Reproduktory ke gramofonu

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod AlienLM10 20. 3. 2015 22:41

Dobrý den,chci si pořídit gramofon,ale vůbec se v tom nevyznám. Pro začátek chci nějaký levnější,tak jsem si vyhlídnul tento http://www.czc.cz/sencor-stt-312ur/145525/produkt ,ale problém je,že nevím jaké reproduktory k němu půjdou připojit. Poradíte mi někdo nějaké? Díky
AlienLM10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 3. 2015 22:53

Doporučuju na Sencor zapomenout - z jednoho dobrýho důvodu = JE TO TOTÁLNÍ S.H.I.T.
Navíc k němu žádný "samostaný repráky" připojit nejdou - tahle parodie na gramofon to neumožňuje, ale obchodník o tom "taktně" mlčí.
Svědčí o tom i nesmysly v popisu atd. Je to úplně nejjednodušší model, lidově označitelnej jako "plasťák" nebo dřív "bakeliťák", kterej je to nejlacinější co se dá koupit - kvalita i "jemnost" k deskám tomu odpovídá. V popisu navíc absolutně chybí právě to nejdůležitější - parametry dalších zařízení, "následujících" v akustickým reprodukčním řetězci neboli "lidsky řečeno", popis toho, co dalšího je ještě potřeba mít, "aby to hrálo".

Doporučím "přitlačit na pilu", přidat pár stovek a koupit aspoň http://www.czc.cz/denon-dp-29-stribrna/161282/produkt - kterej už plní aspoň základní požadavky na Hi-Fi gramofon a v popisu mu nechybí, že umožňuje připojit další zařízení jako AV receiver nebo hi-fi věž, obecně všecko, co má vstup označenej LINE nebo AUX. Ony to toiž "jenom samotný repráky" nevyřeší - a to ani v případě toho Sencora, kde to ale "někdo pozapomněl uvést" ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Leony5 21. 3. 2015 00:57

Nemají svůj vlastní zesilovač ke kterému se následně připojují reproduktory.Je nutné přikoupit zesilovač se vtupem PHONO což značí že je vybaven PHONO předzesilovačem pro magnetodin.přenosku,chceteli jehlu,nebo koupit gramo s vestavěným zesilovačem+ repro.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků