Dočasna anténa

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod motomiro 31. 7. 2016 18:08

No pro me to je nova věc ta autoantena. Ja tam chtel dat prutovku z vysilačky co maji taxi, jak jsem řikal. Puvodně jsem tuner ani nechtel. Koupil jsem si dle racenzí Network player Pioneer N50 ktery je oznacovan i jako slušny převodnik a poslouchal jsem radia přes nej. Ale pak jsem byl u jednoho znameho a slysel jsem fm radio to same co posloucham ja Kiss proton (libi se mi hudba 90satek) a ten zvuk byl někde jinde. Posloucha to pres tuner připojeny k obyčejny hifivěži aiwa. A to stereo je nekde jinde ta dynamika. Jak bych to popsal. Prostě živějši věrnejši. Ne 128 kb pres internet. I teď na mim tuneru je to znat a to mam podstatě lepši hifi než on. Zasilovač Pioneer A30 a jeden Technics SU V650. Ten rozdil jsem nečekal. Proto jsem zacal hledat tuner a vratil jsem se k FM přijmu.

Starou TV bych dokazal sehnat ale asi bych to nedal po elektricke strance. Vysoke napětí neni sranda,pro mně... tak jak jsem to postavil podle tveho doporučeni mi to zatim vyhovuje. Fak dik za radu.
motomiro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 31. 7. 2016 19:07

U toho bastlu na ústřední topení se s vn nepracuje - jen se použije feritový jádro, který v tý starý čb TV slouží ve funkci vn transformátoru. Cívky se z něj odstraní a navlečou se nový, namotaný podle potřeby novým drátem - a to pak funguje jako transformační člen, kterým se bez dalšího připojování k nějakýmu napětí (už vůbec ne k vn) "snímá" rádiovej signál z vodičů, který tvoří právě ta otopná soustava. Výpočet těch cívek je součástí těch článků, který by sis musel vyhledat a pročíst. K žádnýmu vn by ses při tom ani nepřiblížil, jedině snad pokud by ses sebevražedným způsobem snažil to trafo vykuchat ze zapnutý čb telky ... To pro úplnost - neřeš to dál, svůj problém jsi myslím vyřešil k dostatečný spokojenosti.

Akorát se mi moc nelíbí to řešení s nějakým stativem - bude to na balkóně překážet, když se tam bude věšet prádlo nebo cokoliv dělat, někdo do tý trojnožky kopne případně ji povalí atd - není to prostě idiotensichr und soldatenfest řešení. Já bych opravdu volil pevnou montáž na stěnu nebo na strop balkónu/lodžie do vyšší pozice než sahají obvykle hlavy lidí na balkóně - aby do ní nikdo nenarážel. Ve speciálních krámech se spojovacím materiálem (šrouby, hmoždinky = vše pro stavbaře atp.) se dají koupit kotvice, který mají na jednom konci závit jako vrut a na druhým obyčejnej metrickej s konečkem vytvarovaným jako 6-hran pro klíč, takže se normálně zašroubujou do hmoždinky a přitom zůstanou trčet tím koncem s metrickým závitem cca 5 - 10cm ven ze stěny/panelu. Když dáš do stropu nebo do stěny těsně u stropu 3-4 tyhle kotvy o průměru díry 10-12mm (ty kotvice budou mít průměr cca 6-8mm) a ten kus plechu s namontovanou autoanténou na ně přimontuješ pomocí dvojic matiček tak, aby celej plech byl drženej jen na vrškách těch kotev, budeš mít pevně dodrženou polohu kus ode zdi a zároveň dost vysoko od podlahy aby tu anténu nikdo neovlivňoval ani přiblížením, natož nějakou kolizí ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků