z preamp na repro kable

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ostogiske 25. 9. 2017 13:17

zdravim dnes mi dosiel schiit magni/modi stack a nejak ma nenapdlo ze kable oc mam napojene na repraky nebudu pasovat
repro mam JBL LSR305 a momentalne mam XLR-TRS
a nieosm si isty ci mi treba XLR-RCA alebo TRS/TR-RCA
vedel by mi niekto poradit?
Ostogiske
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 9. 2017 14:23

Ostogiske píše:zdravim ...
...
...vedel by mi niekto poradit?

Jo, přestaň psát smsštinou a napiš to ZNOVU, ale hlavně normálně slovensky včetně velkejch písmen, diakritiky a znamínek. Tak jak jsi to napsal by to měl problém vyluštit i Alan Turing - a to byl Pan Kryptolog ... A nesnaž se mi tady tvrdit, že to z mobilu nejde - takový výmluvy neberu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ostogiske 3. 10. 2017 12:23

aha sorry nenapadlo ma, že by bol v tomto dakedy problém :D
ide mi o to, že chcem prepojiť svoje reproduktory so Schiit Magni 2, ktorý má RCA vystup
moje JBL LSR305 majú k dispozícii XLR a TRS vstupy
a otázka teda bola, či stačí TRS/TR kábel alebo je lepší XLR do RCA
Ostogiske
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 10. 2017 15:17

RCA/CINCH jsou asymetrický (v tomhle případě výstupy), Jack taky - naproti tomu XLR jsou symetrický. Pokud je spojíš "napřímo", využiješ jen polovičku možný úrovně signálu, kterou dovoluje XLR symetrický uspořádání. Musel bys použít symetrizační zapojení buď s operačníma zešilovačema, nebo se symetrizačním transformátorkem určeným pro přenos nf kmitočtů (vyráběla je i Tesla, říkalo se jim "vajíčko" podle charakteristickýho tvaru krytu, kterej byl stejně jako jejich jádro ze slitiny Permalloy). Pokud s tím nepracuješ v nějakým extrémně zarušeným prostředí, zůstal bych u asymetrický kombinace RCA/CINCH <=> Jack.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ostogiske 3. 10. 2017 15:43

ok čiže RCA/CINGH <=> TS je tá správna voľba
ďakujem krásne :))
Ostogiske
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 10. 2017 16:03

Řeknu to jinak - správná volba by byla všecko zařízení mít pospojovaný symetrikou (XLR). CINCH a Jack jsou kompromis, zavedenej v minulosti pro zjednodušení přenosu - hlavně pro zlevnění přenosovejch linek - a hlavně na kratší vzdálenosti. V prostředí bez velkýho vnějšího rušení je ale i takovej kompromis dostatečně kvalitní a použitelnej, aby se vyplatilo ho využívat. Ve tvým případě to znamená nevyhodit zbytečně prachy za symetrickej přenos něčeho, na co ta asymetrika bohatě stačí.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dropadred 3. 10. 2017 18:15

EKKAR, neexistuje dôvod, prečo ktorýkoľvek (2-pól (ale prakticky kvôli charakteru zariadení na prepojenie by sa TS na balancovaný signál nepoužil) a vyššie) konektor nemôže byť balancovaný (pre mono, 4-pól a viac pre stereo). XLR nie je podmienkou, je to len fyzická "schránka".

Takže ak vidíš jack (samozrejme, na nejakých naozaj lacných, kde by v takom prípade bol aj tak 3,5mm jack by to mohol byť len mono, teda TS) na "monobloku" teda osobitnom monitore
(hlavne ak tam je aj XLR), tak to je TRS pre mono signál, ergo balancovaný signál.

Osto, ako píšem vyššie, u LSR305 je to úplne jedno, nájdi niečo v obchodoch, teda RCA(1x)<>XLR(1x) alebo RCA (1x)<>TRS(1x) (táto konfigurácia je ojedinelá), to, čo bude lacnejšie vezmi. To, čo popisuje EKKAR vyššie je kriticky dôležité pri spojení XLR na zdroji (napr. zosík) a RCA na príjemcovi (napr. repro).
Takže kábel napríklad https://www.muziker.sk/audio-kable#p_ko ... ange=1,150 (sú to "dvojžily", stačí ich od seba potom oddeliť ručne).
Naposledy upravil dropadred dne 3. 10. 2017 19:02, celkově upraveno 2
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 10. 2017 18:52

Taky ale musíš napsat všecko a ne jenom půlku toho, co je potřeba říct, dropadrede.
Neboli to, že symetrika propojovaná jedním kabelem a spojovaná Jackem se používá jenom v monofonní verzi u hudebních nástrojů a hlavně v profesionální oblasti (pa)zvukařiny - proti tomu v oblasti normální spotřebky se konektor Jack používá v 99% na stereofonní NESYMETRICKEJ spoj - ve spojení s rozděleným koncem vícežilovýho kabelu osazeným samostatnýma monofonníma nesymetrickýma konektorama RCA/CINCH.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ostogiske 4. 10. 2017 06:45

ok lebo som videl túto schému:
http://www.mediacollege.com/audio/conne ... LR-RCA.gif
a premýšľal, že si spravím sam kábel
Ostogiske
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 4. 10. 2017 12:34

Áno, tak sa to robí, ale za predpokladu, že ideme z RCA na XLR, teda z RCA samca (zapojenie do zdroja) na XLR samca (zapojenia "v cieli"). Takže pokojne smelo do toho, vypočítaj si náklady a uvidíš.

Ak by si chcel kvalitnejší kábel ale bez tej roboty okolo toho, tak hoď správu, nie je problém spraviť tento kábel, len samozrejme s RCA na druhej strane (cena by bola o pár eur nižšia ako u toho z linku za meter (šetrí sa na XLR samiciach, tie sú drahšie ako samci)).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ostogiske 4. 10. 2017 19:49

nah keby si napísal skorej tak berem, som objednal už z muzikeru
slúchadlové by si vedel? tie na sennheiseroch 650 sa mi nepáčia a to by som už nevedel spraviť
Ostogiske
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 10. 2017 19:08

To je úplne v pohode. Slúchadlové teoreticky viem, ja aj mám v zásobe niekoľko párov ich konektorov ale tam zase nemám kábel, ten by bol dostupný až v budúcnosti.

Ak hľadáš trošku príjemnejší káblik, tak by som žmurkol po
http://www.ebay.com/itm/281238052332
cenovo veľmi dostupný.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků