správné zapojení 2-pin sluchatkoveho kabelu

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 2. 8. 2017 10:50

Zkoušel jsem Google ale nenašel jsem uspokojivou odpověď. Mám KZ ZS5 a kabel od Trinity PM4 a jde mi o to jak se ujistit že mám správné zapojení? Hraje to ať dám kabel jakkoliv, ale některé varianty zní trochu divně. Zda se mi ale že oproti PM4 mám jeden kabel na ZS5 opačně aby to hrálo "dobře". Co jsem četl tak prepolovanim kabelu by se měly ztratit basy a rozhodí se orientace v prostoru, problém ale je ze se mi u některých skladeb zda ze je to lepší s jedním zapojením a u jiných s opačným. Dá se to nějak spolehlivě určit?
vencaxxx
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod vencaxxx 2. 8. 2017 11:16

jo to jsem zkoušel, ale přesto si nejsem jistej.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 2. 8. 2017 11:48

Hmmm ... "fázová neistota" pri takých lacných viacmeničových šmejdoch ma moc neprakvapuje ... možno ani sám kitájec netuší, či tie štuple správne zapojil už vo fabrike
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 2. 8. 2017 11:59

Základem je proměřit kabel, u těchto levných čínských se stává, že jsou někdy na některém konektoru zem a signál prohozeny.

Obecně platí standard, že na sluchátku horní pin je signál a dolní pin zem.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 2. 8. 2017 12:26

... keď si vencaxxx nie je posluchom istý správnosťou ani pri porovnaní pri prefázovaní, tak by som to nediagnostikoval ako zle zapojený kábel, ale skôr že sú samotné meniče pozapájené v každom sluchátku inak
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 2. 8. 2017 12:41

no možná jsem to napsal špatně, ale nezdá se mi to že na PM4 byly ty vodiče 1,2 a 1,2 a na KZ to mám 1,2 a 2,1 aby to hrálo správně. Navíc mě mate ten test, jsem schopen rozlišit tu kytaru, ale u toho 75Hz signálu mám stejnou hlasitost a ten šum taky nedokážu říct na 100%, ale zas je to test spíš pro repro a tam to jde určit líp než na sluchátkách. neví někdo o podobném testu podle kterých se dají sluchátka určit na 100%?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 2. 8. 2017 12:46

pusti si "natvrdo" nejakú čiste mono nahrávku a uvidíš ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 3. 8. 2017 10:51

zkoušel jsem ještě nějaký mono testy na YouTube a zapojeny to mám správně. Takže zůstává otázka proč na Trinity sluchátkách byl jeden kablik obráceně...
vencaxxx
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků