Pokojová anténa

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod KyleCZ 25. 8. 2010 20:33

Zdravím,
nevím jestli to patří přímo do této sekce, ale antény se to týká, koupil jsem USB přijímač do PC, k tomu bych potřeboval anténu přijímající dvbt, samozřejmě to nemůže nahradit venkovní anténu, ale chtěl bych to mít, pokud to jde, trochu mobilní. Takže můj dotaz zní: Dá se sehnat taková anténa, která by přijímala signál v paneláku? Případně poprosím přímo o typy antén. Lokalita je Hradec Králové...

Děkuji.
KyleCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 8. 2010 20:54

V paneláku bude vždycky problém - má kovovou kostru, která se chová jako Faradayova klec a rapidně zhoršuje příjem. Vždycky budeš muset dávat pozor, abys měl anténu pokud možno postavenou u okna - a jestli máš v bytě moderní plastová okna s vakuovým dvojsklem, ani to nepomůže - tato dvojskla mají determální úpravu, která spočívá v pokovení povrchu - tenká vrstva pár atomů silná optickým fotonům téměř nevadí, ty "rádiové" ale velmi dobře odstíní - stejně jako jejich o málo energetičtější infračervené bratříčky (proti kterým je ten povlak primárně namířen).
Jinak na pokojovky vhodné pro DVB-T příjem se podívej například sem: http://www.alza.cz/SearchAdvanced.asp?E ... pokojov%E1 .
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KyleCZ 25. 8. 2010 21:27

Aha, takže je defacto jedno kterou z nich vezmu a budu doufat, že nějakej ten signál projde. Nezbývá než to zkusit.. :) ani jsem netušil, že to bude až taková věda.. každopádně díky
KyleCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 8. 2010 22:29

Jediné, co v paneláku funguje, je buď dobrá společná anténa, nebo kabelovka - individuální anténa jedině externí, venku na stěně nebo na střeše. Uvnitř v bytě je intenzita pole až o několik řádů nižší = příjem je někdy až znemožněn. A to bohužel nedokáže ani "digitál" překonat - holt kde mic není, ani Tetka Smrt nebere. Je zajímavé, jak se o těchto hraničních a přitom velice častých případech příjmu zejména v našich českých a slovenských podmínkách "pozapomněli" horliví propagátoři přechodu na digitál zmínit...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod VladoBA 25. 8. 2010 23:04

Ja mam dobru skusenost aj s obycajnym malym (pasivnym) prutom, ak nie si daleko od vysielaca:
http://www.vvpg.net/DX/dvb-t-ba2.htm
http://www.vvpg.net/DX/Bratislava1.htm
ale da sa dost poriesit aj s nejakym aktivnym bazmegom, ten vsak musis mat kde zapojit do siete, alebo aspon do autobaterky, ked si von. Teraz je ich v obchodoch spusta. Na mobilny prijem kazdopadne odporucam len maly prut (vzhladom na pomer cena/vykon), len mu treba najst vhodne miesto s "koncentrovanym" signalom. V izbe to byva obvykle blizko okna, ale nemusi (cesta signalovych odrazov je nevyspytatelna), vonku je to viac-menej jedno, treba len skusat... ;-]
Yamaha RX-497 ♪ Pioneer DV-610AV ♪ DacMagic ♪ JBL L830 ♪ Yamaha YST SW45 ♫ Little Dot IV ♪ AKG K701
VladoBA
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků