Reproduktory Focal

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Armitage 5. 7. 2014 11:33

Dobrý den,
jdu si k Vám pro radu, protože jsem trošku ve slepé uličce. Chci koupit komponentní reproduktory do auta a jelikož mám doma repro od Focal a našel jsem i Focal repro do auta, tak jsem se pro ně rozhodl.....jenže....našel jsem je na inzerci a jsem v pasti z toho, že obsah balení neodpovídá krabici. Údajně by mělo jít o Focal Performance KIT PS 165F ale když to hodim na google, tak se mi zobrazují reproduktory s membárnou barvy ?imitace dřeva? ale na fotkách prodejce jsou membrány černé. Nic méně jsem si tedy dal vyhledat "Focal components speakers" a snažil se najít podle fotek, které to jsou...ale nenašel....Mohl by mi k tomu někdo zkušenější říci svůj názor. Začínám si myslet jestli nejde o nějaké napodobeniny.

Děkuji pěkně

http://elektro.bazos.cz/inzerat/3594684 ... ni-set.php
Armitage
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 5. 7. 2014 12:14

A co takhle zeptat se prodejce...?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Armitage 5. 7. 2014 12:17

Pochybuji o tom, že jestli to prodává záměrně, že mi to řekne :-) a samozřejmě bych měl rád v záloze nějaké argumenty, kterými se mohu ohánět a nenechat si od prodejce nalhávat nějaké voloviny....
Armitage
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 5. 7. 2014 12:23

No tak kdyz nejspis mas duvody povazovat prodejce za podvodnika, jak plyne z tveho textu, a nestoji ti to ani za kratky telefonat, tak od nej nekupuj, ne?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Armitage 5. 7. 2014 12:24

Mimochodem co jsem našel.... No nepůsobí to na mě vůbec seriozně.

http://www.focalaustralia.com.au/warnin ... nd-online/

-- 5. 7. 2014 13:40 --

Tak samozřejmě to je nejjednodušší řešení. Mám Focaly doma a vím jak je to dobrá značka, tak nerad by jsem si zase o někom myslel, že je podvodník a přišel tak o dobrou koupi. Zavolat dotyčnému není samozřejmě problém. Problém by nastal ve chvilce kdyby mi řekl, že to není žádný podvod, já mu je zaplatil a pak zjistil, že jsem vyhodil peníze a těžko potom můžu něco dělat. Proto jsem se šel poradit.

-- 5. 7. 2014 13:43 --

Jestli někdo vědomě prodává padělky, tak mu těžko můžu věřit co mi bude povídat. Chtěl jsem nějakou odbornější radu jako třeba "Podívej se na magnet, jak je lepenej....jestli tam je to a to, tak to nekupuj protože Focaly to maji tak a tak" nebo něco takového. Nepřišel jsem si pro radu o tom jak mám nakupovat :-))))

-- 5. 7. 2014 13:44 --

Jestli někdo vědomě prodává padělky, tak mu těžko můžu věřit co mi bude povídat. Chtěl jsem nějakou odbornější radu jako třeba "Podívej se na magnet, jak je lepenej....jestli tam je to a to, tak to nekupuj protože Focaly to maji tak a tak" nebo něco takového. Nepřišel jsem si pro radu o tom jak mám nakupovat :-))))
Armitage
Junior

Odeslat příspěvekod All 5. 7. 2014 16:25

Cena je podezřelá. V Evropě se prodávají za cca 210,- Euro. Prodávající píše, že byly chvilku v panelu ale i tak mi sleva přijde dost velká. Koneckonců ale proč ne? Možné je všechno.
Informace o plnohodnotné výhybce je zkreslená. Plnohodnotná výhybka dvoupásmového komponentního systému vypadá přece jen jinak. Především nemá "natvrdo" napojený jediný kabel.
Podívej se na jednotlivé modely k výrobci - http://www.focal.com/en/43-car-audio-systems
DVD Pioneer DV-410V, CD CA Azur 340 C, Amp CA Azur 640A v2, repro Klipsch RB-81.
PC, DAC+HeadAmp Zero Tianyun 09 Version (OPA 627 + USB), sluchátka Audio Technika ATH-AD900, repro Focal XS Book.
All
Junior

Odeslat příspěvekod Armitage 5. 7. 2014 18:30

Koukal jsem právě obecně na komponentni Focaly s úmyslem, že najdu podle vzhledu ty, které prodejce inzeruje.....ale nenašel jsem. Našel jsem ale výše zmíněný článek, kde je upozorňováno na typ Focal 165 V1, která byla napodobena a vyskytuje se na ebay..... vzhledově sedí přesně s těmi co se nachází prodejci v té krabici. Přijde mi, že vzal original krabici od Focalu za které je vydává a dal tam do té krabice ty napodobeniny. Možná právě kvůli tomu aby si mohl říci vyšší cenu. Každopádně kdyby tohle prodejce neudělal ale nechal je v té krabici ve které se ty napodobeniny prodávají (rozdíl je jen v tom, že originál má bílým písmem Focal a napobenina to má s přechodem od černé k bílé) tak mě vůbec nenapadlo nic podivného a nejspíš by jsem je koupil. Jen díky tomu, že obrázek neodpovídal obsahu barevně, tak mě to začalo zajímat. Nic méně našel jsem reproduktory Alpine SPR-17S, které by měli být dle mého názoru také kvalitní i když od Alpine jsem nic neslyšel, tak jsem spíše vsadil na jméno této značky....

Děkuji všem za rady a doufám, že to ještě někomu pomůže aby se nenapálil. Vůbec by mě nenapadlo, že se dělají i napodobeniny reproduktorů.
Armitage
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků