zapojení aktivní repro soustavy

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod czamlik 24. 1. 2014 14:52

Zdravím,
chci se pustit do zbastlení mé první repro soustavy do auta. Mám k dispozici zadara kompletní aktivní infinity sound system z chrysler voyager 1998. Teď dumám jak to dostat do jiného auta. S uchycením reproduktorů a nataháním kabelů k reprákům si poradím, problém je v zapojení rádia. Reproduktory mají integrované zesilovače a originální rádio v chrysleru tuším nemá interní zesilovač. Takže se bojím, že po připojení klasického aftermarket rádia s 4x50w už to bude přebuzené. Na netu jsem sice našel redukce pro aktivní repro, ale je jich spousta různých druhů s všelijakými konektory a pochybuju, že k nim bude dodávané i schéma který kabel je který abych byl schopný to přepájet třeba na iso. Možná by to problém vůbec nebyl a fungovalo by to i s klasickým rádiem, ale bojím se aby to při malé hlasitosti nešumělo(na nějakém fóru si na to majitelé chrysleru s touto sestavou po připojení aftermaket rádia stěžovali). Budu to cpát do mitsubishi lancer 1989 s továrním konektorem na který rozhodně žádnou redukci pro aktivní repro napřímo nezapojím. Poradili by jste mi někdo s více zkušenostmi jak to nejlépe a nejjednudušeji vyřešit? Tak doufám že tu slohovku někdo dočetl až do konce a předem děkuji za jakýkoli tip, moc se v tom nevyznám.
czamlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 1. 2014 15:39

Některý "aftermarket" autorádia mají výstup pro externí zesilovač, označenej "LINE - OUT", jiný se musejí připojovat právě přes reprovýstupy. Drtivá většina komerčních autorádií má reprovýstupy řešený pomocí můstkovejch zesilovačů, kde se žádnej vývod nesmí ukostřit. Takže jako signál pro externí zesilovač se bere signál pouze na jednom z dvojice výstupů pro příslušný repro - to znamená pro R kanál venkovního zesilovače (externí aktivní soustavy) se signál bere ze svorky R+ na autorádiu a svorka R- se nechá nezapojená. To samý pro kanál L - signál brát ze svorky L+, svorku L- nechat volnou. Pokud má autorádio 4 kanály, bere se signál ze svorek předního páru - označení FR(+) a FL(+), všechny ostatní svorky označený FR(-); FL(-); RR(+); RR(-); RL(+); RL(-) se nezapojí.

Pokud je výstupní úroveň moc velká, upraví se buĎ zesílení na externím zesilovači, nebo se do cesty vloží odporovej dělič s potřebným dělicím poměrem - je vhodný úrovně změřit a dělič dopočítat "na míru".
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod czamlik 24. 1. 2014 16:09

Díky moc za odpověd. Nemám klasický zesilovač, ale každý reproduktor má napevno přidělaný nějaký malý osobní neregulovatelný zesilovač. Na každý reproduktor mají být přivedeny čtyři vodiče, předpokládám dva klasický repro signál(neměl by být předzesílený) a dva napájení zesilovače. Takže to tak jak píšeš zapojit asi nepůjde ne? Připojit repro jen na ty dva kabely pro napájení zesilovače a pak připojit pouze + ze svorek předního páru se mi nějak nezdá. Takže pokud se nepletu zbývá mi zkusit to připojit normálně přes repro výstupy a pokud to nebude šlapat jak má, tak si sehnat někoho kdo mi tam vymyslí nějak ty odpory? Sorry za polopatický přístup moc tomu nerozumím.
czamlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 1. 2014 20:55

Polopatismus teprve přijde. Dej sem typ rádia a typ těch repráků, kouknem se na to. Bez dalšího upřesnění je to vaření z vody.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod czamlik 25. 1. 2014 11:56

Rádio zatím žádné nemám chci koupit něco levného bezmechanikového třeba KENWOOD KMM-257. Parametry reproduktorů jsou ale nejspíš už nedohledatelné. Je to vykuchané z 15 let starého auta, bez popisu a na netu taky nic není. Vím jen to co jsem vyčetl ze schémat zapojení dílenské příručky a co jde vidět okem jsou to čtyři dvoupásmové reproduktory každý s vlastním zesilovačem a z každého je vyvedený ještě jeden výškový(ve předu taky dvoupásmový) reproduktor přes výhybku. Výškáče už vlastní zesilovače nemají. Vím že to všechno fungovalo a hrálo to opravdu výborně.
czamlik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků