Pomoc s výběrem audia (rozpečet cca 12 000,-)

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 1. 2015 14:35

Zdravím.

Poprosil bych zkušené, jestli by mi někdo doporučil nějaký audio-set a obecně audio pro auto. Rád bych ozvučil Felicii. Hned na úvod předesílám: nejsem audiofil a mé nároky na kvalitu poslechu jsou spíše střední, nicméně hluchej taky nejsem.

1. Odhlučnění: Určitě první z věcí co budu dělat je odhlučnění - jak dveří tak pokud možno co nejlepší izolace kabiny od motorového prostoru. Mohu tedy vědět, jaké konkrétní produkty by byly nejlepší? Můj aktuální plán bylo vybrat nějaké izolační materiály/folie prodávané po metrech a prostě s nima vylepit co půjde ale nemam zkušenosti s žádnou značkou. Také nevím, kolik tohle bude cenově, ale iděalní by bylo se vejít do investice kolem 3 - 5 tisíc.

2. Autoradio: Mám nové, Blaupunkt Tokyo 110. Vím, že to není žádný zázrak, v podstatě je to entry-level od Blaupunktu ale je to jediná věc, kterou nehodlám měnit, takže tolik jen pro info.

3. Repro: Nevím po jaké značce skočit. Rád bych se spokojil se sadou, kde vepředu ve dveřích bych umístil 2x 165mm (akorát, po úpravě originál tapece) repro dvou-pásmo pro basy a střed, nahoru pak k zrcátkům nějaké 2x výškáče a poté nejspíš dozadu na plato 2x repro zatím nevím jaké velikosti. Zatím jsem byl pro jít po nějakých Blaupunktech (kvuli sladění značky s autoradiem). Zde platí cenový strop max 5 tisíc za vše.

4. Elektrika: Po jakých sáhnout kabelech úměrně k reproduktorům? Měla by být nějaká specifická tloušťka? Nebude k reproduktorům zapotřebí nějaký zesilovač za předpokladu, že radio umí max 4x50W? Idealní cenový strop by byl 2 tisíce.

5. Subwoofer: Protože auto využívám i prakticky tak si nemohu dovolit zaplňit kufr subwooferem, resp. byl by víc akorát na překážku, tím pádem bych tomu rád upravil požadavky na repro, aby ho "zastoupily". Pokud by však existovala nějaká smysluplná varianta subwooferů pod sedadla tak bych o tom klidně uvažoval ale v životě sem s tím neměl žádné dočinění.

Netřeba připomínat, že Felicie neni zrovna idealní auto na prožitek hudby, ale trávím v tom autě denně několik hodin a do celkového stavu jsem investoval za poslední rok desetitisíce, takže bych se rád postaral i o tuto stránku věci. Jak říkám, nejsem náročný, každopádně věřím, že za nějakých cca 12 tisíc se kterými počítám by se auto dalo ozvučit trochu na úrovni, bez použití subwooferu. Samozřejmě, můžu jít s cenou klidně i výše, pokud by to opravdu stálo za to.

Předem díky za reakce.


P.S.: Kdyby byly repro v červené/černé je to jednoznačně plus, pokud ne tak idealně taková varianta, aby se daly "zakrytovat" právě do těchto barev.
anonymni

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků