Bezdrátový přenos signálu

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 27. 3. 2011 17:27

Existuje nějakej bazmek aby uměl přenášet bezdrátově anténní signál? Zkrátka abych nemusel do altánu tahat koax, že bych jen do TV píchnul nějakou krabičku a domů taky krabičku na anténu, a propojilo by se to takhle dálkově.
TomeekHoleek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 3. 2011 17:48

Koleduješ si... Dej si na altán samostatnou anténu, nebo si tam dej malou aktivní pokojovku - stejně se už brzo vůbec žádný analog u nás nebude dát chytit, takže budeš potřebovat buď TV s DVB-T tunerem, nebo set-top-box... Nějakým vysíláním leda tak zase*eš ještě víc už tak dost zaneřáděný elmag. spektrum. Nebo si jednoduše natáhni koax jako prodlužku - jiná alternativa není.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 27. 3. 2011 18:04

STB u ní mám, ale do něj se zapojuje koax, žejo...
Nic tahat se mi moc nechce, ta TV je taková mobilní, šoupe se s ní každou chvíli...
Koleduju si proč a o co? :-))
TomeekHoleek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 3. 2011 19:53

V momentě kdy do "éteru" pustíš cokoliv v pásmu ofiko vysílání, i kdyby to byl jen vysílač s dosahem desítek metrů, dopouštíš se trestnýho činu. Kup si k té TV normální proutek = malou pokojovku a budeš mít po starostech. Šoupat pak můžeš s kýmkoliv, čímkoliv, jakkoliv, kdekoliv a za kolik budeš chtít.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marts 27. 3. 2011 21:10

leda že by použil něco z tohoto http://www.digitelka.cz/av-bezdratovy-prenos_27/
pak by bylo vše v pořádku
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 3. 2011 21:29

Jenže ani jedno z těch zařízení nepřenáší celé spektrum vf signálů, které by Tomeek chtěl přijímat - on chce něco, co mu přenese do altánu na zahradě komplet vf signály, které mu pro byt nalapala jeho "velká" TV anténa kdesi na střeše baráku, aby měl na TV při grilovačce, případně šoupačce při měsíčku na zahradě zaručený kompletní příjem všech tuzemských multiplexů. On nechce mít na zahradě jen monitor, napájený AV signálem z přijímače kdesi v baráku, on chce mít příjem přímo na garden-párty... A má bohužel smůlu v tom, že bez konfliktu se zákonem o využívání elmag. spektra mu takový příjem umožní akorát a výhradně prodlužovák z koaxiálního kabelu, nebo ta malá "portable" pokojová anténa se zesilovačem, kterou si dá vedle té své TV přímo do altánku.
HOWGH!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 27. 3. 2011 21:35

Dobrá, díky za vysvětlení. :-]
TomeekHoleek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 8. 5. 2011 14:48

Existuje - nasdílej si na PC TV tuner, na zadní stranu LCD TV si přimontuj miniaturní PC ("nettop"), a přes WiFi můžeš přijímat TV vysílání, včetně přepínání kanálů, TimeShiftingu a PiPu v případě, že do "serveru" dáš víc tunerů. Ale nebude to levné řešení. To už je opravdu lepší si do Set-top-boxu zapojit nějakou malou pasivní prutovku, pokud jsi v místě s dobrým signálem...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franta589 29. 12. 2012 19:44

Překvapuje mě, že neexistuje žádné rozšířené řešení tohohle problému. On je nějaký problém vyrobit settop box ovládaný ovladačem o dosahu přes několik stěn? Pak by byl na půdě settop box, který by přes http://www.digitelka.cz/av-bezdratovy-p ... 0_193.html posílal jeden kanál do telky ve sklepě a já bych u telky ve sklepě mým "dalekonosným" ovladačem ovládal settopbox na půdě.

To mi prosím vysvětlete proč se to takhle nedělá :-)
Franta589
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 29. 12. 2012 20:51

On se teda už nějakou dobu připravuje standard pro přechod na ovládání spotřební elektroniky ovladači pomoci radiových signálů, ale zatím stále vítězí zavedené infra-ovladače. Nicméně existují zařízení která přijmou infra, pošlou ho rádiem a pak opět převedou na infra, např. http://www.dalkove-ovladace.cz/sady-pro ... -do-p-2036
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků