Můžu spojit země L a P kanálu z CD changeru?

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod emet 16. 8. 2018 09:01

Ahoj.
Dokáže mi někdo říct, jestli to bude vadit? Nemůžu to nikde vygooglit.
Mezi CD changer a rádio připojuju spínanou AUX zásuvku.(U Saaba to moc jinak nejde.) Z CD měniče vede pro každý kanál jedna zem, ale na AUX zásuvce můžu připojit pouze jednu. Když připojím pouze jednu(dle návodu, který jsem našelhttps://drive.google.com/file/d/14A9LJbykHMdM4cTUNkIYZcOS1c1yVodP/view), tak je pak jedna strana hlasitější. Zajímavé je, že když je v měniči puštěné CD, tak stačí jedna připojená zem(odpojená druhá zem i oba signály), aby jedna strana hrála! :shock: Což koresponduje s tou hlasitostí.
Můžu tedy obě země na AUXu spojit nebo je to problém? Dostal jsem informaci, že je můžu spojit pokud mezi zeměmi nenaměřím žádné nápětí. Je to opravdu tak?
Samozřejmě by to vyřešilo zapojit pouze ten AUX, z kterého je rozdvojit můžu, nebo přidat přepínač, který by je pře AUXem odpojoval, ale tomu se chci zatím vyhnout.
Díky za každou informaci!
emet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 16. 8. 2018 09:13

Normální stereo jede na spolecné zemi a zivých signálech L+P.Pokud más stereo ctyrmi dráty,pak más jeste moznost symetrického zapojeníL+L-/P+P-.
Ale u tebe jde o stereo,cil jack TRS a tam je zem spolecná.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emet 16. 8. 2018 09:40

Čili, pokud je to tedy zapojeno symetricky, tak z toho udělám "pouze" nesymetrické?
U symetrického zapojení by ale musely být pro každý kanál 3 dráty nebo 2+2+1zem, ne?
Naposledy upravil emet dne 16. 8. 2018 09:52, celkově upraveno 1
emet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 16. 8. 2018 09:51

Presne tak.Zeme normálne spoj a bude to hrát.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emet 16. 8. 2018 09:58

Ok, díky za rychlou reakci!
emet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod emet 16. 8. 2018 16:46

Nj, ale pokud to je symetricky, tak to vlastně nejsou tak úplně země ne? Podle toho co mi řekla wiki, tak by měl být u symetrického signálu HOT+, COLD- a zem. Tady je teda COLD- zároveň se zemí nebo jak to je? Na rádiu jsou popsány jako GND. Opravdu je můžu spojit?
Zkusil jsem teda měřit napětí mezi zeměma i signálama a u obou to lítá +- 0,něco až +- 1,něco mV, jestli to pomůže.
emet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 16. 8. 2018 17:29

V pohode ty zeme spoj a neres to.Nepredpokládám ze výstup z CD bude symetrie.Je to klasické stereo,jen je tazené ctyrdrátem.
Niceho se neboj,bude to fungovat.Pokud bych resil takový problém já,taky bych to vyklemoval.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emet 16. 8. 2018 17:57

Ok, díky! :)
emet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod emet 17. 8. 2018 08:01

Tak zapojeno.
Ale pořád mi nedá spát jak to, že cd měnič pořád hraje i když jsou signály odpojené a jdou do rádia jen ty spojené země. Dokážeš mi to vysvětlit, ať mám klidné spaní? :D
emet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 17. 8. 2018 09:23

Tak v tomhle ti neporadím,
to chce zmerit,kudy se tam dostává napájení.Bude to asi zapojený tak,ze pokud zapnes CD tak zároven zapnes automaticky i ten changer.
Autoelektrika je delaná tak,ze zem tvorí vetsinou i kostra.A pokud chces neco zapnout,poustís tam plus.takze ty zeme to podle mne neovlivní.Ale tohle je uz jen teorie,narozdíl od stereo signálu,kde jsem si jistej.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emet 17. 8. 2018 09:30

Jj, tak to je, napájení je zvlášť. CD changer musí běžet, aby to hrálo.
Myslím hudební signál. Tzn. je odpojen L+ a P+ a zůstává L- a P- nebo jeden z nich a stejně to pořád hraje, jen potichu.
emet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 17. 8. 2018 10:15

Tak to se tam dostává signál pres ty zeme.Bud se stím smírís,nebo pak autolektrikar,který ten signál pomocí kondíku oddelí (podle mého).
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emet 20. 8. 2018 07:07

Ok. Měl jsem za to, že by se tohle ale dít nemělo. :)
No nechám to být, víc už se do toho hrabat nechci.
Ještě jednou díky za tvůj čas!
emet
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků