Spuštění SAT TV na více TV v rodinném domě

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zwan 7. 4. 2011 08:37

prosím vás, co je ještě potřeba když bych chtěl sledovat SAT TV v domě. Dům je osazen tv/sat zástrčkami a satelitem. potřebuji pokud možno sledovat buď stejný kanál v různých mísnostech nebo rozdílné kanály v různých místnostech.
Pokud zůstanu u varianty A/ stejný kanál v různých tak ej zapotřebí další satelitní přijímač koupit do místností...nebo to jen propojit nějakým koaxiálem SAT uástrčka/TV????
dík
zwan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 7. 4. 2011 08:49

V pripade A mozes vyuzit bud koaxialny kabel a vystup RF Out pokial ho satelit ma a pokial nie tak akykolvek AV vystup ci uz scart alebo cinch no tu ma na kvalitu vpliv vzdialenost.
V pripade B je treba viac prijimacov,kabelaze, lnb s viac vystupmi podla poctu samostatnych miestnosti a samozrejme ku kazdemu satelitu pristupovu kartu. No je tu vacsia nezavislost.
Ja osobne uz share nedoporucujem hlavne co sa tyka skylink, pro cslink to este mierny vyznam ma no dokedy zatial aspon mne nie je zname.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zwan 7. 4. 2011 09:16

ted to mam tak ze v jedne mistnosti funguje satelit-tv v pohode...a v druhe mistnosti kdyz bych se chtel divat kde nebudu mit sat dekoder...tak staci jen propojit tv se sat/tv zastrckou ze zdi pomoci koaxialu..a v mistnosti c.1 pustit SAT na kanalu ktery chio sledovat aprejit do mistnosti c. 2 a melo by vse fungovat??
zastrcky (konektory)tv/sat jsou v kazde mistnosti....
diky moc ale jsem v tomhle smeru techniky laik :-/
zwan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 7. 4. 2011 09:50

Ano takto by to malo fungovat. V jednej miestnosti mas tv pripojenu cez scart alebo hdmi ppkial mas hd
sat. A do druhej miestnosti mozes tv propojit so sat pomocou koaxialneho kabla no musis si na tv naladit spravny kanal. Vacsinou staci pustit na tv ladenie v automatike a tv si ho najde. Popripade si v menu najdi polozku rf out a tam uvidis cislo kanalu.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zwan 7. 4. 2011 11:17

díky moc odpoledne nebo zítra to snad prakticky otestuju:)
a pak budu zas řešit časem i variantu B :)
zwan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 7. 4. 2011 11:26

Kapanek nakladnejsie no nie nemozne :)
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zwan 8. 4. 2011 09:34

sakrys tak vcera doslo ke zkousce a nefungovalo to.
v jedne mistnosti jsem zapnul satelitni prijimac (Tv jsem nechal vypnutou) a v další místnosti jsem zapl testovaci TV (přepínal AV1 a AV2) a ladil na automat a nenaladil nic...
tak zas netusim...:(
zwan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 8. 4. 2011 09:43

Este raz ma sat vystup rf out teda antenny vystup? Ak ano spoj tv v druhej miestnosti pomocou koaxialneho kabla so sat a potom lad kanal na tv. Av1 a Av2 su vstupy ktore budu funkcne iba ak prepojis tv so sat pomocou scart alebo av kablu so cinch
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zwan 8. 4. 2011 10:33

spoj tv v druhej miestnosti pomocou koaxialneho kabla so sat ===tzn. zapojit koaxiál TV v druhe mistnosti do sat konektoru ve zdi nebo fakt fyzicky propojit ??
jinak si to představit nedokážu jak bych tu kabeláž vedl po bud zemi asi 20metrů (lištama) nebo skrz zdi...ale tomuhle jsem se chtěl vyhnout když jsou všude ve zdi výstupy (zástrčky koaxiál SAT/TV)
SAT ma RF out urcite, nyni ale nemam moznost overeni....doma zas odpoledne leda s tim zkusim pohnout.
diky moc!!!
zwan
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků