Prepojenie Sony TV a PC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pedreto 23. 3. 2017 15:26

Zdravim vospolok, potreboval by som prepojit TV s PC na dlzku cca 13m, teda 15m HDMI kablom, teda aj obraz aj zvuk.

najprv zariadenia:
TV:
Sony KDL 55w755c

PC: Intel i5, 2500 mhz s podporou + zakladna doska asus s podporou Miracast
Ati radeon R7 200 series - 1x HDMI 1x DVI vstup
8GB RAM

Do GPU mam zapojeny DVI ktory ide do stolneho monitora, a 15m HDMI ktore konci v TV.

Medzi zariadeniami v strede bytu je aj router, z ktoreho idu 2 cca 7 metrove ethernetovy kable do zariadeni. V PC je Windows 10, v device manageri vidim 2 generic monitory, stolny aj TV. Medzi pripojenymi zariadeniami v display settings vidim tak isto sony TV, toto je predpokladam koli miracastu.

a teraz k problemu zobrazenia:

Ked poslem obraz cez miracast, ide plynule vsetko v 1080p. Tu sa ale predpokladam ze spusti wifi v TV a prenos ide vzduchom, ignoruje ethernet kabel, toto viem vyuzit iba na fotky a videa, nie hry a pracu. Ked chcem zvolit cez Win+P project, a vyberiem extend/duplicate/ 2nd screen only, tak v TV je NO INPUT... Zaujimave je ze pri bootovani windowsu, obe obrazovky prehravaju obraz OK, ked sa windows zapne TV sa zasa vypne na no input.

Toto naznacuje ze nefunguje prenos cez HDMI a je problem v 15m kabli, kabel ale funguje v set=top boxe, full HD OK.

Ked som skusal v ati crimson live SW, detekovat displeye, nasiel aj Sony, a co je pre mna uplny vesmir, pri volbe Eyefinity - co je funkcia grafiky na viacero obrazoviek vedla seba, tak obraz predlzil na TV a cela zostava s vo windowse javila ako jeden monitor, z toho som usudil ze je HDMI kabel v poriadku. Toto ale nepotrebujem. Chcem len 2nd screen only. Vsetky nastavenia sa deju v full hd 1920/1080/60hz, TV aj GPU by to mali zvladat.

Ovladace som preinstaloval cca 3x aj v safe mode, a nic, zmenil som HDMI porty v TV, nic.

Napada ma ci je moznost kopirovat obraz cez cat5 teda LAN, ale to netusim ako, pravdepodobne nejaky widget.

Mam hdmi kabel premium cord za cca 20e, ale ked slo eyefinity, nemyslim ze je problem v kabli.

vdaka za pripadnu pomoc
pedreto
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků