Zapojení starších reproduktorů

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod RomanPraha 28. 11. 2016 14:55

Dobrý den,

mám starší reprobedny a starší receiver 5.1. Vše bylo propojeno reproduktorovými kabely a šlapalo mnoho let.

Teď ale přestala hrát jedna reprobedna a já bych ji potřeboval zapojit do receiveru do vstupu cinch.
Receiveru má totiž vstupy jak na klasické kabely (dráty) tak i na cinch, ale reprobedna má jen výstup klasického repro kabelu.

Potřeboval bych kabel či redukci, která by na jedné straně měla cinch samec a na druhé straně holou repro kabelovou dvojlinku, kterou bych strčil do reproduktoru.

Dva dny něco podobného hledám na internetu, ale nemohu najít. Jsme dost laik, takže je možné, že se ptám prostě blbě...

Budu velice vděčný za jakoukoli radu či nasměrování.

Předem děkuji.

PS: reproduktor je v pořádku, zkoušel jsem jinde, a receiver nechci vyhazovat, protože je to prostě stále dobrý stroj :-)
RomanPraha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 11. 2016 15:47

Já si myslím, že daleko nejlepší bude nechat v nějakým servisu opravit ten receiver = připájet uvnitř zpátky tu uvolněnou /odervanou výstupní svorku pro reprák, případně opravit k ní příslušející koncovej stupeň - s tak asi 95% pravděpodobností se bude jednat o výměnu jednoho výkonovýho integráče. Nevím totiž o žádným slušným AVR, kterej by měl na konektorech CINCH vyvedenej VÝKONOVEJ výstup pro reprák(y) - ano, pár "takysystémů" s výstupem pomocí CINCH/RCA jsem viděl, slyšel hrát a některý i měl na (operačním/pitevním) stole, vždycky to ale byly "suprznačky" jako FIRST, MEGALITE, INTERNATIONAL, FERGUSSON, QUELLE a podobný...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RomanPraha 28. 11. 2016 19:26

Děkuji moc za odpověď. Ono mi ani tak nejde o nějakou vysokou kvalitu zvuku. Jde totiž o jednu zadní bednu, jen jde o to, aby to hrálo, a nebylo úplně ticho :-)

Existuje nějaká možnost, pod čím a kde to najít?

Moc dík
RomanPraha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 11. 2016 00:44

Zadej si do Gůůgla "radiotelevizní servis Praha" nebo kde to vlastně bydlíš a pak si obvoláním najdi ten, kterej ti bude ochotnej to AVRko opravit. Nic na tom nehledej, ale signál přímo pro reprák na CINCHu určitě nenajdeš, musíš to prostě dát pod ruce někomu zkušenějšímu a odborně schopnějšímu. Bojhužel, bude to pár peněz stát, ale potom to bude hrát - což by nehrozilo v případě, kdyby ses do opravy pustil sám.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků