Bluetooth FM Transmitter do auta

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 23. 1. 2018 15:29

Ahoj,

do tohohle moc nedělám, tak se zeptám zkušenějších, pokud něco takového existuje. Kamarád mě poprosil:

"Prosím Tě, sháním FM BT Transmitter do zapalovačové zásuvky auta.

Vyhledávám už pár dní a nic mi nepadlo pod nos, resp. i padlo, ale "prodejce" nedokázal zodpovědět zásadní dotazy ohledně funkce a nechci utrácet poštovné jen za to, že objednám a vrátím, o času nemluvě.



Takže, parametry které požaduji:

párování s libovolným telefonem přes BT
naladění libovolné frekvence (některé transmittery mají pevně stanovené)
možnost dobíjení telefonu, tedy alespoň jeden 2A USB výstup




co by bylo fajn:

dosah BT 10 M (většina má spíš 5m)
jednoduchý design - ideálně pouhý "váleček" nebo "hříbek"
podporu čtení dat z USB nebo SD (ideální oboje)




co nepožaduji:
funkci handsfree, pokud ano, tak s pozitivními recenzemi (obykle si všichni stěžuji na nevýkonný mikrofon, kdy volající je slyšet, ale volaný - já - nikoli).


co rozhodně nechci:

automatické přepínání mezi přehráváním hudby a příchozím hovorem
zboží z chiny - kvůli záruce


cena:

s poštovným a doběrečným řekněme +- 850 Kč strop."


Dík moc všem za odpovědi.

Martin
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 1. 2018 18:52

https://www.gearbest.com/car-charger/pp_642449.html
Toto sice nesplna podmienky "nie cina", ale zase pri tej znacke XIAOMI to snad ani nebude problem (mam asi 10 vyrobkov xiaomi a este som nic nereklamoval), a pri tej cene $13.99... navyse, obcas byva v zlavach s kuponmi aj za menej. Ma to nabijanie 2x 2.4V (max 3.4V), ovladanie cez bluetooth v aplikacii. Pri tychto transmitteroch do auta sa neuvadza dosah BT, skor je u nich dolezitejsi vykon FM transmittera, ale verim, ze tento bude mat silny dosah, xiaomi je "cinsky apple" - kvalita. Ak by predsa len chcel aj to handsfree, treba pozriet verziu 2S. Ja mam skoro dva roky prvu verziu, bez problemov zatial a na ceste je 2S, cakam kazdu chvilu dodanie.
V CR/SR velka ponuka (na rozdiel od amazonu) nie je.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 24. 1. 2018 09:05

Dík moc, velmi jsi pomohl.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 1. 2018 09:34

Neni zac, este som si vsimol, ze v optional poziadavkach ma tvoj znamy "citanie z SD/USB". Toto zariadenie to nevie, a asi ich ani vela takych nebude... bud citaju zo zdrojov SD/USB/jack alebo z bluetooth. A ak take aj su, potom asi nebudu nabijat a ked nahodou najde take all-in-one riesenie, zarucene to bude drahe alebo cinsky smejd :) Mam skusenosti s viacerymi podobnymi hrackami (sluzobne cesty absolvujem v roznych autach) a treba sa zamerat na silu signalu FM transmitera a mat moznost nabijania. Ostatne su blbosticky.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 24. 1. 2018 10:32

_daRKu jaká je tam zvuková kvalita? Dá se to vůbec poslouchat? Nebo je to jen pro děti a na mluvené slovo?
Ta 3S za 14babek mě docela zaujala, nemám v autě USB vstup a pálit hudbu na CD jsem přestal před cca 5ti lety...
Teď si vystačím s klasickým FM příjmem, ale na delší cesty by se to docela hodilo...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 24. 1. 2018 10:52

_daRK píše:Neni zac, este som si vsimol, ze v optional poziadavkach ma tvoj znamy "citanie z SD/USB". Toto zariadenie to nevie, a asi ich ani vela takych nebude... bud citaju zo zdrojov SD/USB/jack alebo z bluetooth. A ak take aj su, potom asi nebudu nabijat a ked nahodou najde take all-in-one riesenie, zarucene to bude drahe alebo cinsky smejd :) Mam skusenosti s viacerymi podobnymi hrackami (sluzobne cesty absolvujem v roznych autach) a treba sa zamerat na silu signalu FM transmitera a mat moznost nabijania. Ostatne su blbosticky.


Já právě vůbec, tohle je pro mě španělská vesnice, dělám spíš do počítačů a notebooků, jsem totiž na vozíku a mám dost volného času, uplynulý týdny a měsíce jsem pomáhal nejlepší kamarádce a jejímu manželovi vybírat spotřebiče a hlídat akční ceny, protože se stěhovali do nového domečku. Taky jsem vybíral nočníky, kojenecký kaše, MP3, foťáčky, čtečky e-knih, nicméně ten transmitter je tak specifická oblast a požadavky tak široké, že jsem se radši zeptal. Když mi někdo řekne, co hledá a cenový limit, jsem schopný něco o tom vygooglit, zúžit výběr, dát dost podkladů k rozhodování a následně to sepíši do mailu. Ale na tohle jsem byl krátkej. Ještě jednou dík moc. ;-)
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fr3d1 24. 1. 2018 11:08

Roidmi 3S mám cca měsíc a funguje v pohodě. Předtím jsem měl noname fm trasmitter a s ním jsem měl problém najít volnou stanici. Poslouchat se to v pohodě dá.
Schiit Modi 2 Uber -> Sommer cable DIY -> (Schiit SYS -> Adam Audio T7V) | (PM PRE4 -> Sennheiser HD 800)
Fr3d1
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 24. 1. 2018 12:14

Takže je to zvukově na úrovni alespoň klasického FM vysílání Českého rozhlasu?
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 24. 1. 2018 14:36

Osobně by jsem to řešil výměnou autorádia s bluetooth.
Při ceně 2100kč se dá koupit slušné rádio,s kvalitním hands free zvukem.Jde použít i jako nabíječka telefonu.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 1. 2018 18:38

Foto1977: zvukovo sa od toho hifi neda ocakavat, ked uz pre nic ine, tak kvoli tomu, ze zvuk sa prenasa klasickymi vlnami FM. Pri kvalitnom zariadeni to bude hrat ako radio s dobrym signalom a vyhodou je, ze to zariadenie hra neprerusovane (na rozdiel od radia v kopcoch a pod.) Ak jazdis medzimesto, potom treba castejsie preladovat stanice, miera toho "castejsie" je zase zavisla od kvality toho vysielaca. Ani to Xiaomi 1S co mam nevydrzi bez zavahania 200km cestu, ale preladovat nemusim, resp. pomer mojej lenivosti voci kvalite ma k tomu nenuti :) Verzie 3S a 2S verim budu este lepsie.
Bluetooth radio je iste lepsia (ale podstatne drahsia) volba, ale v dnesnych autach uz radio len tak nevymenis, ani neviem, kedy som take radio naposledy videl.
Ak ma aktualne radio vstup na jack, kompromisom moze byt bluetooth receiver. Tych je na mraky. Nieco taketo na amazone: http://a.co/jhyR2Kt
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fr3d1 25. 1. 2018 08:26

Jak píše _daRK, hraje to přesně tak jako stanice s plným signálem. V mém případě je kvalita naprosto stabilní. Hraje to bez problémů i na obsazených frekvencích.
Schiit Modi 2 Uber -> Sommer cable DIY -> (Schiit SYS -> Adam Audio T7V) | (PM PRE4 -> Sennheiser HD 800)
Fr3d1
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 1. 2018 08:46

Aktualne je verzia 3S na GB s kuponom GBNY069 za 8.32e .
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 2. 2018 16:25

No len ci "to" bolo naozaj tej istej znacky, ako sa tu o nich pise. Lebo podobnych vyrobkov moze byt asi vela. Ja som ich zopar vyskusal a s tymto boli problemy najmensie.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eiben 1. 2. 2018 17:39

A nemas v aute jack nebo USB? Hodis to pres drat a neni co resit
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 3. 2. 2018 10:21

Ak ma autoradio moznost pripojenia CD menica tak by som sa ja osobne radsej zameral na daco co supluje po pripojeni k radiu prave ten spominany CD menic.
Sam mam taketo zariadenie vo svojom aute a popravde FM trasmitter sa tomu nevyrovna.
hifionania
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků