Y adaptér cinch

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 18. 4. 2017 13:28

Ahoj, rád bych se zeptal, jestli můžu zapojit dva zdroje zvuku přes toto :
Kód: Vybrat vše
http://www.el-market.cz/elektro-zbozi/hama-y-adapter-1-rca-(phono)-plug-n-rca-(phono)-sockets-15-cm-produkty-autodoplnky-carhifi-kabely-adaptery-autoradio-adaptery/

Jeden výstup bude z převodníku (PS4) a druhý bude z jack3.5 (PC).Nikdy je nezapínám současně, ale nechce se mi zase pokaždé lézt pod stůl za subwoofer a přehazovat cinche.
Díky
Pan.Orel
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 4. 2017 13:38

Záležet bude na impedanci toho neaktivního výstupu - protože bude připojenej paralelně k tomu aktivnímu, bude ho zatěžovat podobně jako ho zatěžuje vstup toho wooferu. Kdyby impedance vypnutýho výstupu byla moc nízká, snížilo by to přenášenou úroveň úplně stejně jako paralelně připojenej odpor ... Takže ano, zkusit to můžeš, ale předpovědět výsledek je úkol pro kvalitnější typ křišťálový koule, než jakým disponuju já.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 18. 4. 2017 13:49

Fíha..díky za odpověď.Takže se radši poohlédnout po nějakém přepínači?
Pan.Orel
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 4. 2017 18:10

Jak píšu - nejdřív to vyzkoušej. Předpokládám, že chceš přepínat jenom jeden kanál - na vstup subu přivádět buď ze zdroje A, nebo ze zdroje B už přefiltrovanej a zmonofonněnej signál jen pro woofer. Jinak bys musel využít oba dva kanály z obou zdrojů, nasadit ty "vidličky" dvě a to sloučení na MONO a filtraci všeho nad kritickým kmitočtem wooferu bys musel ponechat jen na jeho vnitřní elektronice.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků