Reproduktory do auta

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kolotom 27. 9. 2010 17:05

Ahoj,
řeším teď podobný problém jako nokie. Potřeboval bych poradit s výběrem repra do Sandera.
Můj limit je cca 3000,- za všechny bedny. Ale nevím, zda se vyplatí za 3000,- koupit pouze přední reprobedny či všechny 4.
Co bude lépe hrát? Děkuji za rady
kolotom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hoffec 27. 9. 2010 19:40

Koukni se jestli seženeš papírový TVMka s vyšším výkonem. respektive koukej aby měly co nejvyžší citlivost :-) zapoj to dobře, a jsi vysmátej :)
Hoffec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kolotom 28. 9. 2010 14:18

kvůli montážní hloubce (max. 46mm) nemohu TVM reproduktory zvolit
kolotom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod All 29. 9. 2010 14:18

Jaký průměr?
DVD Pioneer DV-410V, CD CA Azur 340 C, Amp CA Azur 640A v2, repro Klipsch RB-81.
PC, DAC+HeadAmp Zero Tianyun 09 Version (OPA 627 + USB), sluchátka Audio Technika ATH-AD900, repro Focal XS Book.
All
Junior

Odeslat příspěvekod kolotom 29. 9. 2010 14:41

Prumer: 130mm
hloubka: max 46mm
cena: max 3000Kc
pocet kusu: 2? ci 4?

dekuji
kolotom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 9. 2010 18:24

Hledej:
http://www.audioland.cz/reproduktory-do-auta/130-mm/
http://www.vpcentrum.prodejce.cz/k-77/130mm/
http://www.autoradio-prodejce.cz/reprod ... uta/13-cm/
......
......
A to jsou jen 3 příklady z celé hromady, kterou vyflusne Ujec Gůůgl, když mu zadáš slova "reproduktory do auta".
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kolotom 29. 9. 2010 18:44

Hledat umi, dekuji, jde mi o to, zda je lepsi zvolit 2 reproduktory za cenu 3000 ci 4 za cenu stejnou.
kolotom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 9. 2010 19:44

Nejdřív musíš vědět, které bys nejradši - až pak se dá něco radit.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kolotom 30. 9. 2010 08:00

Bohuzel se v reprobednach nevyznam, z tehle diskuze jsem pochytil pouze kvalitu znacek Kicx a Pioneer.
Porad mi je o otazku, zda 2 ci 4 bedny ;) (vim, ze uz se opakuji), ale kdyz mi nekdo poradite mohl bych zacit vybirat ...
kolotom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod All 30. 9. 2010 12:01

Dá se říct, že pokud se auto pohybuje je v něm skoro vždycky i řidič. Pokud není je to průser. Zdá se tedy poměrně logické, že se zvuk koncipuje i nastavuje především na sedadlo řidiče. Z tohoto pohledu bych volil komponentní reproduktory, které umožní přesnější nastavení i kvalitnější přednes. Je to trochu omezené montážní hloubkou, kterou uvádíš ale dá se to řešit. Třeba Axton AC25ES (http://autoaudio.wsc.cz/Kompo/fr0.html). V komponentní sadě jsou dva středobasy, dva výškáče, dvě frekvenční výhybky, dvě krycí mřížky a montážní materiál.
Zadní reproduktory bych řešil dodatečně (já bych je asi neřešil vůbec) pořízením levnějších koaxiálních reproduktorů. To už je vcelku na tobě. Možností je víc.
Jaké máš rádio?
DVD Pioneer DV-410V, CD CA Azur 340 C, Amp CA Azur 640A v2, repro Klipsch RB-81.
PC, DAC+HeadAmp Zero Tianyun 09 Version (OPA 627 + USB), sluchátka Audio Technika ATH-AD900, repro Focal XS Book.
All
Junior

Odeslat příspěvekod kolotom 30. 9. 2010 15:09

Radio mam Pioneer DEH-2220UB.
Dekuji za tip, resim jeste jestli vzit komponentni ci koaxialni, ptz Sandero nema v palubni desce misto pro tweetery. A nevim jak bych je tam prichytil.
kolotom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 9. 2010 17:02

Obecně bych to nijak moc neřešil - už samotná Dacia (Renault ???) Sandero je SE vozidlo, takže bych se komponentní kombinací moc nezabýval - musely by v ní být tweetery určené pro montáž navrch na tapec nebo na palubku (se zakrytými koši), raději bych šel do koaxiálních typů. Uvědom si, že budeš muset vytlumit dutinu dveří, aby Ti v ní nic nedrnčelo a aby se vibrace nevyzařovaly venkovním plechem ven. Dozadu nevím kolik máš místa ve dveřích, ale asi by se musely dát dva koaxiální elipťáky do zadního plata + woofer do kufru. Uvaž kolik máš místa, jestli budeš k těm reprům tahat kabely jen od rádia v palubovce nebo jestli budeš k tomu rádiu mít i zesilovač. Ten woofer by byl nejlepší aktivní, aby měl zesilovač už v sobě.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod All 30. 9. 2010 17:14

Nesouhlasím. Rozdíl ve zvuku komponentních a koaxiálních reproduktorů téže modelové řady je propastný. Jde především o interpretaci výšek a o jejich směrování. Výšky hrající do kotníků jsou tragédie, která se odráží po celém autě. Nějaká lokalizace pak nefunguje ani náznakem. Já bych dopředu žádné koaxy nechtěl ani zadarmo. Když už utrácím chci aby to splnilo účel v maximální možné míře a koaxy ho nesplní.
Pokud jde o tu navrhovanou komponentní sadu AC25ES má v balení dva typy (po jednom páru) montážních domků. Jeden umožňuje zápustnou montáž, která vyžaduje otvor v polstrování, který se překreje lemem domku. Druhý typ domku je právě pro povrchovou úhlovou montáž. Může tak být třeba v prostoru zpětných zrcátek nebo na palubce případně na A sloupku. Upevnění se může provést šroubkem nebo taky jen oboustranou samolepkou což se dělá docela často právě kvůli zachování interiéru bez jakéhokoliv invazivního zásahu.
Ty reproduktory dost slušně znám a na rádio jsem se ptal proto, abych měl jistotu, že si s nimi poradí. Naštěstí nemáš žádný Germany, Medion a jiný podobný sračkol takže to bude bez potíží.

-- 30. 9. 2010 18:19 --

P.S. Pokud jde o nutnost tlumení je úplně jedno jestli do dveří hraje koaxiální reprák nebo středobas z komponentní sady. V tomto smyslu to vyjde nastejno. I Sandero má v dutině dveří na vnitřní straně vnějšího plechu jakousi tlumící hmotu jako ostatně kdejaké modernější auto. Sám jsem to neověřoval, jen mi to někdo říkal. Pokud je to tedy pravda jde především o přelepení otvorů v okolí reproduktoru ve vnitřním plechu dveří. Opět je lhostejné jestli v okolí koaxu nebo středobasu.
DVD Pioneer DV-410V, CD CA Azur 340 C, Amp CA Azur 640A v2, repro Klipsch RB-81.
PC, DAC+HeadAmp Zero Tianyun 09 Version (OPA 627 + USB), sluchátka Audio Technika ATH-AD900, repro Focal XS Book.
All
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků