Hifi do auta

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 7. 2010 16:33

To Otakar18 - Protože nové motory 1,2 už jsou 63 a 77kW (TSi) a rovněž 1,4 už nejsou v aktuální nabídce koncernu VW (byly 50/55kW označené MPi - jen u Fóbije - a 63/74kW ve verzi 16V), předpokládám, že půjdeš do ojetiny. Takže raději počkej s nějakými plány, co v takovém autě najdeš po předchozím uživateli.

To All - Civic za 60, renovace za 150 + ozvučení za dalších 200 už cosi vypovídá o "nasměrování" takového člověka i o jeho majetkových poměrech. Obvykle si člověk kupuje auto za účelem dopravy sebe + příslušenství z místa A do místa B a ozvučení bere jako zpříjemnění takových cest. V momentě, kdy cena "zvuku" překračuje cenu vlastního vozidla už to není o pohodovém cestování, ale o předvádění se - "Já na to mám. Co na tom, že v žádném případě kvalitu a výkon takového systému nelze reálně využít?"
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod All 18. 7. 2010 16:52

Nemyslím, že by to byl případ "já na to mám". Ten člověk si s tím hrál víc než rok vlastníma rukama. Lidi "co na to mají" si všechno udělat nechají a vytahují se až někdo jiný odvede práci. Tohle ten případ prostě není. Jistě, finanční poměry tohle umožnit musí ale přece jen je to spíš koníček. Potkal jsem kdysi právě v autosalonu Škoda (náhoda) člověka johož táta měl úspěšnou firmu a dal mu na auto. Tohle byl případ "já na to mám". Koupil si hlasem ovládaný měnič jen proto, že to jen tak někdo nemá (dal za něj tenkrát asi 19000,-) a dvě sady stejných al. disků jen proto aby měl na letní i zimní provoz (obchodník mu tenkrát nabízel různé modely). Přece jen to bude spíš o tom gustu.
Můžeme diskutovat o tom jestli lze výkon a kvalitu takto drahého systému reálně využít ale asi je to jedno. Každý máme svůj názor a co je pro jednoho koníček je pro jiného bláznovství.
DVD Pioneer DV-410V, CD CA Azur 340 C, Amp CA Azur 640A v2, repro Klipsch RB-81.
PC, DAC+HeadAmp Zero Tianyun 09 Version (OPA 627 + USB), sluchátka Audio Technika ATH-AD900, repro Focal XS Book.
All
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 18. 7. 2010 16:56

Urcite lepsie mat nakladneho konicka, ako chlastat a fetovat. To je moj nazor.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 7. 2010 16:56

To "já na to mám" jsem nemyslel jen majetkově - prostě ten člověk se s tím předvádí, že něco takového udělal - čímž jaxi-taxi zaniká prvotní účel auta i ozvučení. Už nejde o to, aby to příjemně hrálo, ale o to, co na to řekne okolí...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Otakar18 18. 7. 2010 19:08

Pro Ekkar. No asi ojetinu, ještě nevím, možná nové. Auto chci jako spíše zpestření života na výlety a dovolený a požitek z jízdy. Né jako každodenní ježdění, to budu dál jezdit jako vášnivej kolař jezdit na kole dál ( mám tři kola), hlavně ve městě. Auto bude zřejmě spíš využitý hlavně z jara a v létě, na podzim a v zimě se moc na výlety nejezdí. A muziku chci též jako zpestření, jelikož mám doma vcelku solidní aparaturu ( Nad 355 zesik a repro Heco celan 300 ) a chci poslouchat kvalitně i v autě, možná ještě víc, páč panelák mě dost limituje, v autě bych si to vychutnal beze strachu že bude někdo bouchat na dveře. ;-) Jo a na předvádění kašlu, to je pro zakomlexovaný trdla. :-)
Otakar18
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 27. 7. 2010 09:30

Ja to v aute vyresil tak, ze jsem vubec nehrabal do repraku atd., ale proste pouzivam dsp co znich vyzdime maximum - je to docela chytra vec - kazdy reprak hraje neco jineho a ve vysledku je to obrovske zlepseni.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 7. 2010 18:03

No jo .... ale zase je třeba si uvědomit, že původní ORIGO repráky bývají ve většině „obyčejných“ aut hodně šizené, o kabeláži nemluvím.

Kdysi dávno známý začal vrtat do zvuku v autě. Začal tím, že nechal rozvést novou kabeláž. Už jen tento krok, světe div se, znamenal slyšitelný zvukový posun....a to ani já, ani on nejsme „sluchaři“.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 7. 2010 05:58

S těma kabelama je to naprosto normální, automobilka dělá rozvod z toho nejlacinějšího, co jí padne pod ruku... Že to je samozřejmě tenký a poddimenzovaný už nikdo neřekne, i když se to samozřejmě ví...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dodino112 3. 8. 2010 16:00

Ja ti mozem poradit,ak budes kupovat repro do auta,poobzeraj sa po znacke HERTZ.Kamos ma v aute vo dverach (prednych,zadnych)a 2 pary vajcakov vzadu.No mal by si to pocut.Narez.Myslim ze tam je sub aj zbytocny.Hra do postacujuco silno a dost kvalitne.Tie vajcaky tahaju pekne hlboko.Pocul som aj sub od HERTZ.No nemam slov.Vyborna znacka.Porovnavali sme HERTZe so SONY X-kami,ale co si.SONY hrali veeeeelmi tvrdo a dost buchali.No prednes vysok bol spoko.Kazdopadne si to niekde vypocuj a porovnaj... ;-) ;-) ;-)
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron