Zosilovac a TV rozvod

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod palos912 6. 1. 2015 12:38

Ahoj,
pisem tu lebo to ma aspon nejaky suvis antennou technikou.Popis problemu je trochu dlhsi, tak snad budete mat so mnou strpenie. Nejake zaklady o elektrike viem, ale tv signal je pre mna spanielska dedina. Rad by som sa ale dozvedel viac, takze chcem nielen vyriesit svoj problem ale si aj trochu rozsirit obzor.

Postupne sa mi kazi obraz v TV, niektore programy stvorcekuju, niektore uz vypadli celkom. Trva to uz pomaly dva roky, ale stale som to neriesil. Teraz uz ale zacne obraz stvorcekovat aj ked zapnem rychlovarnu kanvicu:)

Rodinny dom je napojeny na kablovku, privod je z ulice. V tom jednom kabli ide analog, dvb-t a dvb-c.
Na prizemi 2 miestnosti, v kazdej 1 tv, na poschodi 3 miestnosti 1 miestnost 2tv(tv a tuner), druha miestnost 2tv(tv a tuner) tretia miestnost momentalne bez tv ale pripojku bude treba.

Privod je na prizemi, tam bola stara priebezna krabica(A)(oznacenie PZX11)(na doporucenie znameho som ju pred par dnami dal pokusne prec a kable su spojene napriamo, obraz sa nezlepsil), vystupny kabel pokracuje na poschodie do krabice(B). Do tej priebeznej krabice (A) je vrazeny spliter a ide kabel zo splitra do tv a tiez do druhej miestnosti do tv.

Poschodie, priebezna krabica(B)(stara, tipujem zrejme tiez PZX11), do nej je vrazeny tiez spliter a ide to k tv a tuneru. Tam kde ma pokracovat vystupny kabel z krabice su pichnute 2 kable pod jednu srubu(to by asi nemalo takto byt, neviem) a jeden pokacuje do dalsej izby do koncovej zasuvky(C)(ta je nova relativne) a tiez je tam vrazeny spliter na tv a tuner. Druhy kabel co je pichnuty pod tu vystupnu srubu v (B) ide do tretej izby do koncovej krabice (D) (stara a momentalne tam nemam tv).

Celkovo na prizemi je kabla cca 15m a na poschodi z (B) do (C) 20m
a z (B) do (D) 6m

Co som sa radil so znamym, tak problem mozu byt stare zasuvky, resp nejaky kondik zoskratovany v nich a tak.
Sused 3 domy dalej ma ale tiez problem, bol tam technik z kablovky vraj cely den meral a na nic moc neprisiel. Povedal, ze signal na z ulice je vraj v norme, a ktovie kde je kabel prekopany po trase a ze zrejme bude potrebovat zosilnovac.

Nasiel som nejake zosilnovace:
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1052
http://www.eltasat.sk/prislusenstvo-sat ... silnovace/

1. Neviem ale, ci su pre mna vhodne, lebo tu v diskusii som sa docital, ze velke zosilnenie tiez nemusi byt najlepsie. Potrebujem vobec taketo zosilnovace, nie je to skor pre cely panelak?

2.Neviem, ci ten zosilnovac nepusta nejake napatie do privodu? Lebo podla schemy co je na niektorych obrazkoch to tak vyzera a nerad by som zarusil celu ulicu...

3. Ak by som tam dal niektory z tych zosilnovacov tak ma byt kazdy z tych vystupov ukonceny koncovou zasuvkou alebo mozem na ten F konektor pripojit priamo TV?

4. Mozu byt do vystupu priebeznej zasuvky zapojene 2 kable tak ako pisem vyssie?

5. Mozem ja nejako obycajnym merakom (napatie, prud, odpor) zistit, ci mam rozvod vporiadku? Ked odpojim privod a vsetky TV ma tam byt napr. tych 75ohmov alebo sa pytam nezmysel?

Diky ze ste si to precitali a snad mi nieco poradite.
palos912
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 1. 2015 13:02

Tak jako první krok bych zavolal technika z kabelovky, ať ti proměří sílu a kvalitu signálu na vstupu do domu i u konektoru kabelů, které máš v TV.

Problém bych viděl v tom, že původní signál ženeš a rozděluješ (oslabuješ) dvěma splittery.

Ale nejsem na tomhle poli odborník.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 1. 2015 13:22

Chtělo by to (samozřejmě po tom změření na vstupu do baráku a nastavení na normovanou hodnotu) cosi, čemu se říká "distribuční zesilovač" neboli aktivní prvek, kterej poskytuje jak zesílení, tak zároveň i rozbočení signálu na vícero výstupů - pokud možno pro každou místnost jeden výstup, i když to bude znamenat natahovat víc káblů. Řetězení zásuvek totiž znamená větší útlum a víc šumu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků