DAC/AMP k Shure SRH840

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 4. 2017 21:58

S tím NFB-11 je to na zvážení - je tam ES9018 a má světlejší ("ostřejší") podání než mívaly NFB-15 a NFB-15.32 s Wolfsonem.
Schiit combo je výborná věc, ale kdybys do toho nechtěl tolik investovat a budeš zůstávat u SRH840, tak pořád je tu Fulla 2.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 4. 2017 05:53

MacPhenom píše:Můžeš napsat nějaký konkrétní model? mx1 stojí 3500 takže něco okolo 1750 co zvládá sluchátka do 600ohm a má výstup i na repráky? (samozřejmě přepinatelný buď sluchátka nebo repro) O tom že by byl mx1 předražený 2x vůči konkurenci jsem zatím nikde zmínku nenašel, naopak samé kladné ohlasy ;-) .
Tie kladne ohlasy su uz ale dost bradate. Z cias ked na trh prisiel. A to bolo 7 rokov dozadu. To taka konkurencia na trhu nebola ako je teraz.
Ved aj ta spominana Fulla 2 stoji o stvrtinu ci tretinu menej, ci Micca Origen, Geek out... A hraju lepsie. A v Cine sa ani hrabat nejdem, tam najdes aj za polovicu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 23. 4. 2017 09:07

The Wolverine: jo dík za info :.-) už studuju rozdíl mezi DACy AKM AK4490 a ES9018.
Tak zatím to asi fakt vyapadá na Schiit Combo. vzhledem k tomu co poslouchám ( metal, rock, akustika až trošku jazzu ) se mi určitě hodí teplejší projev.
Některý metalový kapely jsou už i na tom NFB 15.32 dost ostrý ( dáno samozřejmě i charakterem sluchátek SRH840 ) a ostřejší bych to asi určitě nechtěl ...
Ono ideálně nazvučená Diana Krall zní dobře téměř na všem, ale u těch mých metalových strašáků to tak není :-D
Ty SRH maji 32ohm ty to snad nakrmí dostatečně a kdybych někdy v budoucnu kupil silnější sluchátka jako třeba T90 tak mám pořád silné NFB 15.32.
Je ale zvláštní že i ty 840tky mi i na tom silném NFB 15.32 prostě hrají líp na Hi Gain. Nemyslím si že je to jen placebo efekt z vyšší hlasitosti - hlasitost si srovnávám na zruha stejnou poslechovou úroveň. Na Lo Gain je ta hudba trošku plošší a basy nemají takový objem. Na Hi Gain to má nepatrně hutnější zvuk.

-- 23. 4. 2017 11:02 --

Na Head-Fi jsem našel zajímavý porovnání DACů:

1. Burr-Brown PCM1792A- thick mid, good bass and slightly rolled off highs. Somewhat full bodied sound.
2. Cirrus Logic CS4398- lively sound; bass is less, mid is less thick and a bit neutral while highs is extended. No so full bodied sound.
3. Wolfson WM8740 - more bass, thick mid, a bit warmer sounding, highs a bit rolled off. Somewhat full bodied sound.
4. Sabre ESS9018- clean sounding, a bit to the clinical side, light bass, almost neutral mid and high is very extended, some 'sweetness' - not so full bodied sound
5. Verita AKM4490- good bass, thick mid and extended high, some sweetness. Overall full bodied sound - I would say, this one sound more musical then the rest.

http://www.head-fi.org/t/800357/what-do ... t_12845913
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 23. 4. 2017 11:32

Ty z těch šesti let děláš šedesát :-D , vážně se to za tu dobu tak hnulo? :hm Schiit Audio Fulla 2 jsem v čr přes zboží.cz a heureku našel jen v audigu kde stojí 4290, takže dražší o 800 a to s neznámou dostupností. Pokud správně chápu popisek tak se počítá se sluchátky do 300ohm né 600, takže ten pocit "můžu přípojit jaká sluchátka chci" padá. Pohodlné přepínání výstupů také chybí. Ten Audinst prostě má pro mě svoje kouzlo v pohodlností při používání: Máš velký nebo malý jack? Je to jedno můžeš tam dát oba, redukce neřešíš. A ta geniální páčka kterou se volí sluchátka/preamp! Jaktože tohle nemají všichni? Používám to furt. Prostě to má něco do sebe, pro líné lidi určitě. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 23. 4. 2017 13:42

MacPhenom píše:Já mám AKG K550 a to hlavně kuli pohodlí u pc, hudbu na nich téměř neposlouchám protože mě to ze sluchátek prostě nebaví, beru to jen jako nouzovku. :-)


Z čeho posloucháš ?
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 23. 4. 2017 16:31

Hele z ničeho extra, já to nemyslel jako "ze sluchátek neposloucham protože se žádná s mou sestavou nemohou měřit", to ani náhodou, spíš je pro mě mnohem příjemnější poslech bez něčeho na hlavě, zkrátka mě sluchátka ruší a omezují. Mám entry-level sestavu ONKYO A-9050/Marantz PM6006 (podle toho který je zrovna v servisu :-| ) + VMA II Mikro které v mé malé místnosti hrají překvapivě pěkně :-) . Každopádně už ale cítím potřebu posunout se dál a tak vymýšlím čím je nahradit. :hm
Přílohy
poslech.JPG
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 23. 4. 2017 19:18

Tak koukám na Modi2 a někde píšou DAC AKM 4396 a u Modi2 U je DAC AKM4490.
Schiit ale na svým webu ( jak US tak Holandsko ) píše u obou shodně AKM4490.
Tady v téhle recenzi píšou o 4396 i u Uber verze ->
http://headaudio.weebly.com/clanky/schi ... odi-2-uber
Vypadá že postupně nahradili 4396 za 4490 napřed u Uber a teď i u obyč verze ? Došlo u Modi2 k posunu z 4396 na 4490 ? Nvíte o tom něco ?
Na Audigo.cz mají uvedeno (starší ?) 4396 ...
je mzi nimi vůbec nějaký zásadní rozdíl ?
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 23. 4. 2017 20:28

Tak Schiit je super zálezitost,ostatne nejen já jsem Ti ji doporucoval.Ale teplejsí projev bych od toho neocekával.Já na nej precházel práve z NFB 15.32 a první dny jsem byl trochu rozpacitý.Pár dnů na rozehrání a nemenil bych.Nicméne projev SS je svetlejsí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 4. 2017 05:59

MacPhenom píše:Ty z těch šesti let děláš šedesát :-D , vážně se to za tu dobu tak hnulo? :hm Schiit Audio Fulla 2 jsem v čr přes zboží.cz a heureku našel jen v audigu kde stojí 4290, takže dražší o 800 a to s neznámou dostupností.
Ano vazne. Doba pokrocila. Uz len take asynchronne usb, lepsie prevodniky....
Nikde tu nie je podmienka nakupu v CR.
To ze si z Audinstu nadseny ti nikto neberie. Len to uz proste nie je najvyhodnejsia kupa.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 29. 4. 2017 21:31

Má smysl uvžovat o Uber verzi Modi2 + Magni 2 ? Je tam nějaký zvukový rozdíl oproti ne uber verzi ? Nebo za ty peníze je lepší už něco jiného.
Utáhne ne-Uber Magni 2 i žravější sluchátka ?
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 5. 2017 06:11

Zvukovy ani velmi nie, hlavny rozdiel je vo funkcionalite a pripojitelnosi. Zalezi na co vsetko to chces. Ne-uber verzia Magni nema lineout a preamp, takze ak k tomu chces pripojit aj repro tak nepochodis. Musel by si ten sluchatkac v kuse odpajat od dacu aby si tam mohol pichnut repro. Co sa tyka vykonu tak ho ma viac nez dost v podstate na akekolvek sluchadla.
Alternativa sa najst samozrejme da.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 1. 5. 2017 10:55

Jo rozdíl ve funkcích a vstupech mi je jasný ... u verze Uber se mi líbí i nezávislé napájení toho DACu a hliníkové kryty - což povede k lepšímu chlazení u zesilovače ( navíc to na stole líp vypadá ).
U DAC ve verzi Uber píšou na stránkách Schiit že má lépe zpracovanou analogovou část ... těžko říct jestli to bude slyšitelné.
Šlo mi jen o to že pokud už s verzemi Uber překročím cenu 10k tak jestli v té cenové hladině nění nějaký jiný jasný favorit ... ale vzpadá že není ( aspoň jsem nic neobjevil ).

Co ještě Vali 2 - říká se že elektronky mají teplejší zvuk ... ale je nejmíň výkonný ( Vali2 - 1W, Modi2 - 1,2W, Modi2 U - 1,5 W ).
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 1. 5. 2017 13:07

Doporučuji SMSL M8, za ty peníze výborný DAC založený na chipu ESS9018, sluchátka mám Shure 940. Nahradil právě DAC/AMP audiogd NFB15 a zesilovač zastoupila HYPA1. Pak jsem poznal co dovedou elektronky a nebylo cesty zpět :D. Osadil jsem Little Dot mk3 Teslama a spadla mi čelist, čili za mě lampy svit jasná volba v kombinaci se studiovými sluchátkami.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 5. 2017 04:45

theedge píše:Šlo mi jen o to že pokud už s verzemi Uber překročím cenu 10k tak jestli v té cenové hladině nění nějaký jiný jasný favorit ... ale vzpadá že není ( aspoň jsem nic neobjevil ).

Konkurencia samozrejme je. Uz aj take Audio GD ma par kusov (napr. NFB-11) ktore Schiitu pekne zatopia. I napr. taky Yulong Daart Canary a par dalsich. A to su len all in one krabicky. Kombinacii samostatneho dacu a suchatkaca su potom dalsie desiatky.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theedge 2. 5. 2017 12:42

Není nejaká zkušenost a Aune X1s ? V ČR ho prodává Headphones CZ a vypadá taky zajímavě.
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků