Kde sehnat USB kabel s odděleným napájením

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 11. 2016 08:58

No, dřív než začneš někomu doporučovat nějaký nechávání pro jiný by ses měl podívat, co ten dotyčnej napsal A HLAVNĚ KDY:
EKKAR dne 9. 11. 2016 06:50 píše:...Tobě by oddělení napájení pro DAC moc nepomohlo, protože pořád bys měl propojenou ZEM všech zařízení - a to je právě tvůj problém. To co totiž potřebuješ, je IZOLÁTOR.
Dej si do HLEDÁNÍ tady na fóru slova "ZEMNÍ SMYČKA" - a pročti co to vyhodí ...

zatímco
f1sker.com až dne 10. 11. 2016 09:59 píše:...
1/ mozes riesit galvanicke oddelenie
....

Neberu ti pravdivej úsudek, že tam má smyčku, ale pokud už ji tam jednou má, nepomůže mu žádná další úprava ani koupě sebedražšího komponentu nebo přechodu na symetriku - tou by se brumu zbavil jedině pokud by měl symetrický úplně všecko počínaje výstupem DACu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marts 13. 11. 2016 10:50

daw1d píše:Zajímavý je, že to rušení reaguje na zatížení procesoru i na pohyb myši. Když hejbu myší rušení je mnohem silnější a když zatížím procesor na 100% je naopak mnohem slabší (je to slyšet v ukázce).


Podle tohoto popisu chování a ukázky ve které neslyším brum ale digitální rušení bych tipoval že je na tom dost špatně zdroj v PC, respektive odrušení napájení které vede do USB konektorů.

-- 13. 11. 2016 12:02 --

Doplnění: co jsou to za aktivní reproduktory? Tady skoro vypadá, že se do nich dostává přes propojovací kabely vysokofrekvenční rušení, které se pak na zesilovači promoduluje do slyšitelné oblasti.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 13. 11. 2016 12:06

Neni zemna smycka prave brum o frekvencii 50hz? Tj nieco ine ako ked tam pocuje zataz procesoru a pohyb mysi?

Ja som mu radil podla seba, lebo presne toto som mal a dlho som riesil ako to odstranit, vymenil som zakladnu dosku, zdroja nepomhlo. Vymenil som zvukovku za symetricku a ticho....
Potom som kupil lepsie monitory a tie to nerobili ani na povodnej nesymetrickej zvukovke.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 13. 11. 2016 18:06

Ano, tak nějak - v ukázce nikde 50Hz není. Díval jsem se na spektrální analýzu a nejsou tam ani násobky jako 100Hz, 150Hz atd. které by ten rekordér, kterým to bylo nahráváno, měl v pohodě zachytit.
Takže se lze domnívat, že v tomto případě se o žádnou zemní smyčku nejedná.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 13. 11. 2016 19:53

Na stranke iPurifier, ktory ti maju poslat, sa pise o zlepseni o 5dB
One of the main bugbears of computer audio is EMI noise. The noise is generated by the raft of generic switch-mode power supply units scattered throughout the computer being in close proximity with the audio path. This is an unwanted distraction to the point of being downright annoying. The residual noise floor is heard most patently between tracks.

Taken directly at the computer’s USB port, EMI noise is typically some 39dB. With the iPurifier in place, this noise drops by some 5dB to 34dB.

O 5dB zlepseni sa pise aj v pripade $8 produktu z ebay
http://www.ebay.com/itm/USB-EMI-Noise-S ... SwmtJXYoHL

Len tak nahodou som vygooglil aj dalsie zaujimavo vyzerajuce veci, avsak nemam s nimi skusenost:
PCI to USB s filtrom urceny pre USB audio, umoznujuci priviest +5V z externeho zdroja
http://www.ebay.com/itm/Elfidelity-USB- ... SwUV9WnyV~
Vseobecny PCI filter do PC:
http://www.ebay.com/itm/NEW-Elfidelity- ... 2078656794

Otazka vsak je, ci by cely problem nevyriesila vymena zdroja v PC.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daw1d 15. 11. 2016 00:12

marts píše:Doplnění: co jsou to za aktivní reproduktory? Tady skoro vypadá, že se do nich dostává přes propojovací kabely vysokofrekvenční rušení, které se pak na zesilovači promoduluje do slyšitelné oblasti.

Reproduktory jsou JBL LSR 305. Vím, že to nejsou žádný hi-endy, ale nemyslím, že jsou to nějaký šlupky. Aspoň co se týká zvuku si zatím nemám na co stěžovat.

Problém jsem zatím zmírnil tím, že mám volume na monitorech na 50% a víc to zesiluju na ifi. Takto je to slyšet fakt jen mírně, když nic nehraje a krapet se soustředím. Každopádně řekl jsem si, že to udělám následovně: Počkám do příštího měsíce až budou mít v Čechách iDefender a pak si ho objednám zároveň s iPuriferem 2 a uvidí se kdo ten problém vyřeší. Jestli Defender, tak to bude smyčka, jestli Purifer tak nějaký rušení... a jestli ani jeden tak už nevim :D Testovat Micro iUSB3.0 se mi ani nechce, protože kdyby se tím problém vyřešil, stejně nedám 12tis za doplněk k DACu ;)

bogino píše:Na stranke iPurifier, ktory ti maju poslat, sa pise o zlepseni o 5dB

To je iPurifer 1, já chci zkusit / pořídit iPurifer 2 a ten je podle slov prodejce úplně jiná liga. I podle webu by měl noise snížit až 100x.

Díky za odkazy, ty zařízení vypadaj výborně a pokud se ukáže, že zemní smyčka není můj problém, rušení zdroje by tohle mělo dobře odfiltrovat.

Jediný čemu pořád nerozumim je napájení iDefenderu. Bylo mi řečeno, že micro USB slot je pouze pro napájení samotného zařízení a připojený DAC bude stále napájen z PC. Ale jak já pochopil z celýho vlákna, odstranění zemní smyčky je možný jen pokud rozpojím zemnící vodič. A pokud ho rozpojím, nemůžu přece "napájet" připojený DAC. A v manuálu k iDefenderu je to taky celkem jasně napsané:
"For DACs that are USB-powered, they will require a 5V power supply via the micro USB port to function correctly. The iPower (5V) is recommend but any low noise 5V power adapter supply will also work."
Z toho usuzuji, že pokud zapojím DAC skrz iDefender (který napájím síťovým adaptérém) měl bych se zbavit zemní smyčky a zároveň získat čisté napájení pro DAC. Ale možná jenom nevím, kudy a jak tečou data a šťáva po USB ;)
daw1d
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 15. 11. 2016 07:34

Problém jsem zatím zmírnil tím, že mám volume na monitorech na 50% a víc to zesiluju na ifi.

Mozes to objasnit? Mas Nano s tymi repro prepojene cez RCA vystup z Nano? Je nejaky dovod, preco nemas vystup z Nano "naplno"? Dovod je ten, ze sa ti horsie ovlada hlasitost na repro, alebo? Zoslabit analogovy signal a nasledne ho zosilnit nie je optimalne. Tu pisu: "The max voltage output on the nano iDSD is about 1.66V ........ They also point out that turning the volume to max essentially remove any analog attenuation and the signal should be at its best SNR, to approximate a line-level signal." Standardny linkovy vystup je 2V, takze osobne nevidim dovod nieco zoslabovat. Precitaj si aj toto.

Jediný čemu pořád nerozumim je napájení iDefenderu. Bylo mi řečeno, že micro USB slot je pouze pro napájení samotného zařízení a připojený DAC bude stále napájen z PC.

iDefender funguje aj bez externeho napajania ... Maju niekde to "bylo mi řečeno" aj zverejnene? Detailnejsie vysvetlenie by to objasnilo.

Som velmi zvedavy na tvoje vysledky, az ti tie 2 male krabicky dorazia.
Kolko ten novy iPurifier2 stoji? Nikde som nenasiel cenu, vsade je len iPurifier.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daw1d 15. 11. 2016 11:58

Přesně tak, hlasitost ovládám na iDSD jen kvůli ergonomii. Monitory maj ovládání na zadní straně = nepoužitelné. ifi je docela slabé, všimnul jsem si toho už se sluchátky (ATH-MSR7 35 Ω) kdy jsem musel mít volume nastaveno většinou kolem 60-75%. Většinou se snažím nic nedávat naplno, ale v tomto případě je to evidetně kontraproduktivní. Moc díky za tuhle informaci. Jen přesně nevím jak nejlépe to aplikovat v praxi. Poslouchám různé nahrávky v různých hlasitostech a ladit hlasitost vzadu na reprácích je nepoužitlné. Jediná další možnost je regulace přímo ve Foobar, ale to taky není ideální (jak si sám psal z PC by měl jít signál na maximální hlasitost).

Informaci ohledně napájení iDefenderu mi říkal po telefonu přímo prodejce ifi pr ČR (Jan Fiala). Snažil jsem se to zjistit i na fóru ifi, ale nikdo se k tomu nevyjádřil (3. příspěvek).

iPurifier2 mají k dispozici na Hifina.cz resp. exaudio.cz (což je distributor ifi pro ČR). Zde mi také nabídli to zapůjčení k vyzkoušení.
daw1d
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 15. 11. 2016 12:42

Postupoval by som takto:
Stisil by som hlasitost na repro.
Pustil by som HiRes nahravku, co ti hra "tichsie".
Digitalnu hlasitost by som nastavil naplno v systeme aj v playeri.
Hlasitost na iFi iDSD Nano by som dal naplno.
Vytiahol by som hlasitost na repro na normalnu posluchovu, ale nie viac.
Pri hlasnejsich nahravkach by som hlasitost stiahol na iFi -DSD Nano.

Zvysit uroven hlasitosti by ti mohol nejaky preamp, ale do lacnej zostavy by to bol asi luxus.
Uvidis, ked ti pride ten iPurifier2, mozno to precisti zvuk tak, ze nic ine nebudes potrebovat.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daw1d 15. 11. 2016 13:52

Ok, vyzkouším to takto. Díky. Ale něco s tou zemí asi je. Teď jsem na ifi sáhnul jen abych zkontroloval jak moc se hřeje (nehřeje) a najednou přestal hrát, odpojil se / restartoval a foobar hodil chybu zařízení. Po pár vteřinách byl zase připojen.
daw1d
Junior

Odeslat příspěvekod marts 16. 11. 2016 13:55

To by mohl způsobit třeba výboj statické elektřiny, topná sezóna už začala a vzduch v místnostech může být docela vysušený - ideální podmínky pro výboje.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daw1d 16. 11. 2016 19:02

Tak jsem to krapet vyhrotil, na ebay jsem našel novej iFi Nano iUSB3.0 a za 129 liber jsem ho koupil (je jen otevřenej, bez známek použití a s plnou zárukou). K iDefenderu (kterej má bejt v prodeji za cca 49€) bych stejně potřeboval trafo (ideálně iPower) a pokud by to problém neodstranilo a musel bych ještě pořídit iPurifer 2 a byl bych na tom nákladově ještě hůř.

iDefeder 3.0 - 49€ = 1350Kč
iPower - 1335Kč
iPurifier2 - 3245Kč
Celkem - 5930Kč

Takhle mám rovnou čistej USB signál a napájení za cca 4300Kč (s poštou) a pokud budu potřebovat řešit zemní smyčku, stačí mi samotnej iDefender, ke kterýmu už nebudu potřebovat napájení 8-) Zároveň je mi jasný, že všechny moje budoucí DACy budu krmit přes USB, takže mít čistej signál z PC se bude vždy hodit. Dám vědět až to dorazí jakej je výsledek.

Díky Bogino za tip s nastavením. Rušení bylo patrnější vždy při vyšší hlasitosti. Zároveň se objevoval slabý šum. Oboje přímo reaguje na nastavenou hlasitost přímo na reprácích. Teď mám ifi naplno a repro na 4 a ani šum, ani rušení není téměř slyšet.
daw1d
Junior

Odeslat příspěvekod daw1d 29. 11. 2016 23:35

Tak mi dneska konečně dorazil iFi Nano iUSB 3.0. U trafíčka samozřejmě nebyla redukce na naší zásuvku, takže jsem pro ní zajel a jak jsem trafo (super duper low noise Military radar tech Active Noise Cancellation+® iPower samostatně prodejnej za 1500Kč) zapojil do zásuvky, málem mi praskla žilka na mozku. Ten pískot co se z něj začal linout mi propichoval uši. Po zapojení do iUSB se vysoký pištění měnilo v různejch vejškách a tónech. Když jsem připojil iDSD pískání se zmírnilo (ale přetrvává!), když jsem DAC vypnul (ale nechal zapojen) pískot byl zřetelně slyšitelnej i přes můj hučící komp! Upřímně jsem krapet v šoku, nečekal jsem takovejhle kepl, za ty peníze.

Co se týká mýho problému s rušením v USB výstupu, ten se téměř vyřešil. Pokud jde signál skrze iUSB sníží se rušení cca o 80%. Zmizí prakticky všechny ruchy až na "pohyb myši". Ten se zmírní cca o 30%. Nárůst kvality zvuku je celkem dobře znatelnej. Popis produktu v tomhle nelže. Hudba je vzdušnější, nástroje zřetelnější, více v prostoru, ráznější.

Ale tyhle plusy rozhodně nevyrovnají ten nekončící pískot vycházející mi z pod stolu >:-( A nemám v plánu si někde pořizovat jiný trafíčko a zkoušet, jestli bude lepší. Při nákupu jsem špatně zvolil převod na libry, takže mě iUSB vyšlo na 4300,-, pošta z Anglie dalších 300,-, redukce na UK zásuvku 200,- a jsem prakticky na ceně za kolik si ho můžu koupit kdykoliv tady v ČR bez DPH. Takže zítra ten zázrak zabalím a pošlu zpátky.

A aby toho nebylo málo, tak mi hned po zapojení začal Foobar vynechávat a zasekávat se. Chvíli jsem s tim laboroval a nakonec pomohlo až zvýšení bufferu na 8000ms. A i tak se mi přehrávání už párkrát zaseklo. A toto se děje dokonce když jsem iUSB odpojil a mám vše zapojeno tak jak to bylo do teď (a vše makalo bez problému s bufferem 1000ms). Nevím jestli si při připojení iUSB wokna nainstalovali sami nějakej ovladač co mi to celý rozhodil. U Win 10 moc člověk neví co se děje v pozadí :grr:

Hned po novým roce budu pořizovat novej počítač, takže možná nová deska a zdroj všechno vyřeší a budu mít klid. Jestli ne, tak si asi pořídim DAC s optikou a zapomenu na DSD :roll:
daw1d
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 2. 5. 2017 08:33

Všímám si až po půl roce, jak to nakonec s tím slavným "ífi puryfýrem" dopadlo - a musím bohužel konstatovat, že nakonec se opravdu potvrdilo, že jen tak nějakým "plugem" se šum dá odstranit jen těžko.
Ona už jen formulace :
Regeneruje USB audio signál a eliminuje šum přicházející od PC nebo podobného audio zdroje.
(pocházející ze stránky http://hifina.cz/doplnky-pro-da-prevodn ... fier2.html - kde nejde o nic jinýho, než o otrockej překlad původního textu ze stránek výrobce http://ifi-audio.com/portfolio-view/acc ... purifier2/ ) je těžce mylná až zavádějící - a ani bych se nebál označení LŽIVÁ. Nejdřív bych totiž rád znal odlišnost "audio-dat" přicházejících po USB sběrnici od jinejch - to jako jestli si pachatel takovýho informačního zvěrstva myslí, že na portu USB ty bajty dostávají nějaký extra "audiorazítko", nebo že mají jinej tvar případně velikost než bajty přenášející třeba obrázkovou nebo jinou informaci, pak by se měl vrátit zpátky do školy a zopakovat si základní teorii binárních datovejch přenosů. Bohužel, nutně musím předpokládat, že tvůrce takovejch tvrzení to učunil zcela úmyslně, i když sám moc dobře věděl a ví, že publikuje lež = musím to zařadit mezi úmyslně vytvořený lživý tvrzení, usnadňující prodeje MÁLO až VŮBEC NEOBEZNÁMENÝM ZÁKAZNÍKŮM = jednoduše řečeno, PODVODNOU REKLAMU, vycházející ze zatajení podstatný informace zákazníkovi - "lidem prostě neřekneme, že to může fungovat jen za takovejch a takovejch okolností a jen s tímhle zařízením - nabulíkujeme jim, že to funguje furt a na všecko a oni si to koupí, i když to v podstatě neudělá nic, placebo efekt to udělá za nás - a když tomu dáme dost public relations a nasadíme na to mastnou cenu, nikdo z kupců už neřekne že to nefunguje, protože by byl sám za blba, když si něco co nefachčí sám koupil ..."
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SurdaSurdilovic 4. 2. 2018 22:33

Vyřešil by se problém zemní smyčky oddělovacím transformátorem na straně pc?
http://www.sved.cz/eshop/transformatory ... -230v.html
Pioneer A757mkII, Asgard 2, Modi 2 Multibit, Hifiman HE560, repro diy Totem TWR 2,5p.
SurdaSurdilovic
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků