Propojení Autorádia a Notebooku

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Majkie79 11. 11. 2011 11:03

Zdravím,

přes zimu chci na své lodi udělat pár úprav, včetně instalace autorádia a repro soustavy. Než se do toho pustím, rád bych vyřešil nutný požadavek na toto zařízení.

Při delším výletě bych rád s sebou vozil svůj notebook s filmy apod. a rád bych jej využíval jen jako obrazovku, zvuk bych rád poslouchal přes vestavěnou reprosoustavu (primárně sloužící pro výše uvedené autorádio).

Existuje nějaké elegantní řešení jak propojit NB s autorádiem či jen s repráky autorádia tak abych mohl sledovat obraz na NB a zvuk z repro autorádia?

Rádio které se mi válí na stole a do lodi přijde je cca 6 let starý Soňák, tzn. žádné BT apod, preferoval bych dráty a konektory.

Budu rád za jakoukoli radu a pomoc.

Předem díky.

Majkie
Majkie79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 11. 11. 2011 14:46

jestli to je model který má konektor na CD měnič tak se dá k němu připojit krabička externích zvukových zdrojů (otázka je jestli se ještě dá koupit).
Anebo koupit takovýto aktivátor http://www.amazon.com/Auxon-Sony-Auxili ... B004P5IOJ0
který nasimuluje na rádiu že je kněmu připojen externí zdroj zvuku který se pak už jednoduše připojí na audio cinch konektory.

Podmínkou je jak jsem uvedl výše aby autorádio mělo konektory pro měnič.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkie79 11. 11. 2011 17:30

Zdravím,

ano rádio disponuje konektorem pro připojení CD changeru, teď tedy otázka po čem že se to mám dívat?

Moc díky za pomoc. Opravdu.

Mějte hezký den
Majkie79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 11. 2011 22:40

Buď to co postnul Marts, nebo něco čemu se říká TRANSMITÉR - je to v podstatě miniaturní rádiový vysílač se stereokodérem pro pásmo VKV - FM. Má to vstup pro 12V napájení buď formou adaptéru, nebo přímo je pouzdro tvarované pro zastrčení do zásuvky v autě (pro zapalovač) - a konektor pro přivedení nf signálu z vnějšího zdroje - zde třeba zvukovky. Transmitér zvuk namoduluje na rádiový signál, který má dosah několik metrů a naladí se na tom cílovém rádiu. Frekvence se dá nastavit, aby se dalo najít místo v pásmu, kde v dané lokalitě není nic vysíláno = aby se zvuk nerušil se žádným veřejným FM vysílačem. Jsou typy i se zásuvkou USB pro připojení přímo flash-klíčenky s mp3 soubory. výhodou je, že se takový transmitér dá nosit kamkoliv a pomůže přenést signál do libovolného rádia bez závislosti na značkovém příslušenství.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod robo1152 16. 11. 2011 14:39

najjednoduchšie by to bolo cez aux myslím :) jeden káblik za pár korún a je hotovo :)
robo1152
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 11. 2011 22:51

Probably failure - ne každé autorádio má AUX nebo LINE vstup a některá i když ho mají , tak ho mají blokovaný pouze pro připojení originálního firemního příslušenství - například CD měniče. S tímto příslušenstvím pak autorádio komunikuje po speciální ovládací lince velice málo dosažitelným způsobem kódování - důvodem pro tu mizernou dostupnost je firemní politika, aby prostě k dané značce nešlo použít jiné příslušenatví než zase od té samé značky. I ty "emulátory CD chargeru" jsou ne-univerzální neboli je nutno stavět pro každou značku jiný. Přitom nic jednoduššího a hlavně UNIVERZÁLNĚJŠÍHO PRO POUŽITÍ S JAKÝMKOLIV TYPEM AUTORÁDIA než ten transmitér není.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marts 17. 11. 2011 17:01

Transmitter je vynikající věc zvláště pokud se člověk pohybuje s autem po jedné lokalitě. Při jízdě napříč republikou pak může být nutné přeladění:
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=815&t=1095482
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robo1152 17. 11. 2011 17:35

teraz mám alpine s AUX vstupom, predtým som mal blaupunkt, a všetko čo pustím cez to ide, a kedže aj rádio bude ešte len kupovať, je najmenej tam zahrnúť požiadavku na AUX
robo1152
Junior

Odeslat příspěvekod marts 17. 11. 2011 21:54

že by autor vlákna psal něco o nákupu nového rádia tam nějak nevidím
Majkie79 píše:Rádio které se mi válí na stole a do lodi přijde je cca 6 let starý Soňák, tzn. žádné BT apod, preferoval bych dráty a konektory.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 11. 2011 22:40

Majkie79 píše:Zdravím,
...
chci na své lodi udělat pár úprav, včetně instalace autorádia a repro soustavy
...
Rádio které se mi válí na stole a do lodi přijde je cca 6 let starý Soňák, tzn. žádné BT apod
...

Mno, je ta loď říční, nebo námořní? Takových 50 námořních mil od pobřeží si myslím nebude problém s rušením FM vůbec žádný...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků