najlepsi Rca Audio kabel?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kychtax 5. 10. 2015 22:14

Petuldo on to ma ke sluchatkam, jestli to dobre chapu. Tzn, akustiku a bedny už má vyřešené
T1kama ;-)

Zmarek, kabely ber co nejkratší. 1,5m je moc. Určitě 1m nebo méně.
Budu mit brzy k dispozici nové DYI kabliky z metráže Supra EFF-I (nejlepší metráž supry) s konektory AEC RP208, 0,5m, směrové.. Hraji velmi dobre :-)). Kdybys měl zájem, dej vědět.
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 8. 10. 2015 16:57

OK , nakoniec som sa ale isto uz rozhodol pre metraz kabla , najviac do 1m (na kazdy kanal jeden kabel).
Len neviem ci zobrat OFC 99% CU alebo med s striebrom.
Koncovky pozlatene .
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kychtax 8. 10. 2015 17:20

Stříbro má mít snad lepší účinek proti skin efektu, tj. aby Ti vyrazneji zahraly vysky. Toho stejneho dosahnes kvalitni metrazi, napr. tou suprou EFF-I nebo Supra DAC. Když by to bylo pořád drahé, jsou určitě i kvalitní levnější kabely s dobrým stíněním - Tasker, Belden 1694A, a spousta dalsich (cca 100Kč/metr). S tou suprou mam dobrou zkusenost - ted hraje u mne a muzu ji doporucit (měl jsem na zkoušku inakustik premium - slaby bas, altas Equator- slaby basy, Audio GD interconnect (trochu chybely vysky - delka 1,5m, moc dlouhe). Obecne, jsem ted nekde cetl, ze u koax kabelu je vetsi riziko, ze nebudou hrat poradne basy nez u kabelu typu dual link.
A jeslti mne tady nekdo zacne smazit, ze jsou to pohadky.. Ne, nejsou, vsechno vysledky mesicu poslechu a pokusů. :D
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 8. 10. 2015 17:29

co je skin efekt?
a co OFC cista 99% med?
Bolo by vhod kupit z kazdeho lepsieho kabla tak 0,5m a urobit pokus.
Je nejaka lepsia kombinacia ako ta s striebrom?
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 8. 10. 2015 18:06

Co je skin efekt ti poví google.
Nicméně faktem zůstává, že skin efekt ve spojení s audiosignálem a při délce kabelu jeden metr není nic, čím by bylo třeba se jakkoliv zabývat nebo brát v potaz.

Hlavně nepodlehni mylným představám, že složení signálové žíly propojovacího kabelu je to ONO, co má samo o sobě přímý vliv na výsledný zvuk. Kabel elektricky propojuje dva komponenty, tzn. výsledkem je VŽDY vzájemné působení všech částí, tedy interakce zdrojového komponentu, kabelu a cílového komponentu. Proto jeden a ten samý kabel běžně zní v různých sestavách různě. Případná změna zvuku je tak výsledkem působení všech komponent a ne toho, jestli má kabel stínění z folie nebo opletu...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zmarek20 8. 10. 2015 18:26

skusal niekto ako hraje kabel od Home Theater HQ?
A co 75 OHm/50 Ohm Coaxialy ako RCA ?
rozdiel zvuku medzi tienenim opletom a alobalu?
A co dvojite tienenie?
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 8. 10. 2015 19:28

zmarek20 píše:co je skin efekt?


Co je skin efekt? No, pokud se budeme chtít bavit např. o radiolokaci, tak tam má skin efekt své místo. Bohužel jsme ale na audio fóru, tak se o radiolokaci prozatím zabývat nebudem a řeči o skinefektu necháme raději prodejcům kabelů.
Z toho plyne, že skin efekt se bude zásadněji projevovat ve vf pásmu (v řádech GHz), tak tě to může nechat chladným.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 8. 10. 2015 19:52

na kable sa vykasli.... Rozdiel pri beznych komponentoch nerozoznas...
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 8. 10. 2015 20:45

Az tady budes chodit dele, pochopis, ze na tomto foru se vliv kabelu a doplnku bagatelizuje a snizuje. :-D Pravdou je, ze do urcite ceny a kvality komponentu kabely resit nema vyznam.
Ty mas ale už vybornou sestavu a spickova sluchatka. Mit tam tkanicky za 200Kč je hloupost. Nespechej a zkousej. Ja jsem Ti rekl svou zkusenost se suprou. Kabel mne stal 560+4x160 konektory, udelal jsem si ho sam a jsem maximalne spokojeny. Za podobny (urcite trochu lepsi) hotovy kabel chce supra 3600...
Ted mam z nemecka objednanou metraz referencniho inakustik NF202. Myslim, ze bude taky super, budu si ho delat sam a zase vyjde na zlomek ceny proti hotovemu. Tu metraz jsem si koupil, na popud recenze p.Breziny. Tvrdi, ze inakustik kabely maji spolu synergicky efekt. Jsem zvědav 8-D :shock: (reprokabel mam Inakustik LS1102 - hraje už teď bombově - bas je hluboko, pevně a prokresleně ;-) )
Kdyz budes mit sunky komponenty kabely neres. Ty se svymi je řeš a nenech se odradit. Čeká Tě slast při poslechu a další objevování. :love:
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 8. 10. 2015 20:53

Ved to , spickove sluchadka :D ,,, Preto si chcem vyrobit zopar pokusnych kablov.
Mozna sa rozhodnem aj pre kabelaz Viablue NF S6 alebo S1 ,na odskusanie.
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 10. 2015 06:46

...jen poznámka k tomu p. Březinovi - on je schopen tvrdit, že stříbro v DIGITÁLNÍM kabelu pomáhá lépe přenášet výšky, takže jeho závěry bych doporučoval nechat proplout bez povšimnutí...

Na jakém principu funguje ta "synergie" kabelů?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kychtax 9. 10. 2015 07:57

Jednoduše. Výrobce tvrdí že jednotlivé kabely jsou vyvíjeny a testovány společně. Zřejmě v různých kombinacích, prototypech atd. Díky tomu lze dosáhnout toho, aby všechny kabely jako celek měly určitý charakter (samozřejmě se bavíme jenom o části celku, další jsou komponenty maji svuj, atd.). To jak se kabely namixují pak může pomoci zvýraznit některou vlastnost a zvuk sestavy.. No, jsem opravdu zvědav :D

Co se týká USB kabelu, taky jsem se smál. Už se nesměju :nenapadne
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 10. 2015 08:34

Měl jsem na mysli spíš to, jak ta synergie fakticky funguje reálně, s různými sestavami různě elektricky se chovajících přístrojů než na marketingové řeči výrobce...
Nějaký relevantní popis toho, jak vlastnosti kabelu třeba mezi transportem a DACem můžou ovlivnit vlastnosti kabelu třeba mezi výkonovým zesilovačem a bednama, když je mezi tím dalšíma kabelama zapojenej předzesilovač?

Věříš tomu, že stříbro v digitálním kabelu lépe přenese výšky?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kychtax 9. 10. 2015 11:49

Už mi přišly Inakustiky, dnes je prebrala od UPSky žena (trochu se divila, co to zase je.. :-D O:-) )

Vlastnosti kabelu jednoho neovlivni vlastnosti kabelu druheho, vlastnosti vsech ale ovlivni mozna celkovy vysledek - vysledny zvuk? Ta Tvoje otazka by mela vypadat jinak..

Reálně to nedokážu zdůvodnit, to nezapírám. Ale asi se shodneme, ze kdyz ty kablíky vyrábějí dohromady a dohromady testují na určité konkrétní sestavě. Tak se to dela, aby to plus minus nejak ocekavatelne hralo - reference. Na každé jiné sestavě to samozřejmě bude hrát i měřit jinak.
Když tam dam jen jeden ten kabel, ano rozdil nepoznam. Ale když je vymenim všechny (napajeni, dig, analog, repro atd.) tak to zkratke bude hrat ocekavatelněji nez když to poskladam z cehokoliv at uz to stavim z drahych nebo levnych kabliku. Urcite bude vysledek trochu vice ocekavatelny a odhadnutelny nekam. To se chystam brzy dokazat nebo vyvratit :D 8-) :twisted:
S tim stribrem to beru jak pokus ze mne udelat troubu.. Dobry ;-)
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 11. 10. 2015 10:24

asi som zle na zaciatku polozil otazku.

Nebudem tam davat volake lacne kable za par desiatok €. Uvazoval som aj nad tym ,ze dam prekablovat aj T1. Rozhodujem sa alebo spravim test ktory kabel hra lepsie. Supra EFF-I alebo VIablue NF S6. O dlzke 1m. Mam sice pocit , ze Supra bude lahsie zletovana. Neviem naco ma NFS6 tolko izolacii , az 6.

Ten Viablue NF S6 1.0m ,som si preratal na stranke http://www.audiophonics.fr/en/ ,cely spracovany ma vyjde na 229€ .
Metraz a DIY :
1m kabla pytaju 34,90€ (na 2m = 69,8€),vnutorny priemer kabla je 9,4mm a vonkajsi 16mm
Oplet nylonova 2,90€ *2 = 5,8€
Redukcne puzdro feritove 18mm - 10,9mm 10,9€ (4x = 43,6€)
Pozlatene 24k koncovky RCA Fi 9,5 kabla = 39,90€ (set 4 kusov)
spolu by to bolo = 159,1€ + trocha cinu + postovne
ak vynecham ten priemer 16mm a ponecham iba 9,4mm tak cena = -43,6€ = 115,5€
Priemer 16mm + 4x koncovky + 4x redukcie + 2x oplet = 159,1€
Priemer 9,4mm + 4x koncovky + 2x oplet = 115,5€

Supra EFF-I
spracovany kabel(EFF-iX) ma vyjde na 3 295 Kc = asi 122€
EFF-ISL 3 595 Kc = asi 133€
kabelaz Supra EFF-I 565Kc = asi 21€
Koncovky RCA 24k Supra PPX 785Kc (par) ,do priemeru 8,5mm = asi 29€
Koncovky RCA 24k Supra PPSL 885Kc (par) s aretacnym mechanizmom = 33€
2xKabel+4x Koncovky = 2700kc = asi 100€
2xKabel+4x koncovky aretacne = 2900Kc = asi 107€
Naposledy upravil zmarek20 dne 11. 10. 2015 12:32, celkově upraveno 2
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků