiaľ to vyzera že budú na sebe, povodne som myslel ze to pichnem niekam pod telku
Přílohy
2017_08_11_21_16_23_OneShot.jpg
2017_08_11_21_14_35_OneShot.jpg
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 12. 8. 2017 06:34

Dost by ma zaujimalo o aku verziu DAC ide ci uz je to ta modifikovana alebo povodna.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minimus80 12. 8. 2017 07:18

a jako by som to zistil? Ked D30 otvorim? To sa mi moc nechce ;)...a co by malo byt ine v tej modifikovanej?
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 12. 8. 2017 09:33

Samozrejme ako inak, len otvorit. Modifikovana doska ma inu verziu je to priamo na tej doske. Zvukovo sa prilis nelisia ale novsia doska sa tak neprejavi pri prepinani do DSD.
Aj ked je to len napatrne.
Navyse neviem preco ale mne starsia verzia odisla a nasledne mi poslali inu dosku a ta sa uz v USB DAC lisila. Takze je predpoklad , ze kvôli niecomu upravovane boli.
Este taka mala otazocka.
Ta druha LEDka ti svieti na modro ci na cerveno?
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minimus80 12. 8. 2017 20:12

Lava na modro a prava na červeno ...otvarat to zatiaľ nebudem ...mozem skusit poslať sériové cislo vyrobcovy a spýtať sa ho
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 12. 8. 2017 21:06

Ak cerveno tak by to mala byt novsia verzia. Za predpokladu ,ze aj takto sa to da rozlisit.
Moj prvy DAC svietil oboma na modro a teraz uz svieti stavova dioda na modro a lock na cerveno.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 3. 12. 2017 09:51

Tak co "topinkáči" ako ste spokojni?
Mate daco nove?
Ja som spokojny a nemam pocit ,ze by v danej cene bolo treba menit za daco ine.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minimus80 3. 12. 2017 12:44

Mam topping s shure840 a senh px100 a popravde uplne uneseny nie som, ale nikdy som nic ine nepocul tak mi je tazko hodnotit.

Jezisko mi donesie HD6XX to som zvedavy ako bude hrat

rozmyslam o burson opAmp upgrade co by malo rozsirit soundstage
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 3. 12. 2017 22:49

No ja sluchadla takmer nepouzivam. Takze v pripade D30 a za tu cenu uplna spokojnost.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minimus80 6. 1. 2018 20:58

Burson Opamp dorazil (72eur) a instalacia prebehla hladko,
Prva radost bola ze som ich osadil spravne a zosik hra.
Zmena zvuku nejaka nastala ale kedze som audiofilsky novic tak neviem detailnejsie posudit a popisat zmenu.
Proste hra to a hra dobre :-), zvuk je plnsi ako pred zmenou a basy trocha prijemnejsie.
(HD6XX, SH840 som pozical tak som ich este neskusal )
Odporuca sa nehat 100h "zahoret" ...tak som zvedavy dalej

ephoto-1040162.jpg

na porovnanie , stary, novy a mierka :-)
ephoto-1040168.jpg

vytiahnutie islo hladko
ephoto-1040170.jpg

a osadenie tiez
ephoto-1040174.jpg
minimus80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 7. 1. 2018 17:56

Myslim si ,ze vacsi vplyv by malo ak by si vymenil OpAmp v DAC.
Preto som si ja do svojho nechal od vyrobcu osadit DIP8 päticu takze ak chcem, mozem vymenit co chcem a nemusim dosku dodatocne upravovat :D
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minimus80 7. 1. 2018 18:40

aha tak o tomto si písal v príspevku vyšsie ! chytrý ťah :-)
minimus80
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron