DVB-T anténa do paneláku

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 30. 1. 2017 14:47

Dobrý den,
potřebuju poradit. V domě máme sice zavedenou společnou anténu, ale výsledek je hrozný, občas kostičkují i ne-HD programy, HD vůbec nechytnu. Podotýkám, že to máme k Žižkovskému vysílači ani ne 5km autem.

TV je umístěna v obýváku, který je bohužel přesně na druhé straně bytu než ložnice - ze které je na vysílač přímý výhled. Což je přes tři stěny. (teď neřeším, proč má společná anténa na střeše (!) ty problémy)

Dotaz zní - bude mi na plný a nerušený příjem stačit nějaká lepší pokojová anténa (jaká?), nebo bude lepší koupit nějakou venkovní, vrznout ji za okno ložnice a koaxiál si táhnout krs celý byt po zdi?

Bude dobré třeba tohle? https://www.alza.cz/evolveo-hdo-d425437 ... 1285#popis Nebo bude stačit nějaká ta pokojovka?

Já vím, že můžu objednávat z e-shopu furt dokola různé varianty a do 14 dnů to vracet, dokud se netrefím, ale zrovna tenhle přístup je mi trochu proti srsti, to se raděj poptám odborníků. Tak co myslíte? :)
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 1. 2017 14:58

Na tu zešilovací anténu z linku rovnou zapomeň - ta je na příjem na větší dálku, do míst se slabým signálem. Pokud tvrdíš, že to na Bilakův prst máš 5km autem, rozhodně neprovozuješ dálkovej příjem - taková anténa je pak jako chodit s lodním kanónem na holuby. Spíš se tě optám - víš, že v Práglu se DVB-T jako ze Žižkaperku vysílá na totožnejch kanálech i z Cukráku - akorát s obrácenou polarizací? Nebylo by pro tebe jednodušší využít tenhle směr? Samozřejmě nepíšeš na kterou světovou stranu máš z bytu ten Žižkaperk - ale Cukrák je v podstatě z celýho centra Práglu směrem na jih až jiho-jiho-západ ...
chce se mi blejt, velebnosti, jdu chcípnout někam do lesa...
EKKAR
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 30. 1. 2017 15:12

To jsem nevěděl. Bydlím v Nuslích, a ten obývák mám v podstatě přesně na jih - vlevo mi sluníčko vychází, vpravo zapadá :). Ale přímá viditelnost na Cukrák není, pár baráků ještě cloní.
Tak myslíte, že by stačila nějaká pokojovka? Nebo prdnout něco na balkon? Fakt jsem laik, když z toho neteče krev tak to neumím opravit... :)
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 1. 2017 16:33

Jako venkovní musí stačit něco z těchhle:
http://www.ges.cz/cz/antena-tp-digi-7-GES08102472.html
http://www.ges.cz/cz/antena-tp-7-GES08102465.html
http://www.ges.cz/cz/antena-digi-GES08102471.html
http://www.ges.cz/cz/antena-logarko-GES08102710.html
http://www.ges.cz/cz/antena-smh-21-GES08102462.html
http://www.ges.cz/cz/antena-svh-21-GES08102464.html
a vždycky BEZ ZESILOVAČE, jen s koaxiálem napojeným pomocí symetrizačního členu - to je tohle: http://www.ges.cz/cz/teroz-t978-GES08102031.html - v některejch anténách už je přímo zapojenej, do jinejch se musí dokoupit. Není potřeba žádný napájení, nic, jen se to našroubuje k sobě a namíří na vysílač - pro příjem Cukráku je potřeba,aby všecky ty "fousy vepředu na anténě" byly vodorovně nebo v případě šikmejch aby byly "víceméně vodorovně", protože Cukrák vysílá s vodorovnou polarizací vlny - na kanálech 59, 53 a 41 - na rozdíl od Žižkaperku, kterej vysílá na stejnejch janálech, ale s polarizací svislou - na ten bys kromě nasměrování musel všecky ty antény ještě "položit na bok", abys dosáhnul dobrýho příjmu.
No a jestli se ti nechce do venkovní antény, tak nějakou pokojovku - ale takovou, aby zase pro příjem Cukráku měla nasměrovanou rovinu příjmu na H polarizaci ... Je to o vyzkoušení, já to zaručit nemůžu, navíc všude po Práglu se na vyšších pásmech (hlavně na tom K59) do příjmu navíc bude motat LTE - ten se musí odfiltrovat zařazením "LTE-filtru" pokud možno ještě do anténní krabice hned za symetrizační člen - prodává se to jako tohle: https://www.alza.cz/lte-filtr-fr-13-d29 ... ozbocovace , https://www.onlineshop.cz/elektronika/t ... 1766P.html , https://www.alza.cz/fuba-lte-filtr-lte0 ... slusenstvi nebo https://www.onlineshop.cz/elektronika/t ... 0196P.html . Tam už je ale o montáž lepší poprosit někoho, kdo aspoň ví jak vypadá "F" konektor a umí ho vybrat pro příslušnej koaxiální kabel, protože je několik velikostí podle průměru kabelu.
chce se mi blejt, velebnosti, jdu chcípnout někam do lesa...
EKKAR
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 30. 1. 2017 16:53

Díky za nasměrování, teď už konečně tuším, kudy vyběhnout :)
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 1. 2017 17:42

Přinejhorším bys musel kontaktovat svoji dávnou platonickou ctitelku Gábi Smolíkovou a požádat o pomoc jejího synátora Vládínka - ten už by určitě nějaký extra příjmový podmínky nahledal ...
chce se mi blejt, velebnosti, jdu chcípnout někam do lesa...
EKKAR
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 30. 1. 2017 17:55

Si děláš srandu, ale už doopravdy začínám potkávat lidi, kterejm Pišta Hufnágl vůbec nic neříká. To si pak teprv jeden začne připadat starej... :)
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 1. 2017 18:07

No, když on ten seriál běžel prvně v jistejch letech jen na II.programu a ten v tý době ne každej měl možnost přijímat (osobně si pamatuju že jsem na něj chodil koukat k sousedům, kteří už na rozdíl od mých rodičů vlastnili televizor s možností příjmu II. TV programu) a pak se na něj místo reprízování jen dlouho vzpomínalo, načež jeho další reprízování už bylo zařazený v době, kdy ho spíš zastiňovali "žlutý příšery" = Simpsonovi, "modrý příšery" = Šmoulové případně "zelený příšery" = Želvy Ninja ve velkým požírající pizzu, anebo Gumídci cucající hopsinkovou šťávu a soupeřící s knížetem Ignorem a jeho bandou tupounů, z pozadí šéfovanou tím nejmenším tupounem Stoupou ... Takže my kluci s poněkud historičtějším ročníkem výroby v techničáku jsme asi jediní, kdo si pamatujem Gullivera 5 schovanýho v pouzdře na housle pod postelí a bílýho psa Zorra s jeho morkovýma nábojema do praku ...
chce se mi blejt, velebnosti, jdu chcípnout někam do lesa...
EKKAR
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 6. 2. 2017 08:38

Tak jen aby se vědělo, jak to dopadlo - šel jsem do spec. obchodu nakoupit ty propriety, a zjevně jsem narazil na člověka, co dělá svoji práci poctivě - vyslechl si problém, odmítl mi cokoliv z žádaného prodat a nadiktoval mi, co mám chtít po výboru Společenství vlastníků jednotek, jaká měření a revizi kterých komponent zadat případnému správci anténních rozvodů a že kdyby na to nikoho neměli, tak tam zajde sám.
No, měli, chlapík se v tom povrtal, přidal ten LTE filtr (který tam z nepochopitelných důvodů nebyl) a pic ho - najednou chytáme komplet všechno, i HD.

Takže krom EKKARa patří velké poděkování firmě ATLAS electronic s.r.o., Na Jezerce 12, Praha 4.

Je vzácné narazit dnes v kvelbu na někoho, kdo vás prostě dle vašeho přání neoholí, ale snaží se vám opravdu pomoci... Půjdu si tam alespoň koupit nějaký vymazlený kabel a kvalitní konektory na domácí rozvod, ať z toho něco mají. :)
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 2. 2017 21:55

Musel jsem to rozdělit, toho offtopicu už zas bylo víc než je zdrávo ...
Takže kde jsme to před chvílí skončili? Jo, tady:
EKKAR dne 6. 2. 2017 13:22 píše:Jo, pokud je někdo poctivej, to se pak dějou věci ... Nejhorší je, že takovejhle člověk bohužel nic nevydělá a následně krachne, protože prostě neumí vydělávat na blbosti nebo nevšímavosti druhejch a ti co tohle umějí zneužívat ho převálcujou ...
chce se mi blejt, velebnosti, jdu chcípnout někam do lesa...
EKKAR
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník