Rozdíl v kabelu

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mdeejay 21. 2. 2017 16:38

Jaký je rozdíl v digitálním koaxiálním kabelu Profigold PGD485 - http://www.profigoldcables.co.uk/catalo ... -p-41.html
a kabelu pro subwoofer Profigold PGA4105 -
http://www.profigoldcables.co.uk/catalo ... -p-31.html

Oba kabely mají vzadu na krabici skoro stejný stejný popis...Popř. dá se použít kabel pro subwoofer jako digi koax propojení?
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 2. 2017 21:29

Samozřejmě že jdou použít oba dva - POKUD TO POUŽITÍ BUDE JAKO SIGNÁLOVEJ KABEL (nevýkonovej signál). To, že někdo tvrdí o kusu koaxu, že je určenej výhradně pro subwoofer, je podobný tvrzení jako že zahradní hadicí na vodu nejde v případě potřeby přečerpat benzín nebo jiná kapalina.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mdeejay 21. 2. 2017 21:46

Ano, jde mi o propojení pc ze zvukovky a av receiveru kvůli prostorovýmu ozvučení...
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 22. 2. 2017 00:49

EKKAR píše:Samozřejmě že jdou použít oba dva - POKUD TO POUŽITÍ BUDE JAKO SIGNÁLOVEJ KABEL (nevýkonovej signál). To, že někdo tvrdí o kusu koaxu, že je určenej výhradně pro subwoofer, je podobný tvrzení jako že zahradní hadicí na vodu nejde v případě potřeby přečerpat benzín nebo jiná kapalina.


To bych rád viděl, kde jaký výrobce tvrdí, že koax je VÝHRADNĚ pro subwoofer, to je zase tvoje další lživá konstrukce.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 2. 2017 01:50

OK, chytáš se slovíčka, ale v označení technickejch produktů jsou často pojmy nebo výrazy, který ODBORNĚ NEVZDĚLANÝHO uživatele utvrzujou v názoru, že nějakej produkt je přímo výhradně určenej pro něco konkrétního a nebude vyhovovat k účelu PODOBNÝMU, i když OPAK JEST PRAVDOU.

V každým případě nikoliv Platprd (a dotaženo ad absurdum i EKKAR respektive kdokoliv jinej), ale ZDRAVEJ SELSKEJ ROZUM budiž nejrespektovanějším rádcem na poli laickejch dotazů ... V případě otázky respektu k radám konkrétních člověků je pak potřeba zvážit osobní dilema zjišťující, kdo z radících dokáže svoje tvrzení i podpořit natolik jasnou a všeobecně pochopitelnou argumentací, aby její pochopení v globálu nepožadovalo od tazatele inženýrskej diplom.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marts 25. 2. 2017 13:45

Mám ve zvyku hledat v informacích pozitivní záměr nikoli negativní. A v tomto duchu si vykládám i uvedené zaměření jednoho kabelu na "digitální přenosy" a druhého na "subwoofer" - tedy, že tato informace dá člověku, který vůbec nic netuší o elektronice (a nemá nablízku nikoho kdo by mu poradil), jistotu, že pokud tento kabel použije k uvedenému účelu, tak to bude bez problému fungovat.

To, že odborník pro kterého jsou oba tyto kabely v podstatě shodné a nad daným označením kabelu se jenom lehce pousměje, je pak zcela druhotné.
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 2. 2017 00:36

Větší problém vidím v tom, že i když jde o stejnej materiál, stejnou konstrukci a odlišnost max. v barvě, tak často jsou dva produkty prodávaný ve výrazně odlišnejch cenovejch hladinách - a odůvodňovaný je to právě tím blábolem o jakýsi pofidérní optimalizaci pro nějakej konkrétní účel ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel



Odeslat příspěvekod šeďour 28. 2. 2017 09:15

Mám velkou hlavu, páč sem mimozemšťan.Živím se trpajzlíkama.

A troll je trpajzlík.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků