Jaký zvolit reprokabel ??

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MacPhenom 8. 5. 2017 19:53

svartenatt píše:S průřezem to není tak divoké, jak se běžně uvádí.
....

Možná mě mate že ta tabulka neni v metrickém systému ale ježčích skocích.. ale chápu to dobře tak že čím má repro větší odpor, tím mu stačí menší průřez? Proč? :hm Neměla by v tom hrát roli i citlivost repro a tudíž jakou zátěž kabelem potřebujeme prohnat?
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 8. 5. 2017 22:32

:hm To asi dává smysl. Proč jsou vlastně regálovky zpravidla méně citlivé než sloupy?
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 9. 5. 2017 23:38

Tak já bych si dovolil vrátit se k tématu, tedy kabelům:
Co třeba takový KIMBER KABLE 8VS? Nemůžu si pomoct ale ta gemetrie se mi prostě líbí.. otázka je jestli to má nějaký skutečný význam pro ucho a nebo je užitečná jen pro oko? A kdyby to bylo jen pro oko.. jde něco zkazit tím kdyby se použil místo obyčejné dvojlinky :?:
Přílohy
kimber - průřez.png
kimber - komplet.png
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod diablo666 10. 5. 2017 07:33

Tak nakonec jsem se rozhodl,že do kabelů moc peněz dávat nebudu a objednal jsem BabexAudio...tak se těším až mě přijde domů ten "naleštěný prd"
http://www.babexaudio.cz/design/eshop/2 ... INGLE-WIRE
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod Ulrico 13. 5. 2017 11:54

Kupuji AVrec DENON AVR-X1300W a repro Magnat Monitor Supreme 802 set.
Koukám po nějakém rozumném, ne extra drahém repro kabelu. Kabely k předním repro budou dlouhé cca 2m a k zadním cca 10m. Co jsem tak na netu vyčetl, bude asi lepší zvolit tloušťku kabelu 2x2,5mm2. Nebo by stačilo 2x1,5mm2?
Předběžně jsem vybral tento AQ625, co myslíte, bude stačit?
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 13. 5. 2017 13:27

http://emerx.na.aukro.cz/kvalitni-repro ... 67493.html u takove zakladni sestavy naprosto dostacujici
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 13. 5. 2017 13:36

Za to si mohl mit vyborne Kimber Kable 8PR http://www.melodiecb.cz/produkty/kabely ... rovy-kabel
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 13. 5. 2017 15:19

Mohl bys nám popsat v čem je tak výborný, zda si ho měl nebo máš doma a jakou změnu ve zvuku to přineslo? :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 13. 5. 2017 15:35

Oproti jakému kabelu tu změnu pozoruješ a v jaké podobě ten kabel vůbec přijde když koupíš metráž? Je to jen uříznuté a každý z těch šestnácti se musí zvlášť oholit a pak se to smotá dohromady? Někde na obrázku jsem totiž viděl že přišel takový polotovar, sice to byla metráž ale už byl rozdělený na + a -, konce spojené. (ale bez vidliček nebo banánků) Nevíš o nějakém studiu kde by ho byli ochotni zapůjčit na vyzkoušení?
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 13. 5. 2017 16:16

Doporucil mi ho kamarad, ktery ho provozoval s Aurum Cantus M103. Uz jsem ho chtel objednavat, ale kamarad mi udela kabely z vojenskeho vedeni, ktere jsou podobne propletene a jeste vyborne stinene viz pouziti v armade. Kimber Kable jde koupit takto v metrazi a je na majiteli, zda ho pouzije v biwire/biamp
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 13. 5. 2017 21:57

Kdo slyší rozdíly mezi uvedenými kabely, musí dávat ještě větší důraz i na stravu a životosprávu vůbec, protože ta má významný vliv na sluchové vjemy a šíři vnímaného pásma. Je dokázáno, že nevybalancovaný krevní tlak způsobí tak velké výkyvy, že i pískání v uších pak zní jako panova flétna...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ulrico 13. 5. 2017 22:13

Ulrico píše:Kupuji AVrec DENON AVR-X1300W a repro Magnat Monitor Supreme 802 set.
Koukám po nějakém rozumném, ne extra drahém repro kabelu. Kabely k předním repro budou dlouhé cca 2m a k zadním cca 10m.


Bude stačit tento kabel? Měl by snad být celoměděný, žádný "naměděněný hliník".
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 5. 2017 22:23

Bude - je to normální klasika elektrovodivá měď, "čtyřdevítka" = 99,99% čistýho kovu. Izolace je z průhlednýho PVC, napěťová odolnost proti průrazu je garantovaná do 100V, špičkově do 160V (oni sice píšou jen 50V, ale tím si krejou zádel) - NESMÍ SE TO POUŽÍVAT NA ROZVOD 230V AC!!!!! Možná bych ale z důvodu lepší zatížitelnosti zvolil variantu 4mm2, ale to je na tobě - ta silnější žíla je samozřejmě zřetelně dražší = http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=5345 - 43,56Kč proti 30,25Kč u tý "dvaapůlky".
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ulrico 13. 5. 2017 22:31

OK, díky za rychlou odpověď. Píšeš, že z důvodu lepší zatížitelnosti by byla lepší varianta 4mm2. Co se stane pokud tedy slabší kabel 2,5mm2 "přetížím"? Zkreslí se zvuk? Nepředpokládám, že kabel shoří...
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 5. 2017 23:07

Vlastně se nestane nic - aby se začal zahřejvat, musel bys jím prohánět proudy v řádu 10A a vyšší. Ale když si vezmeš určitou dýlku toho kabelu, tak na svým odporu by měl spotřebovat co nejmenší část výkonu dodávanýho zešilovačem do zátěže. A jestliže zvětšíš průřez ze 2,5mm2 na 4mm2 v poměru 1,6x, tak ve stejným poměru ZMENŠÍŠ odpor každýho metru vedení. Uvědom si, že do cesty proudu stavíš dvojnásobek dýlky každýho káblu = protože proud musí jít nejenom ze zesilovače do repra, ale musí se druhým drátem taky vrátit. A tenhle odpor kabelu se přičítá k výstupní impedanci zesilovače neboli ZMENŠUJE činitel tlumení = "damping factor". Dejme tomu u výkonů do 100W a dýlky do 2m to ještě nepoznáš ani měřákem, ale jakmile nastavíš káble "dozadu" na nějakejch 10m a víc, už zjistíš měřitelnou odchylku - a nejvíc se projeví ne v tichý pasáži, ale v momentě prudkýho "vylítnutí" úrovně, kdy prostě ten o maličko vyšší odpor kabelu s menším průřezem použitýho k napojení míň citlivejch beden může znamenat slyšitelnou odchylku.

Prostě IDEÁL (neboli nikdy reálně nedosažitelnej stav) by byl, kdyby výstupní impedance zesů byla nulová (byly by teoreticky schopný dodat nekonečně velkej proud do libovolný zátěže) a stejně tak impedance spojovacího vedení mezi zesem a zátěží by nevnášela žádný ztráty = opět by byla nulová...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků