špatný signál / nefungujicí koaxial

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod destl 30. 11. 2016 22:20

Zdravím Vás, jsem v dané problematice laik, což bude asi zřejmé z popisu mého problému. Už asi rok, potom co sme se přestehovali do nového bytu se potýkám se svou televizí SONY (KDL-42EX410) s problémem, že se mi samovolně snižuje signál (kostičkování obrazu a pískot, HD kanály prakticky nekoukatelné) z antény a to dokonce při nějakém pohybu kolem televize. Koaxial jsem pravda koupil nejaky lacák za pár kaček, nicméně signál se zlepší až po různém pokroucení kabelu za televizí. Někdy je to o nervy signál takovýmto způsobem "naladit". Byl jsem se poptat v malém elektru, kde mi bylo řečeno, že problém by mohl být vyřešen koupí lepšího koaxialu, a tak jsem si koupil tento (http://bit.ly/2gLwQBw) a k mojemu překvapení se dokonce nenalezl signál u žádného z kanálů. Prostě nula.

Dokázal by mě nekdo poradit s tím, jak je možné že daný koax nenalezne žádný program, resp. k tomu jak vyřešit mizerný signál u původního koaxu cca za 50 kč? V telce by problém být neměl, protože dřív běžela v pohodě - sice jsem nejel na pozemni digitální vysílání, ale na UPC.

Děkuju moc za pomoc, Ondra
destl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 11. 2016 22:41

Co je zdrojem TV signálu? Nějaká kabelovka, pokojová anténa - nebo společná domovní anténa, nebo dokonce vlastní venkovní TV anténa pro VHF/UHF pásmo = příjem jak píšeš "pozemního digitálního vysílání" = DVB-T ???
Jako první bych řešil otázku, jestli je samotná ta TV v pořádku - to znamená vzal bych ji k někomu, komu příjem jde na 100% a zkusil bych ji tam. Jde to samozřejmě i dopravit do servisu, kde ji naladí taky.

Pokud NĚKDE JINDE ta telka normálně půjde a naladí všecko, co tam jde přijímat a co ona z toho naladit umí (může se stát, že tam budou mít kabelovku s jinou normou rozdělení kanálů a tuner v telce to nemusí při stávajícím nastavení umět naladit všecko tak, jako jiná TV!!!), tak teprve pak bych se začal zajímat o to, co mi "leze ze zdi" respektive jak kvalitní mám signál na anténě a jak vypadá jeho svod ke mně do bytu. Upozorňuju tě, že já mám doma kabelovku a od původní vstupní zásuvky do bytu mám už 22 roků nataženej pořád stejnej koaxiální kabel přes 3 místnosti (cca 25m kabelu celkem) a je přitom vedenej přes 2 mezilehlý širokopásmový hybridní odbočovače (PBC11) a na konci mám Panasonic Viera LCD s naprosto spolehlivým příjmem. Takže pokud bude TV v pořádku a přesto nic nepřijímá, nemusí se vůbec jednat o blbej kábel, ale o to, že na začátku toho kabelu máš leda tak starou belu a ne pořádnej signál - ale za to ten kabel jednoduše nemůže ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků