FiiO L 16 - propojka s jackama 3,5.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petema 19. 3. 2015 13:48

Hledal jsem propojovací kabel na 3,5 jacky. Na stránce headphones.cz jsem pak objevil FiiO L16 s tímhle popisem: "Kabel s jádrem z PCOCC-A mědi vyrobený v japonsku společností Furukawa Electric. Zbytek kabelu pochází od japonské OYAIDE. Stínění z postříbřené mědi."
Tak jsem si to objednal, včera jsem to zapojil a tady je moje reakce k tomuto kabelu na dotyčné stránce:
Dnes jsem ho vyzvedl, zapojil a pak nechápal. Všechno se pročistilo, vystoupil naturální zvuk nástrojů, zlepšil se detail, vylepšil prostor. Můj řetězec: ze Sony NWZ-15 propojení s FiiO L16 do zesilovače FiiO E11 a z něj do sluchátek Sennheiser HD 558. Paráááda. Tak mě to nadchlo, že jsem hned začal uvažovat o novém kabelu pro sluchátka z toho samého materiálu FiiO RC-HD1.

O vlivu kabelů na kvalitu zvuku je zbytečný polemizovat. Vliv mají a někdy zásadní. Někdy to můžou být právě ony, co dotahují kvalitní výrobky k dokonalosti event. představují jejích nedílnou součást.
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 3. 2015 16:09

Petema píše:Hledal jsem propojovací kabel na 3,5 jacky.
...

O vlivu kabelů na kvalitu zvuku je zbytečný polemizovat. Vliv mají a někdy zásadní. Někdy to můžou být právě ony, co dotahují kvalitní výrobky k dokonalosti event. představují jejích nedílnou součást.
Leda velký prd. Vliv kabelu pokud to jo není naprosto ošizenej šit je daleko menší, než vliv mizernýho kontaktu v nepřesně vyrobeným konektoru a všech pouze dotykovejch spojů v cestě signálu. Jediný co může způsobit kabel je buď úbytek napětí při nadměrným průřezovým zatížení (moc tenká žíla pro požadovanej výkon), nebo nežádoucí parazitní svod signálu ať už širokopásmovej vinou nedokonalý izolace, nebo frekvenčně závislej vinou například nadměrný kapacity mezi žílama nebo žílama a stínicím pláštěm (omezení vejšek). To jsou jediný případy, kdy lze ovlivnění signálu "přičíst" vlastnostem kabelu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 3. 2015 16:42

Petema: ano, L16 je v pohode! ... veď je aj súčasťou sady HS6 ako príslušenstva k X5 8-)

Obrázek


EKKAR: ...tie tvoje nezmysly o drátoch sú súčasťou osobitého folklóru tohto fóra ;-]
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petema 19. 3. 2015 17:10

Ekkare. Rozdíl mezi původním kabelem od E11 a tímhle je poslechově jasný. Objednával jsem to s určitýma rozpakama, jestli to bude mít efekt. Tak výrazný a jasný jsem nečekal. Žádné malé nuance, jednoduše jasný rozdíl. Doteď jsem nepozoroval skoro žádný rozdíl mezi zvukem přímo z playera a zvukem přes E11 /chtěl jsem ji prodat/. Až teďka mi E11 přes L 16 přinesla "život" do muziky. K sluchátkům Sennheiser 558 jsem si dokupoval jejich originál kabel s koncovkou 3,5 /v balení byl konec 6,3 s přiloženou redukcí na 3,5 a ten kabel byl hrozně dlouhej/. Již jsem věděl, že na trh přichází od Fiia RC-HD1 a právě z tý určitý nedůvěry jsem koupil Sennheiser. Levnější. A na FiiO jsem se díval přes prsty, právě proto, že E11 mě vlastně původně zklamala. No ale po tyhle zkušenosti s L 16 jdu i do RC-HD1.
A ještě jeden příklad. Tady na fóru jsem čet mnoho pozitivních ohlasů, když se k Sennheiser HD 600 použil kabel od HD 650. Je původní kabel k HD 600 dle tebe naprosto ošizenej šit?
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 3. 2015 07:18

Napojte ty kábly natvrdo bez konektorů a pak je posuzujte - jestli poznáte rozdíl. Já říkám, že daleko větší vliv má kontakt v konektoru (přechodovej odpor) než materiál žíly, pokud není ta žíla vysloveně ošizená. A toho šizení určitejch typů z důvodu nižší ceny se dopouštějí i takový výrobci, jako je Sennheiser...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 20. 3. 2015 09:01

Ekkare, to co tady předvádíš se blíží k zatvrzelýmu řepáctví.To neni názor podloženej zkušenostma, to je jen odmítání objektivního faktu.
Ale nejseš sám.
Je tu na fóru (a v galerii) jeden samozvanej odborník na testy sluchátek, kterej taky nikdy kabel ke sluchátkům nezkoušel vyměnit, ale za to ví bezpečně, že to na zvuk žádnej vliv mít nebude !

Chceš nás všechny přesvědčit o tom, že problém změny zvuku je především v přechodovym kontaktu nedokonalejch konektorů ?
Já jsem například u svejch orthodynamickejch sluchátek použil vysokofrekvenční konektory SMA.Když připojím různý druhy kabelů, odlišný konstrukce a materiálu vodiče, nastane naprosto jasně slyšitelná změna ve zvuku.
Myslíš, že problém bude hlavně v nedokonalosti spojení konektorů SMA ??

Nebo, že by snad samotnej kabel měl větší vliv na zvuk, než jsou elektrikáři ochotni přiznat ?
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 3. 2015 09:26

EKKAR píše:...Jediný co může způsobit kabel je buď úbytek napětí při nadměrným průřezovým zatížení (moc tenká žíla pro požadovanej výkon), nebo nežádoucí parazitní svod signálu ať už širokopásmovej vinou nedokonalý izolace, nebo frekvenčně závislej vinou například nadměrný kapacity mezi žílama nebo žílama a stínicím pláštěm (omezení vejšek). To jsou jediný případy, kdy lze ovlivnění signálu "přičíst" vlastnostem kabelu...
Posuď sám, o jaký případy se jedná u tebe. Kabel by se měl chovat pokud možno co nejvíc frekvenčně i výkonově nezávisle, aby neovlivňoval procházející signál - a pokud ho přeci jen ovlivňuje, asi k takový funkci NENÍ VHODNEJ... Samozřejmě vyvstává otázka, CO DĚLÁ VÝVOJ u všech výrobců pro to, aby použitý kabely měly co nejmíň vlivu na výslednej zvuk... Anebo je to záměr přinutit kupující po zkušenostech s původním provedením pořídit si "něco jinýho", co "bude lepší než to předchozí".
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 3. 2015 09:43

EKKAR píše:Napojte ty kábly natvrdo bez konektorů a pak je posuzujte - jestli poznáte rozdíl. ...

:idea: navrhujem usporiadať posluchový experiment trochu menej sadisticky, a radšej na dvoch rozdielnych kábloch použiť identické konektory ...
...potom v prípade pozitívneho výsledku „hörtestu“ podľa EKKARovskej logiky bude platiť, že elektrické vlastnosti (prechodové odpory) konektorov sa menia v závislosti od použitých káblov :D :D :D


šeďour píše: ...Nebo, že by snad samotnej kabel měl větší vliv na zvuk, než jsou elektrikáři ochotni přiznat ?

...aby sa nám tu neurazili všetci "elektrikáři", navrhujem preventívne rozlišovať obyčajných diletantov od tých, ktorí napr. aspoň tušia čo je to striedavý prúd a maxwellove rovnice
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 3. 2015 10:03

Ano - a nezapomeň si spočítat podle těch Maxwellovejch rovnic, o kolik % se změní vodivostní i parazitní parametry kabelu libovolný konstrukce, pokud jím budeš prohánět proud počínaje od nulovýho kmitočtu = stejnosměru až po nadakustický kmitočty, dejme tomu 100kHz. A nesnaž se tady machrovat něčím, co opravdu významně měřitelný hodnoty nabejvá v libovolným vodiči až od frekvencí minimálně 10x vyšších.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 3. 2015 11:12

... otázkou je, či to máš správne spočítané Ty!

... mimochodom „VF život“ väčšiny bežných NF zosilovačov je kapitola sama o sebe. Existuje v oblastiach rádovo 100kHz – 10MHz ... a v akustickej oblasti je to prekvapivo niekedy hóóódne počuť ... hlavne ak sa ako „detektor“ použije ten správny kábel :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 20. 3. 2015 11:15

Ten Maxwell vymyslel rovnici až když mu spadlo jabko na hlavu, nebo předtím, než vymyslel tu Faradayovu klec :hm
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 20. 3. 2015 12:18

bacil2 píše:„VF život“ väčšiny bežných NF zosilovačov je kapitola sama o sebe. Existuje v oblastiach rádovo 100kHz – 10MHz ... a v akustickej oblasti je to prekvapivo niekedy hóóódne počuť ... hlavne ak sa ako „detektor“ použije ten správny kábel :mrgreen:


Tak to je o vyrovnanosti celého elektroakustického řetězce. Jestliže se přednes zesilovače, konstrukčně zanedbaného z hlediska VF, musí vylepšovat změnou propojovacího kabelu, asi to nebude s tím zesilovačem zase tak slavné.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petema 20. 3. 2015 12:45

EKKAR píše: A toho šizení určitejch typů z důvodu nižší ceny se dopouštějí i takový výrobci, jako je Sennheiser...


HD 600 byly svého času vlajkovou lodí Sennheiseru ..
Ten rozdíl mezi kabelem od HD 600 a 650 je obecně "slyšitelně známej" nejen v našich končinách.
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 3. 2015 14:22

Pokud je slyšitelně známej, někdo musí znát i příčinu rozdílů - pak je na místě referovat o tom, čím je rozdíl způsobenej a ne žvanit o "zlepšení lokalizace a zvýšení průzračnosti tónů".
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petema 20. 3. 2015 14:38

No já měl na mysli spíš to, že to určitě nebyl "naprosto ošizenej šit" a určitě splňoval tvé podmínky pro kvalitní kabel. Takže všechno, co to splní, by mělo hrát stejně. A nehraje.
Jo, je mnoho teorií, proč to tak je, jenže ty to bereš práve jenom z pohledu základních elektrických vlastností a to ostatní ignoruješ.
Ale, koukej, já se do toho takhle podrobně nevyznám. Pro mě je důležitý, že když jsem vyměnil káblík za 369 korun, tak mi konečně začal "zpívat" E11 za několik tisíc, ze svých HD 558 jsem uslyšel podstatně konkrétnější bas a výšky se mi začali "sypat", místo difuzní neurčité hudební plochy nabraly nástroje svou lokalizaci a já přežil chvilky euforie. A najednou byl zvuk řetězce za cca 13 tisíc někde úplně jinde. Káblík za 369 Kč ..
Petema
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků