Délka repro kabelů na levém a pravém repro

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod baddik 2. 7. 2018 16:44

Zdravim pánové.Chtěl jsem se zeptat zda li musí být kabely k repro stejně dlouhé?.Bohužel na pravé repro potrebuji 4m ale musím koupit 5 m,poněvadž 4m se nevyrábí.Na levou stranu mi stačí 2m ale mohu koupit pro jistotu 3m.Budu zapojovat bi-wiring,takže kratší kabely doleva,delsi doprava.Je tam nějaká tolerance kdy by to ještě nemuselo vadit?Díky Pavel
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 2. 7. 2018 17:17

4m se nevyrabi..? :-O
Tak si kup po metrech...
napr.
https://www.alfa.cz/index.php?eid=10614 ... chSubmit=1
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baddik 2. 7. 2018 18:11

Kabely už mám vybraný.Jde mi o to jestli to je velkej problém když mají různou délku.
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 2. 7. 2018 19:04

Z hifistického hlediska,by měli být stejně dlouhé.
Ale.....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baddik 2. 7. 2018 19:33

Dobře no ale poznám to?Jeden 3 m a druhý 5m.Nebo koupit 2 x 5m a ten jeden smotat?
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 2. 7. 2018 22:34

Pokud někdo slyší rozdíl mezi kvalitními kabely, které se kupují na metráž a mezi kabely, kterých si nejde koupit 4 metry, tak zcela určitě uslyší i rozdíl mezi různě dlouhými kabely.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 3. 7. 2018 06:16

Z hľadiska fyziky by sme sa tu mohli dohadovať a možných rozdieľoch v kapacite a odporoch, čo všetko môže mať vplyv na zvuk. Tiež som bol skeptik voči káblom, až pokiaľ som sa sám nepresvedčil o rozdieloch v zvukovej kvalite keď som kupoval iné káble k mojim slúchadlám, kde lepší kábel je pre mňa zreteľne prínosom a horší degradoval rozlíšenie a kvalitu zvuku. Lenže, u repro dochádza k tzv. crossfade javu. Teda ľavé ucho vníma najmä zvuk z ľavého repro, ale rovnako sa tam prelieva aj zvuk z pravého repro. A teda ak by tam rozdiel aj bol, dovolím si tvrdiť, že vplyvom crossfade a akustiky miestnosti, nebude ten rozdieľ možné vnímať. Možno sa mýlim...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 3. 7. 2018 09:10

Ne nemýlíš...
Akustika místnosti má na kvalitu reprodukovanýho zvuku tak moc výraznej vliv, že jakejkoliv rozdíl v dýlce reprokabelů spolehlivě zamaskuje.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků