Jaký zesilovač?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod beskydy 14. 7. 2016 16:15

Nainstaloval jsem anténu fuba dat912-lte.směr Ostrava Hoštálkovice kanál 54 a 37 jede bez problému.Kanál 48 za špatného počasí nejde vůbec.Kde je chyba když parametry na všechny kanály jsou stejné?Pomůže zesilovač?Jaký?
beskydy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 14. 7. 2016 18:38

Spletl sis kategorii fóra, lépe sem: forum-1705/Digitalni-vysilani-a-HD-ready.html
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 7. 2016 09:38

Nejsem doma na svým "železe", tudíž nemůžu na některý odkazy v něm uložený. Ale
1): Johny a hlavně Lojza by se měli se svou verbální exkrementací odebrat někam jinam, když už neporadí k věci;
2): tazatel by měl s pomocí Uja Googla najít stránku se seznamem vysílačů DVB-T v Kocourkovsku a podívat se hlavně na jejich vyzařovanej výkon - je notoricky známá věc, že vys-rážená voda ve vzduchu = jakejkoliv druh mraku nebo mlhy mezi vysílačem a přijímačem vyvolává na frekvencích používanejch pro šíření TV silnej ÚTLUM - takže ten kanál vysílanej s menším výkonem se za nedobrýho počasí může oslabit cestou k přijímací anténě natolik, že na ní už je nepoužitelnej.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod beskydy 16. 7. 2016 11:52

Omlouvám se za špatné umístění dotazu.No už z toho je vidět že tomu moc nerozumím.Nevadí mi ani různé dobře míněné rady jestli jsou aspoň trochu vtipné a neurážející.
Na googl jdu ze všeho nejdřív a tam píší že parametry jsou stejné.Píšu to i v dotazu.To o té vodě ap.tak trochu vím.Jen nevím proč jeden ze tří kanálů vypadává když parametry jsou stejné.
beskydy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 7. 2016 15:24

Umístení jsem ti upravil, je to teď tam, kam patří - v Anténní technice.
A na Uja Googla se vykašli ohledně parametrů vysílačů, o těch ví prd. Jen s jeho pomocí najdi stránku pojmenovanou "vysílače DVB-T" nebo podobnou a tam si v tabulce najdi položku "ERP vyzařovaný výkon". Až budu zejtra po obědě doma na plným připojení a ne jen na nouzáku přes mobil, mrsknu ti odkaz i na web s mapou pokrytí. Doporučuju případně kontaktovat Český Radiokomunikace, ti zajišťujou přímo provoz vysílačů, jestli nemají tvým směrem "hluchej lalok" na vyzařovací charakteristice antén pro ten 48. kanál. Ty systémy pro digitál jsou citlivější na nastavení a vzájemný sladění, než starej analog a stačí doslova centimetrovej posun aby ty vysílací antény švidraly jak Jednovokej Lojza. Výsledkem je zas snížení úrovně signálu v terénu.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod beskydy 17. 7. 2016 12:17

Dík.Opravdu stačilo trochu pootočit snad ani ne o ten centimetr.Něco takového jsem dělal poprvé.Nejdřív jsem si pozval anténaře ten chodil okolo baráku i po střeše a něco měřil. Pak řekl že mám špatný signál celé to bode stát okolo tří tisíc a za výsledek neručí.Pak jsem se podíval jak to mají sousedé,koupil anténu a co bylo třeba a hotovo.Mám tři multiplexy i bez zesilovače.
Dnes jsem se pokusil přidat poláky ze staré antény ale už při zapojení slučovače 48 skončila.Tak to nechám tak.
beskydy
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků