Slučovač FM a TV

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mchrenko 1. 3. 2010 18:05

potřeboval bych sloučit FM anténu s TV antenou do jednoho koaxialu a potom ji u rádia opět rozdělit k rádiu a k DVD. Mohl bych místo rozdělení dát koax do DVD a vývod z DVD napojit do rádia?
mchrenko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 3. 2010 19:51

Podívej se na web firmy TEROZ a hledej "slučovač" s přívlastkem "PÁSMOVÝ". Na stejné stránce bys měl najít i odpovídající rozbočovač. S tím propojením přes DVD player to asi nepůjde, DVD bude mít s velkou pravděpodobností na vstupu filtr, který nepropustí nic pod 140MHz, takže FM rozhlas přes něj neprojde.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mchrenko 1. 3. 2010 20:10

To jsem ted zkoušel a dvd to opravdu nepropusti (propustí ale stanice které šli tak ted šumí.) Pomůžu si když to rozbočím před dvd rozbočovačem?
mchrenko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 3. 2010 20:17

Určitě, po rozbočení před DVD do toho FM tuneru dostaneš žádané frekvence 87-108MHz bez útlumu, který na ně má ten DVD, pokud ho zapojíš jako "průchozí". Není určený ani k tomu, aby je propouštěl, tak se nediv, že je dokonce utlumuje.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mchrenko 1. 3. 2010 20:35

Zítra to zajdu koupit a dám vědet jak jsem dopadl. Jestli můžu být tak drzej můžu se zeptat ještě na jednu věc i když sem nepatří.U dvd mi už dva dny nezůstáva nastavený čas na displeji když ho odpojím od proudu. Dokud jsem tam měl přivedený kabel pozemního vysílání tak to nedělalo . Po zapnutí do proudu čas naskočil. Má to něco společnýho s teletextem? Do dvd mám ještě zapojený satelit.
mchrenko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 3. 2010 20:44

Ano, je možné, že si "aktualizoval" nastavení hodin ze signálu teletextu, kde je potřebný i pro využití systému VPS (start nahrávání při skutečném začátku pořadu) a že když jsi mu pozemní signál "utrhnul", už tuto možnost nemá. To načítání se projevuje tím, že se ihned po zapnutí do sítě sice objeví místo času pomlčky ve tvaru " --:-- ", ale cca po minutě (jedno "otočení" TXT stránek) naskočí správný čas. Pokud není TXT k dispozici, začnou hodiny počítat "od nuly" a přitom signalizují (většinou) nutnost nastavení času manuálně tím, že časový údaj bliká přibližně 1x za sekundu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mchrenko 1. 3. 2010 20:54

Ano přesně tak signalizují nuly . Odpoledne jsem nastavil hodiny ručně a dvd jsem asi na3 hod. vypnul od sítě.Ted jsem ho zapnul a čas tam zůstal a pozemní signál tam neni.Má dvd nějakou záložní baterku?
mchrenko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 3. 2010 21:38

Některý jo, některý ne - záleží na značce a typu. Většinou to není baterka (ta to bývala dřív, staré VHS video vydrželo klidně i 2-3 měsíce bez šťávy a udrželo jak hodiny, tak naladění stanic), ale vysokokapacitní kondenzátor na malé napětí. Takže to udrží podle spotřeby obvodu RTC a pamětí nastavení po dobu hodin až desítek hodin. Bohužel je i spousta takových (hlavně ty lacinější), které zálohu nemají vůbec a nulují se každým výpadkem sítě. Naladění stanic se už naštěstí ukládá do pamětí typu EEPROM, které v klidu nevyžadují napájení - jinak by Tě čekalo ladění po každém výpadku...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mchrenko 2. 3. 2010 17:21

Sloučil jsem anteny pásmovým slučovačem a pak jsem je u rádia rozbočil a dvd
hodiny drží. Rádio také funguje. Uvidím co to udělá po 24 hodinách snad to už bude v pořádku.Děkuji za pomoc.
mchrenko
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků