Satelitní autorádio / Zahraniční rádia

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod quip 8. 5. 2014 08:31

Ahoj,

po dlouhé době jsem začal přemýšlet nad výměnou komponent v autě, mezi nimi i autorádia. Vzpomněl jsem si, že když jsem žil ve Spojených státech, spolubydlící měla v autě satelitní rádio a jak bylo parádní posouchat na něm (díky časovému posunu) odpoledne popůlnoční vysílání BBC1. Hledal jsem tedy chvíli na internetu, jaké jsou možnosti satelitního rádia v ČR a celkem překvapeně jsem kromě tohoto http://www.satcentrum.com/clanky/20197/psali-jsme-na-aprila-dnes-zacalo-testovat-placene-satelitni-radio-sirius-europe-xm/ aprílového článku vůbec nic nenašel.

Zajímá mě tedy jestli s tímhle máte někdo zkušenosti/víte víc. Opravdu u nás satelitní autorádia nejsou? Vážně tomu prd rozumím, takže se asi ptám dost naivně, ale rádio můžu poslouchat i přes náš domácí satelitní přijímač. Znamená to třeba že nad Evropou lítají nějaké jiné družice a pro příjem v autě bych na střechu musel přimontovat parabolu? . ) Nebo mi uniká něco úplně jiného?

Jinak kromě téhle otázky se satelitem, existuje nějaká jiná možnost, jak u nás v autě poslouchat zahraniční rádia?

Moc díky za každou reakci, jsem vážně zvědavý, jak to všechno funguje.
quip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 8. 5. 2014 09:57

V Evropě se snažili prosadit s podobným konceptem satelitního rádia někdy před 18 roky pod značkou Digital Music Express (v podstatě to byla odnož americké firmy), pak tu byla nějaká Xtra Music Ltd., Music Choice (to je myslím přes kabelovky). Ale nikdy se jim nepodařilo nasbírat dostatek předplatitelů tak aby se to udrželo.

V současné době je asi větší šance poslouchat cizí rádia a muziku v autě přes mobil s použitím mobilních dat než přes satelit - tedy alespoň v Evropě.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků