komplet auto-hifi

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod robo1152 2. 6. 2011 18:29

ALL pozeral som tie repro čo si odporúčal, ale nenašlo mi ich v žiadnom e-shope, niektoré áno, ale iba v ČR
a zosik asi kúpim ten, MacAudio, tak k tomu bude potom treba akú napájaciu sadu ? nech tam ostane nejaká rezerva ešte :)
namiesto tej Sinus Live ADM môžem použiť toto http://shop.hifol.eu/product_info.php?cPath=51_29&products_id=1634 ?
a chcem sa spýtať že či pri použití MDF krúžkov pod repro nebude treba nejak upravovať tapacíre dverí ?
inak k tomu zadnému platu, ja mám 306 sedan a tam je to plastové plato zo spodu zakryté nejakým plechom tak neviem či to sa dá vymeniť za drevené :oops:
robo1152
Junior

Odeslat příspěvekod All 2. 6. 2011 21:04

V ČR je docela hustá síť dealerů značky Axton a jiných, které zastřešuje švýcarská firma ACR (http://autoaudio.wsc.cz/). Pokud chceš nakupovat na Slovensku v e-shopu Hifol kup si následující:
Přední komponentní Rainbow SLX 265 Deluxe - http://shop.hifol.eu/product_info.php?c ... ts_id=1334.
Zadní Rainbow SL 165 NG - ty jsem tam nenašel ale na Slovensku zastoupení mají.
Zesilovač 250 JBL GT5-A604 - http://shop.hifol.eu/product_info.php?c ... cts_id=734.
Montážní sada bude stačit - http://shop.hifol.eu/product_info.php?c ... ts_id=1591. Je v ní ale jen 2ch cinch takže budeš potřebovat ještě jeden přikoupit.
Ten tlumící materiál neznám takže ani nemám důvod mu nevěřit.
!!! NEŽ ALE ZAČNEŠ UTRÁCET MUSÍM UPOZORNIT NA TO, ŽE NEZNÁM MONTÁŽNÍ MOŽNOSTI TVÉHO AUTA!!! Nejdříve se podívej jak velké (asi 165 mm) a jak hluboké reproduktory do dveří vejdou. Až potom nakupuj. Je také možné, že nebudeš žádné MDF kroužky potřebovat. Pak bys mohl šroubovat přímo do plechu. Reproduktory bys pak podložil jen nějakou akustickou případně molitanovou páskou na zatěsnění.
Plech pod platem asi není jen tak nějaký. Jedná se asi o součást karoserie, kterou bych nedoporučoval jakkoliv narušit. Mám pocit (bohužel jen pocit), že starší 306-ky měly v platu místo dokonce por dvacítky repráky. Tohle by bylo ideální ale jak říkám, nejdříve zjisti rozměry, které ti do auta vejdou.
Až to zjistíš tak se ozvi a doladíme to.
DVD Pioneer DV-410V, CD CA Azur 340 C, Amp CA Azur 640A v2, repro Klipsch RB-81.
PC, DAC+HeadAmp Zero Tianyun 09 Version (OPA 627 + USB), sluchátka Audio Technika ATH-AD900, repro Focal XS Book.
All
Junior

Odeslat příspěvekod robo1152 3. 6. 2011 06:12

v predu vo dverách sú 16,5 cm velké reproduktory, a montážna hlbka je max 62 mm lenže musí tam byť úzky magnet, s normálnym magnetom sa tam zmestia repro tak do 55 mm, tak to budem musieť riešiť zjavne cez podložku
vzadu som pozeral to plato, a ten plech je ozaj spojený s karosériou cez ten sa nedostanem, ledva som videl na skrutky, a sú tam kruhové repro, ale rozmery neviem, keďže ani zhora na ne nieje vidno, sú celé v takom plastovom "koši" a keď som sa to snažil vybrať, vyberal sa celý aj s reproduktorom, takže neviem ako to poriešim :-/
ten zosilovač JBL je inak lepší ako to MacAudio ? aký je v tom rozdiel vlastne ?
a dozadu by neboli lepšie nejaké 3 pásmové ovály ?
robo1152
Junior

Odeslat příspěvekod All 3. 6. 2011 06:24

Záleží na tom kolik máš místa mezi tapecákem a reproduktorem. U některých aut není možné reproduktor zvednout víc než několik mm. Pak bys to musel řešit mělkými (slim) reproduktory (montážní hloubka jen 50 mm - http://autoaudio.wsc.cz/Kompo/Axton/ac26es.jpg).
Dozadu, když to půjde dej co největší reproduktory. Je celkem jedno jestli 2 nebo 3 pásmové. Tady jde hlavně o to, že z nich dostaneš aspoň trošku basů.
Ten plastový koš vyhoď (klidně i s reproduktorem) bude jen kur*it zvuk. Možná tak bude nutné vyrobit nějakou podložku.
Je to jen subjektivní. Ten McA mi přijde takový nějaký neslaný nemastný. JBL se mi zdá trochu dynamičtější a snad i živější. Velký rozdíl ale nečekej. Oba výrobci jsou seriózní a platí to, co jsem psal už dřív. V jedné cenové kategorii jsou si výrobky hodně podobné.
DVD Pioneer DV-410V, CD CA Azur 340 C, Amp CA Azur 640A v2, repro Klipsch RB-81.
PC, DAC+HeadAmp Zero Tianyun 09 Version (OPA 627 + USB), sluchátka Audio Technika ATH-AD900, repro Focal XS Book.
All
Junior

Odeslat příspěvekod robo1152 3. 6. 2011 06:47

http://www.peugeot-club.com/forum/viewthread.php?tid=53782
tu som našiel riešený ten zadok, má to tam tak isto ako ja, a nejak si stým neporadili, začínam byť z toho už zúfalý :-/
v predu sú tie originál repro uchytené ešte o tapacír, ale to asi upravím tak, že to tam dám cez MDF podložku rovno na dvere, myslím, že keď sa stým pohrám nemal by to byť problém :-)

-- 3. 6. 2011 07:49 --

http://www.peugeot-club.com/forum/files.php?pid=1137155&aid=61946
tu je ešte fotka toho predku :)
robo1152
Junior

Odeslat příspěvekod All 3. 6. 2011 07:43

Předek bude jednoduchý. Jen odstraň co nejvíc toho plasu a odstraň i tu pěnu nebo co to je za reproduktorem. Prostě "pusť zvuk" co nejvíc do dveří. Nebo místo toho plastu vyrob tu podložku, nech ji nalakovat a ke krytí repráku použij mřížku, kterou najdeš v balení reproduktorů.
Zadek nebude o nic složitější pokud ...
Osobně bych se vrátil k myšlence maličkého subwooferu a nehrotil bych velké zadní repráky kvůli konstrukci plata. Bohatě by tak stačilo pásmo od nějakých 100 Hz a to zahrají kdejaké malé reproduktory. Proto bych vyrobil z MDF-ky kroužek nebo ovál podle toho co se do plata zespodu vejde. Ten bych šrouboval zespodu na plech plata. Protože by v něm byla díra pro reproduktor měl bych i montážní prostor pro ruce. Reproduktor bych pak šrouboval zespodu do MDF kroužku. Vibracím bych se asi vysmál. O antirezonančních materiálech jsme se už bavili. Když těmi pláty ošetříš plech plata zespodu odstraníš podstatnou většinu vibrací. Mohou zůstat nějaké zbytky ve styčných plochách s plasty ale ty se dají ošetři molitanem za pár drobných.
Teď k zapojení. Záleží na tom, jak velké reproduktory do plata dostaneš. Pokud aspoň 16-ky nebo větší, které dají aspoň trošičku basů nic neřeš a zapoj to na 4ch zesík, pro který jsi se rozhodl. Pokud tam vejdou jen nějaké maličké budou ti chybět basy a myslím, že tě poslech neuspokojí. Z tohoto důvodu pořádně ošetři těmi pláty přední dveře. Získáš přece jen trochu víc dynamiky než bez ošetření. Zapoj to celé tak, abys zadní reproduktory nechal hrát pouze s rádia (přes ISO konektor). Na můstek zadních kanálů zesilovače pak zapoj maličký subwoofřík. Muselo by to zapojeno tak, že přední RCA (cinch) výstup z rádia rozbočíš pomocí Y adaptéru (není drahý). To proto, abys měl pro přední reproduktory stejný signál. Tím zachováš funkci Fader (předo/zadní vyvážení). Při tomto zapojení by byly subwoofer a přední repro zesilovány/zeslabovány současně. Zadní reproduktory by pak chodily opačně. Mohl bys tak poslech na předních sedadlech ztlumit čímž bys zesílil poslech na zadních sedadlech. Toto platí při použití 4ch zesilovače.
Pokud bys mermo mocí nepřipustil přítomnost subwooferu musel by ses spolehnout na to, že dozadu dostaneš velké reproduktory. Řešit jde asi všechno jen to dá víc přemýšlení i práce. Kdysi jsme do podobně blbě konstruovaného plata Audi 100 dostali 30-ti centimetrový subwooferový reprák.
Pouze ale teoretizuju. Kdybych to plato viděl naživo mohl bych být přesnější.
Je i takové řešení. Pracné, nepříliš levné ale atraktivní. Kamarád to dělal na plato do Fabie. Jde jen o to jak velké repráky do toho umístíš.

-- 3. 6. 2011 08:47 --

Takto vypadal samostatný díl na plato.
Subwoofer, zvlášť když je malý, taky může být v podlaze v rezervě takže nepřekáží.
Přílohy
Fabia Lamino_05.JPG
Fabia Lamino_08.jpg
DVD Pioneer DV-410V, CD CA Azur 340 C, Amp CA Azur 640A v2, repro Klipsch RB-81.
PC, DAC+HeadAmp Zero Tianyun 09 Version (OPA 627 + USB), sluchátka Audio Technika ATH-AD900, repro Focal XS Book.
All
Junior

Odeslat příspěvekod robo1152 3. 6. 2011 16:36

dneska som bol v jednom obchode s auto-hifi, kde ma príjemne prekvapili znalosťami o auto-hifi, a tam mi radili ozvučenie buď od JBL alebo od Hertz-u ale vyššej rady ako boli spomínané DSK, neodporúčali mi GroundZero, vraj to je už príliš tvrdé skôr na elektornickú hudbu, taktiež mi odporúčali subwoofer, ale keď som im povedal o tom plate, tak sa obávali toho, že by nemuseli basy cez tie plechy dobre prenikať do vnútra auta
tu som ti pofotil to zadné plato, ako to vypadá
http://imageshack.us/g/10/007tv.jpg/
osobne by som stále radšej išiel do tej varianty bez subwooferu, a ak by mi tam potom chýbal, tak by som ho dodatočne vyriešil
rádio asi zoberiem toto
http://autoradia.heureka.sk/jvc-kd-r811e/
nevieš náhodou aký je medzi ním a týmto
http://autoradia.heureka.sk/jvc-kd-r821/
rozdiel ? inak ešte raz dakujem za všetky rady :)
robo1152
Junior

Odeslat příspěvekod All 3. 6. 2011 18:13

Myslím, že se jedná o jedno a totéž rádio. Jen tam někdo zapoměl napsat jedno písmenko.
Měl jsem taky sedan a basů jsem měl dost a dost. Jde to řešit i kdyby to mělo být za tu cenu, že se odstraní zadní repráky a zůstane po nich jen látkou zakrytá díra, kterou půjdou basy do interiéru. Já to řešil výkonem.
Pokud to jde vyndej zadní reproduktory, nech na platě jen původní mřížku a na plech dej nové reproduktory.
Osobně bych JBL nebral (rozhodně je nechci hanět). Přece jen se mi víc líbí Rainbow. Určitě ale záleží na modelu.
DVD Pioneer DV-410V, CD CA Azur 340 C, Amp CA Azur 640A v2, repro Klipsch RB-81.
PC, DAC+HeadAmp Zero Tianyun 09 Version (OPA 627 + USB), sluchátka Audio Technika ATH-AD900, repro Focal XS Book.
All
Junior


Odeslat příspěvekod All 13. 6. 2011 07:34

Rádio je slušná volba. Reproduktory neznám tak, abych vynášel soudy. Řekl bych ale, že zadní budou stačit ty levnější. Zvuk bys měl poslouchat zepředu. To znamená, že Faderem bys měl trošku potlačit hlasitost zadních reproduktorů. Pokud to uděláš budeš mít zezadu trochu basů, zepředu pak hlavně ostatní frekvence a to mi přijde důležitější. No a když tím trochu uspoříš tak kup drašší přední reproduktory - http://shop.hifol.eu/product_info.php?c ... cts_id=552 - pokud vím tak je s nimi mezi uživateli docela spokojenost.
DVD Pioneer DV-410V, CD CA Azur 340 C, Amp CA Azur 640A v2, repro Klipsch RB-81.
PC, DAC+HeadAmp Zero Tianyun 09 Version (OPA 627 + USB), sluchátka Audio Technika ATH-AD900, repro Focal XS Book.
All
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 6. 2011 21:34

Slamka @ All díky! :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robo1152 11. 7. 2011 14:40

takže rádio už kúpené (Alpine CDE-123R) a teraz už uvažujem o ostatku, napadlo ma, či by nebolo najvýhodnejšie riešenie kúpiť dozadu toto http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=1007724 kedže ten zosik je tam celkom fajn a dopredu by som dal Morel Tempo 6?
alebo bude lepšie kúpiť zvlášť zosik a predné + zadné repro ? lebo tu by som mal v podstate zadarmo subwoofer, aj keď to zrejme není žiadna sláva ?
robo1152
Junior

Odeslat příspěvekod All 11. 7. 2011 16:00

Finančně nejvýhodnější to asi bude. Kvalitativně je to paskvil. Subwoofer je jeden z těch, které poslechu začnou vadit dost brzy. Uvědom si, že za dvě stovky tu nabízí spoustu věcí i s montážním materiálem. Já bych tohle do auta nedal ani zadarmo. Finance ale bývají hodně silný argument.
DVD Pioneer DV-410V, CD CA Azur 340 C, Amp CA Azur 640A v2, repro Klipsch RB-81.
PC, DAC+HeadAmp Zero Tianyun 09 Version (OPA 627 + USB), sluchátka Audio Technika ATH-AD900, repro Focal XS Book.
All
Junior

Odeslat příspěvekod robo1152 11. 7. 2011 17:47

viem, že to nie je žiadna kvalita, ale za sám zosik podobnej kvality by som dal okolo 120 € cca, a keď zistím, že mi to nevyhovuje tak by som to dal preč a nahradil to niečim iným, subwoofer sa predsa bude dať utlmiť rádiom alebo podobne ?
robo1152
Junior

Odeslat příspěvekod robo1152 17. 7. 2011 05:26

takže nakoniec som kúpil ten set, ale bola k nemu montážna sada s napájacim káblom tuším 10mm2 tak by som sa chcel spýtať či to stačí? Má priemer asi 1cm? zosilovač ide tak neviem čo a ako?
potom po odmontovaní zadných repro som zistil, že to plato sa dá vybrať a ono je to akoby z nejakého laminátu alebo čo, je to ale dosť pružné a neviem teda ako tam tie reproduktory primontovať? Predtým tam boli nejaké slim repro čiže som musel trošku upraviť ten plech pod nimi aby sa dnu vošiel magnet, takých 5 mm trčí reprák dospodu, pôvodné repro tam bolo priskrutkované zospodu a skrutka držalam v tej plastovej "mriežke" len tieto nové repro sa uchycujú z vrchu a samorezka potom v tom plate nedrží, vyťahuje sa
Pri zapojení subwoofera mi skoro pri akejkoľvek hlasitosti nadskakuje veko kufra a robí to dosť humbuk, toto vyriešim asi iba za pomoci tlmiacich pásov však? špz myslím asi iba prilepím obojstrannou penovou páskou
chcel by som sa ešte spýtať ako nastaviť zosilovač a potom ako nastaviť subwoofer? aké frekvencie kam púšťať a podobne a ako sa robí mostíkové zapojenie? či stačí normálne rca kábel zapojiť na 3 a 4 kanál a na výstupoch dať plus-ko z 3 a mínusko zo 4-tého kanálu? zosilovač som priskrutkoval k zadným sedačkám
A neviete ako by som sa mohol vyhnúť tomu prasknutiu pri zapnutí rádia? inak zosik má svietiť stále aj keď je vybratý kľúč?
zatial mi hrá iba zadok, ale myslím, že keď kúpim predné repro a dobre to vytlmím budem stým celkom spokojný :)

-- 17. 7. 2011 06:35 --

zabudol som ešte že napájací kábel má poistku tuším len 30a tak ako zosik, stačí taká ?
robo1152
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků