Jaký zvolit reprokabel ??

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kychtax 24. 7. 2017 09:31

Cínovat konce kabelů - rozhodně ne! Lisovací dutinky -Ano.
Reprokabel z pocínované mědi je největší prasárna. To už je mnohem, mnohem lepší čistá měď. Cín nebrat!
Nedat na různé Ekkary, inženýry, apod. Měl jsem jeden takový a šel do světa zdarma. Nedovolil bych si toto někomu prodávat. :oboze
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 24. 7. 2017 10:34

Jedna skusenost nie je este dogma, nastastie.
Cinovat kludne a dokonca ani cinovana meď nie je problem.
Dalej sa k tvojmu prispevku nebudem vyjadrovat.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 7. 2017 14:20

Kychtax = jeden z hi-fi-pýrů Made in Hifinádory.cz - to hovoří za vše. Jeden z těch, co slyší změnu zvuku způsobenou podložením napájecího 230V kabelu "ceraballem" ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krmelec 24. 7. 2017 16:01

CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 24. 7. 2017 18:15

EKKAR píše:Jeden z těch, co slyší změnu zvuku způsobenou podložením napájecího 230V kabelu "ceraballem" ...

Pane kolego, toto mi vkládáte do úst. To jsem přece nikde nenapsal.

Pocínovaný reprokanel jsem měl Supra ply a ať jsem s ním dělal, co jsem chtěl, měnil banánky, vidličky, cínoval, zkracoval, čistil a já nevím co, prostě to nehrálo uspokojivě - mělo výsledný rozmazaný, ušmudlaný zvuk.
Taky jsem pocínovaný reprokabel několikrát probíral s konstruktéry a lidmi zkušenějšími v hifi než jsem já, abych si ten závěr potvrdil. Se stejným výsledkem.
Tak se nenapalte jako já..
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 24. 7. 2017 18:42

To čo počuje jeden nemusí rovnako vnímať iný.
Ja som zas nemohol ustáť rôzne postriebrene verzie káblov.
A používal som viac ako dosť pocinovanu verziu jedného nemenovaného kábla. Oxidácia sa nekonala.
A na jeho koncoch som mal nacinovane ako vidličky tak aj babaniky. A za celú dobu ich používania som nemal pocit žeby som posluchovo utrpel.

A pokiaľ ide o rady "hifiguru" tak na to som nikdy nebol.
Vždy som si všetko preskákal sám a viem,že to je vždy o osobných preferenciách.
Niekto sa s radou iného stotožní a iný ako napríklad ja si to radšej prejde sám.

1000 ľudí 1000 chutí.

Takže ešte raz. Nerobme z cínu na kabloch dogmu.
Stále je to o pocite.

Navyše ak sa nemýlim tak nik ešte nezmeral dáko výrazne vplyv káblov na výsledný pocit.
Naposledy upravil hifionania dne 24. 7. 2017 18:48, celkově upraveno 2
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 7. 2017 18:42

kychtax píše:
EKKAR píše:Jeden z těch, co slyší změnu zvuku způsobenou podložením napájecího 230V kabelu "ceraballem" ...

Pane kolego, toto mi vkládáte do úst. To jsem přece nikde nenapsal.
Pocínovaný reprokanel jsem měl Supra ply a ať jsem s ním dělal, co jsem chtěl, měnil banánky, vidličky, cínoval, zkracoval, čistil a já nevím co, prostě to nehrálo uspokojivě - mělo výsledný rozmazaný, ušmudlaný zvuk....
To s tím Ceraballem byl jen příklad, na Hifinádorech je dostatek jinejch příkladů tvojí hi-fi-pýrovitosti. A s tím kabelem je to tím pádem jasnější než 1000 Sluncí - jistě, elektrickej kontakt vytvořenej pouhým zmáčknutím oholený měděný licny (lankovýho vodiče) do mechanický svorky je vhodnější pro přenos signálu než prostřednictvím na tu samou licnu kvalitně napájenýho banánku (zastrčenýho do příslušný zdířky), vidličky nebo kabelovýho oka (utažený pod příslušnou matici nebo hlavu šroubu na šroubovací svorce) ... A Země je placatá deska na hřbetě 4 slonů stojících na krunýři obří želvy, děti nosí čáp nebo vrána a Windows ´95 byl nejstabilnější operační systém na světě... Jak říkám, uši slyšej jen to, co "ví" mozek. Teprve když je mozek zbavenej veškerý balastní informace o subjektu, přes kterej jde hudební signál, dokáže si sluch plně vychutnávat hudbu ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rosta69 27. 7. 2017 18:47

Zítra bych chtěl objednat repro kabely a nevím pro kterej se rozhodnout,na pravý a levý kanál po třech metrech...kterej vzít?

https://lepsizvuk.cz/product/362-oehlbach-silverline-40
http://www.supracables.cz/supracables/e ... lassic-6-0
Naposledy upravil Rosta69 dne 27. 7. 2017 20:13, celkově upraveno 1
Rosta69
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 7. 2017 19:37

Ten leštěnej - určitě jím bude ta elektrika líp klouzat a nebude se zadrhávat na hranách krystalů mědi ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 7. 2017 21:51

Rosta69 píše:Zítra bych chtěl objednat repro kabely a nevím pro kterej se rozhodnout,na pravý a levý kanál po třech metrech...kterej vzít?

https://lepsizvuk.cz/product/362-oehlbach-silverline-40
http://www.supracables.cz/supracables/e ... lassic-6-0

Preboha, to sú čo za ceny...12€/m a ten druhý s cenovkou, že sa mi až zatočila hlava?

Nemienim to komponovať ako reklamu ale na konci príspevku
viewtopic.php?f=1872&t=1264922
sú info ohľadom káblov - spravil som hrubý výpočet 2x 3m hotovky káble, cca 77€ (~2040 káček). Kvalitný, úhľadný a použiteľný (flexibilita) kábel...o, a jo, lacný. Ak by ťa to zaujalo, tak mi hoď správu, bolo by to raz-dva u teba.

Inak, tie prierezy, ešte aj 2x4mm2 by som nedával skôr ako pri kábloch o dĺžke 10+m.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rosta69 27. 7. 2017 22:03

Pěkné hovna tady píšete....jeden jak druhý.přesněji ti dva nademnou.
Rosta69
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 7. 2017 22:17

Mírni se ve výrazech, nebo skončíš ještě rychlejc než jsi začal. To za prvé. Na sprosťárny nejsme zvědaví.
A za druhý - když nechápeš ironii, platí to co jsem napsal za prvý. Řešíš tady nákup kabelu pro účel, kterýmu pro normálního posluchače vyhoví každej jen trochu mechanicky solidnější VODIČ odpovídajícího průřezu a dáváš na výběr dva leštěný prdy, který jsou miliónkrát předražený jen proto, že na ně někdo nasadil product propagation vysoký třídy. Uvědom si, že pokud na danej účel nepoužiješ vysloveně poddimenzovanej vodič, nemáš za normálních okolností svým sluchem šanci rozpoznat rozdíl?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 7. 2017 22:23

Rosta, pokiaľ ťa môžem poprosiť, skús zachovať maximum slušnosti, sme rozumní ľudia, nie opice v Zoo.

Rád by som reagoval ale neviem ako, vadil ti môj dodatok k cene linkovaného? Ak áno, tak vitaj v realite, je drzosť tých spoločností dovoliť si pýtať peniaze za niečo totálne zbytočné, prečačkané a často podľa ich zaprisahania z unobtánia kované.

Moje odporúčanie? Drž sa rozumu a kvality, nie romanticky písaných špecifikácií a marketingových rečí.

Inak, až teraz som si spočítal čo i len 6m káblu z prvého linku a to, že stojí len o pár šupiek menej ako celá kompletka odo mňa...
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rosta69 27. 7. 2017 22:25

Sorry nemám rád ironii...Ty jo?
Rosta69
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 7. 2017 22:27

Ja skôr len tápam a stále nerozumiem, o čom rozprávaš, čo ti vadí a čo očakávaš od nás. Ľudia, ktorí sa do toho rozumejú ti zmietnu zo stola obe linkované. Dôvod? Chceme, aby ľudia následne čo najlepšie investovali peniaze a nemíňali na hadí olej.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků