Autoradia (1DIN, MP3 (shuffle, z usb nebo i z dvd)

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martinrf 7. 11. 2012 15:38

Ahoj,

Prosim ty, kteri vi o slusnem autoradiu, ktere splnuje nasledujici pozadavky:

- rozmer 1DIN
- rozumna znacka a kvalita zvuku
- cena (od 3000Kc) do 7000Kc
- hlasitost pomoci kolecka (ne tlacitek)
- prehravani MP3 z USB nebo SDHC a v lepsim pripade i z DVD
- po zapnuti pokracovani v prehravani (nejlepe v presny okamzik posledni pisnicky / mp3)
- rozumne rychly start, napr. aby do 10sekund hrala MP3 z USB nebo MP3 z DVD
- rychle reakce i pri nekolika tisicich MP3 souboru na USB (tj. start, posunovani, ...)
- zobrazovani nazvu souboru (nebo mp3 tagu) na displayi
- DULEZITE: moznost nastaveni nahodneho vyberu dalsi pisnicky (v ramci vsech (pod)adresaru)

Vyhodou:

- tlacitko mute
- zadni vstup na USB

Dik za tipy a za pripadne poznamky o tom, co uvedenych funkci radio neumi.
martinrf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 7. 11. 2012 23:59

1. řekl bych, že uvedené základní neměnné požadavky splnuje jakékoliv značková mašina s USB. |Od 1500 kč. Vybírej ze značek Blaupunkt, Clarion, Sony, Pioneer, Kenwood, Alpine. Vzhledem k cenám nemá cenu koukat po levnějších univerzálních (Panasonic) nebo levných (Sencor) zančkách nebo číně.

2. rychlost startu je ovlivněna velikostí připojeného flasdisku. nepopírám, že některá rádia po zapnutí naloudují flasdisk rychleji. Zde připomínám, že výrobce definuje maximální použitelnou kapacitu flashdisku, vč, např. maximálním počtu souborů nebo složek. Kouknout do návodu. Mám jednu zkušenost, kde mi rádio pobere více, než návod popisoval. Jen začlo hrát asi až za půl minuty. Nevím zda je pravidlem.

3. já bych to nehrotil a pokud splnuje ostatní parametry, koupil bych kvalitní mašinu z bodu 1 od těch 1500 kč. A zbytek času než vybíráním investoval lépe. Český internet je na podorbné informace o rádiech skoupý.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinrf 8. 11. 2012 09:09

Dik za info, nicmene, podle tech manualu ktere jsem si k nekolika radiim stahl, nebo podle youtubu, kde amateri prezentovali funkce radii jsem dostal pocit, ze napriklad funkce nahodneho vyberu dalsi mp3 funguje jen pokud je zdrojem iPad nebo iPhone, kterym bych se nejradej vyhnul.
Chapu, ze pokud je zdrojem dat iPad, ma data vcetna mp3 tagu pred-indexovane v nejakem katalogu a krome toho, ze asi rychle dokaze zobrazit seznam alb, zanru atd, tak i dovede rychle pustit posledni mp3, posunout se na (nahodnout) dalsi atd..
Pokud je zdrojem USB/SDHC/DVD, tak se da casto docist maximalni podporovana kapacita, ale uz ne to, zda jsou podporovany i funkce jako (nahodny vyber, zobrazeni jmena souboru/tagu).

Ocenil bych radio, ktere ma vlastni pamet v sobe (funkcne treba jako iPad) ale takove snad neexistuje.

V nejhorsim pripade bych sel i do iPadu, ale muselo by to fungovat tak, ze bych mel iPad pripojeny k radiu zezadu a schovany nekde v supliku a na tento iPad nemusel nikdy sahat, vse by ridilo radio. Mozna to tak je, ale byl bych rad kdyby mi to nekdo tady potvrdil. Tak ci onak bych se rad vlezl do celkovych cca 7000Kc. (pokud jste docetli az sem, dik za trpelovost :))
martinrf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 8. 11. 2012 17:25

V podstatě to tak dnes u autorádií zabudovaných z výroby které mají přímo podporu iPod/iPhone funguje. Takže by se dalo předpokládat že to bude podobné i u těch co se prodávají pro dodatečnou montáž.

Praktickou zkušenost mám s originál autorádiem v Hondě - iPod se připojí USB kabelem v přihrádce pod loketní opěrkou a pak už jede ovládání z rádia - výběr po albech či skladbách, náhodný výběr písniček z alba nebo z celého obsahu iPodu.
Když se místo iPodu připojila USB Flash tak z ní náhodný výběr fungoval taky (nicméně u iPodu se dá při náhodném výběru vracet na předchozí už přehrané skladby, u USB flash se dalo jít jenom dopředu)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinrf 14. 11. 2012 15:01

Opet dik za info. Vzal jsem na vedomi to, ze cas lze vyuzit i lip nez zdlouhavym vybiranim nejakeho autoradia .. takze jsem objednal Pioneer DEH-6400BT s tim ze planuju pouzit 32GB SDHC (30MB/s) a budu doufat ze cekaci doby pri stusteni nebudou dlouhe. Manual pise, ze zpozdeni muze byt u USB zarizeni, ale u SD karet nic takoveho nepise :). Uvidime. Uplne v nejhorsim zbyde ta podpora iPodu (dik marts za info) kdy manual uvadi podporu i 160GB iPodu o kterem jsem cetl ze s nim maji autoradia narozdil od jinych iPodu problem.
Az budu mit s timto autoradiem zkusenost, zkusim si vzpomenout a napsat sem poznatky :)
martinrf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinrf 6. 12. 2012 12:19

Takze se ovyzvam po par dnech pouzivani Pioneer DEH-6400BT.
Jako asi kazda vec ma sve pro a proti, takze stucne:

Pro:
-rychly start radia (do 2s po zapnuti klicku)
-rychly start prehravani/pokracovani (do dalsich 2s)
(zkouseno s cca 2000 mp3 (10GB) na SDHC karte,
bylo jedno zda to bylo prvni nacteni karty, nebo zda bylo zvoleno nahodne prehravani, ..)
-rychle reakce tlacitek
-na displaji lze zobrazit info o mp3 v nekolika kombinacich z hodnot:
(nazev adresare, nazev souboru, artist, song, album)
-zadni vstup USB + kablik
-shdc kartra az 32GB

Proti:
-pri nahodnem prehravani se nelze vratit na predchozi pisnicku/y, lze jen opakovat aktualni nebo posunout na dalsi nahodnou (nejake autoradio Sony za 1700,- se umelo i vracet, ale uz nebylo tak rychle) ..

-nahodnem prehravani v ramci adresare se po prepnuti na jiny adresar bohuzel zmeni na rezim nahodneho prehravani v ramci cele karty ...to mi docela vadi, protoze kdyz auto pouziva i manzelka ktera chce nahodne prehravani z vlastniho adresare, musi do menu a funkci nahodneho prehravani prenastavit

- informace o prehravane pisnicce se ze zacatku (po vlozeni karty) nezobrazovalo spravne, zobrazoval se nazev jine pisnicky nez hrala, a jindy u nekterych mp3 se nezobrazuje info zadne .... tak nevim zda musi radio nejdriv prechroustat celych 10GB dat nebo mu nektere soubory nedelaji dobre (nazvy mam pro jistotu zkracene na 32znaku i s priponou a bez diakritiky).

Celkove:
V necem supr v necem otrava, bude to o zvyku.
martinrf
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků