Odrusení nežádoucích zvuků v autě

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hoffec 27. 9. 2010 19:29

Ahoj Lidi,
Prosím, našel by se tu nějaký génius, který by mi navrhl odrušovač signálu pro můj Swoofer výstup do auta, respektive vstup zesilovače pro výkon řekněmě 20w? (na zesiku je psaných 400)
Ozývá se zvuk cdromky z rádia, a také zvuk motorků v autě (pal. cerpadlo, asi taky svíčky to rušej, je tam takový cvakání. altík možná, prostě směs všech možných rušivých elementů)
Prosím, Jednoduché schéma odrušovače napájení zesiku, a nějaké jednodužší schéma odrušovače signálu pro Swoofer (nezesílený)
Předem velmi děkuji. Hoffmann
Hoffec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 9. 2010 20:20

Signál odrušit nejde, pokud by se tam dal nějaký filtr, ušmiklo by to i užitečný signál, je potřeba odrušit všecky signálové zdroje už na úrovni jejich napájení. Tím jednak zabráníš rušivým pulsům v průniku z napájecí sítě do přístroje, druhak i ZPÁTKY do sítě - například ta CD mechanika je asi dost pěkná potvora a zdroj rušení. Pokud jí nebo celému autorádiu/přehrávači dokážeš zablokovat napájení, bude po bzučení. To samé platí i pro napájecí přívod woofru. Filtr se dělá z několika kondenzátorů malých i větších kapacit, připojených paralelně k napájecímu přívodu a z minimálně jedné tlumivky v sérii se spotřebičem, dimenzované na největší proud, odebíraný zařízením - raději ze dvou tlumivek, mezi které se zapojí další kondenzátory paralelně. Hledej "odrušovací člen do auta" - jsou toho celé weby, nabízejí to běžně prodejci ozvučení. Hlavně se vyhni "kapacitorům" s velkým displejem a podobným volovinám - ty jsou tak leda pro parádu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hoffec 27. 9. 2010 20:26

Díky moc, hleda jsem hledal, až jsem našel. Pokusím se natáhnout přímé kabely od baterie, a ten filtr snad nejak postavim pokud nepomuze uz to nove napajeni. Kapacitator neprichazi v uvahu. Zbytecne by zabiral misto v ozvucnici (kufru). Zatím díky
Hoffec
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků