Nové repro kabely?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dj wenec 22. 11. 2016 09:54

Zdravím všechny,

vlastním sestavu Pioneer SX 737 a regálovky AQ Labrador 21, sestava je propojena tímto kabelem: http://www.aq.cz/obchod/repro-kabely-me ... -625-1753/¨
Rád bych se zeptal, zda má cenu si připlatit za lepší repro kabel, v budoucnu bych rád vylepšil sestavu, asi nové repro (Aurum Cantus), zřejmě i reciver (asi Yamaha RN 500)

Díky moc za rady
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eiben 22. 11. 2016 10:00

Podle me je kabel uplne dostacujici. Jestli koupis kabel za 50 000Kc tak rozdil stejne nepoznas
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misakq 22. 11. 2016 10:18

Taky si myslím, že pro Tvou sestavu je naprosto dostačující... Nebo můžeš zkusit koupit 4 x 2,5mm CYKY a zapojit do křížové 4ky... Za pár korun kabel který je už skutečně kvalitní. Takže investice malá a pak uslyšíš, jestli uslyšíš rozdíl :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 22. 11. 2016 11:12

Chlapi díky za reakce, chápu to tak, že stejně nemá cenu řešit kabel, pokud budu mít sestavu do 50 tisíc Kč.

Kde prosím Vás mám koupit 4x2,5 mm CYKY? Jsem laik a nevím, co je to zapojit do křížové 4K :(

A co banánky? Rád bych si je pořídil, nebude to mít negativní vliv na zvuk?

Díky moc
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misakq 22. 11. 2016 11:17

Kabel seženeš tam kde se prodávají věci na elektroinstalace. Kdyby neměli CYKY, hlavní je aby to byla měděná licna, ne drát. Ostatní rozdíly se týkají izolace. Takže aby byl také měkký, aby Ti moc nepáčil terminály....
Křížová 4 znamená, že to zapojíš tak, že ze 4 vodičů v kabelu uděláš v páry a použiješ ho jako dvoulinku. Vodiče do páru vemeš křížem. Takže 3+1 a 2+4 viz obrázek.
kabel.jpg
kabel.jpg (65.81 ) Zobrazeno 15291 krát


Banánky neublíží, ale potřeba nejsou, nepřehazuješ li často bedny/ zesilovače.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 11. 2016 11:21

Jestli chceš jiné kabely tak si kup klidně ty samé, jen s větším průměrem. Poznat to asi nepůjde ale alespoň to nebude stát moc peněz. :-) Tu Yamahu si před koupí určitě dojdi poslechnout, já chtěl koupit A-S501 a poslechově to byla bída, jiné zesilovače za stejné peníze hrály znatelně líp. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 22. 11. 2016 11:24

Tak ta křížová 4 má dvojnásobný aktivní průřez + tam jsou jisté výhody pro přenos signálu díky tomu jak jsou vodiče uvnitř kabelu propleteny. Takže pokud neutratit moc peněz a zjistit, jestli je možné kabelem zlepšit zvuk, tak je podle mě ta 4 lepší volbou. Větši průřez stejného kabelu skutečně nic nezlepší. Možná spíše naopak... Jak máš bedny daleko od zesu?

-- 22. 11. 2016 12:38 --

Btw, já jsem si 4ku s banánkama nedávno vyráběl... nakonec mi leží ve skříni... Takhle to pak může vypadat...
http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto ... user=95218
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 11. 2016 11:58

"Možná spíše naopak..." V čem by měl být horší například 4mm vs 2,5mm který má?

Jen tak pro zajímavost:

Norstone CL250
2 x 2.5 mm²
Resistance: 0.008 Ω
Capacitance: 55.350 pF/m

Norstone CL400
2 x 4 mm²
Resistance: 0.006 Ω
Capacitance: 73.480 pF/m

Já neříkám že půjde slyšet nějaký pozitivní efekt ale proč by měl být negativní? :hm Sám mám CL400.
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 22. 11. 2016 12:05

Nejsem si teď uplně jistý, někdo fundovanější v oboru nás tady třeba srovná... ale třeba kuli té kapacitě ;-)
A právě že propletení téhle 4 nějako zlepšuje ony parazitní vlastnosti kabelu (indukce a kapacita)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 11. 2016 14:43

Obecně - kapacita reprokabelu se chová jako kondenzátor připojenej paralelně k výstupním svorkám zesilovače, to znamená, že zkratuje vysoký frekvence = ve spojení s výstupním odporem zesu tvoří dolní propust, u který je dělicí kmitočet tím nižší, čím je větší kapacita kabelu. Tolik k principu. ALE. Aby se taková propust projevila dostatečně slyšitelně na přenosovejch vlastnostech v běžným audiopásmu, musel by zesilovač mít výstupní odpor minimálně v řádu jednotek ohmů (všecky polovodičový zesilovače mají výstupní odpor menší o jeden až dva řády, k jednomu ohmu se přibližujou jen elektronkáče s výstupním transformátorem) a zároveň by ten kabel musel mít takovou dýlku, aby celková kapacita dosáhla minimálně hodnoty v řádu mikrofaradů. Změny způsobený rozdílem kapacity v pF na metr slyší tím pádem opravdu jen úděsně nadaný netopejři...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 11. 2016 15:43

Je teda nějaká výhoda v použití širšího průřezu stejného kabelu? Například 2,5 vs 4 vs 6mm? (myslím kromě větší zatížitelnosti)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puzzo 22. 11. 2016 16:33

Být tebou , tak bych koupil tenhle set , 1000 Kč není zase tak moc a vzhledově jsou OK . http://www.hifionline.cz/kabely/reprodu ... -kabel-2m/
puzzo
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 11. 2016 16:54

MacPhenom píše:Je teda nějaká výhoda v použití širšího průřezu stejného kabelu? Například 2,5 vs 4 vs 6mm? (myslím kromě větší zatížitelnosti)
V podstatě jen menší ohmickej odpor = menší ztráty a menší podíl na ztrátách energie, plus z toho plynoucí lepší tlumicí faktor zesu = účinnější "kontrola" membrán reprosoustav ze strany zesilovače. Základní podmínkou pro rozpoznání změny (a je jedno jestli k lepšímu nebo k horšímu) je ale její rozlišitelnost lidským sluchem - a ten je bohužel stejně jako spousta dalších Matkou Přírodou vyvinutejch "technologií" značně tolerantní a troufám si říct až nekvalitní, protože velice malý nebo pomalý změny dokáže potlačovat a zaregistruje je až v momentě, kdy se strmost změny zvýší nad rozlišovací mez nebo když dostane možnost bezprostředního porovnání.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krmelec 22. 11. 2016 16:54

Ten jsem chtěl taky postnout, pěkný levný kabel. Já jsem si kabel udělal sám a vyšlo mě to dráž než ten od Dynavox.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 11. 2016 07:58

Kabel sa ti oplati vymenit, ale urcite neber ziadne CYKY a podobne.
SOMMER CABLE ORBIT 225 MK II alebo ak chces hrubsi 240 MK II
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků