Poraďte náhradu za JAMO 2.5mm2

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod armaman 19. 1. 2015 12:20

OK
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xdanik 19. 1. 2015 21:44

Jak to teda dělají, že v tak tenkém kablíku vedou bi-wire, když teda čtyřlinka není na bi-wire?
V každém případě 20m čtyřlinky kupovat nebudu, už jenom protože by se to nevešlo ani za lištu :roll:

Pokud ještě něco nevymyslím (nebo někdo s něčím nepřijde) tak kupuji 20m 2x4mm2 z GESu a zapojím to v bi-wire.
xdanik
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 1. 2015 03:15

Samotná 4-linka JE na bi-wiring, neboli dva dráty máš na basy a zbylý dva na středy + vejšky.
JENŽE - 4-linka se taky dá zapojit tak, že její žíly spojíš do párů "úhlopříčně" přes její průřez - už jsem to tady někde psal, když si její žíly představíš jako "čtyřku" na dominu nebo na hrací kostce, spojíš DO PARALELU pravej horní s levým dolním NA OBOU KONCÍCH STEJNĚ - a tyhle dva dráty použiješ jako jeden vodič k reprům, zatímco pravej dolní s levým horním použiješ paralelně spojený jako druhej vodič. Ze čtyřky tak spojením žil do párů dostaneš "kříženou dvojlinku" - a pokud chceš takhle zapojit i bi-wiring, musíš si ty 4-linky koupit a křížově propojit dvě pro každej takhle zapojenej reprobox....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 1. 2015 08:51

Ještě praktická otázka: ty máš repro 7 metrů od sebe (píšeš, že nyní máš připojeno 4m na jedné straně a 3m na druhé straně). Nebo stolek se zesilovačem mimo střed repro?

Zvuku, případnýmu rušení indukovanýmu do kabelů i tvojí peněžence by pomohlo mít silové kabely co nejkratší.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 20. 1. 2015 09:55

A ja sa este raz pytam ci sa to neda pouzit aj takto?
Sam Ekkar predsa pise ,ze samotna stvorlinka je bi-wiring.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 1. 2015 09:58

No, abych řekl pravdu, moc nevím, na co se ptáš. Všechny potřebné informace už v tomhle vlákně zazněly.

-- 20. 1. 2015 10:06 --

armaman píše:Tiez ma bozaj v rit.... Si taky isty chuj ako Ekkar. Ste sa hladali.... A aj ste sa nasli.

Pokud neumíš diskutovat slušně a bojíš se banu, ušetři mě prosím takových SZ. Vše, co je třeba k odpovědi na tvé otázky vědět, je srozumitelně a polopatě popsáno v tomto příspěvku:

EKKAR píše:Samotná 4-linka JE na bi-wiring, neboli dva dráty máš na basy a zbylý dva na středy + vejšky.
JENŽE - 4-linka se taky dá zapojit tak, že její žíly spojíš do párů "úhlopříčně" přes její průřez - už jsem to tady někde psal, když si její žíly představíš jako "čtyřku" na dominu nebo na hrací kostce, spojíš DO PARALELU pravej horní s levým dolním NA OBOU KONCÍCH STEJNĚ - a tyhle dva dráty použiješ jako jeden vodič k reprům, zatímco pravej dolní s levým horním použiješ paralelně spojený jako druhej vodič. Ze čtyřky tak spojením žil do párů dostaneš "kříženou dvojlinku" - a pokud chceš takhle zapojit i bi-wiring, musíš si ty 4-linky koupit a křížově propojit dvě pro každej takhle zapojenej reprobox....
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod puschpull 20. 1. 2015 11:20

xdanik píše:Dobrý den,
vlastním reproduktory Tannoy Mercury V4 + starší zesík Technics SU-V40.
Byly mi doporučeny kabely JAMO 2.5mm2, ale už se bohužel neprodávají...


... proč nekoupíš ty Jamo 2x2,5mm /když jsi ten kabel původně chtěl/ třeba zde ?:
http://www.av4u.cz/JAMO-Reproduktorovy-kabel-2-x-2-5-mm2-d368.htm?tab=description

Budeš vyrábět ze silového silikonového kabelu "křížovou čtyřku", budeš mít tlusté monstrum, nepraktické. Mluvím z osobní zkušenosti, taky jsem si takový kabel z CSSS 4x4mm kdysi vyrobil a po pár týdnech "vyhodil" do bedny na půdě a koupil do obýváku normální ohebný kabel se kterým se dobře manipuluje.
To už je se se týká zvuku, lepší "silový koaxiál" ale ten je skoro neohebný a naprosto nepraktický i když zvukově velmi zdařilý (ale názvy těchto kabelů už si nepamatuji, kdysi s nimi pracoval nějakou dobu i Pavel Dudek)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 20. 1. 2015 11:59

Ten kabel je Andrew Heliax
http://www.commscope.com/catalog/andrew ... px?id=1329

a rovnako tak 1/4" je pouzivany ako signalovy kabel
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 1. 2015 00:18

Po ohodnocení přínosnosti jednotlivejch příspěvků a po jejich rozmístění podle užitečnosti do patřičnejch sekcí (například KOŠ a podobně) vlákno znovu odemykám.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dedouch 22. 1. 2015 10:46

Ten zmiňovaný kabel z GESu (tenhle http://www.ges.cz/cz/scy-2x4-0mm2-GES06900219.html ) bych si k HIFI nedal ani zadarmo, protože to není měděný kabel, ale hliníkový. CCA znamená Copper-clad aluminium, v zásadě jde o hliník potažený tenkou vrstvou mědi. Více informací viz http://en.wikipedia.org/wiki/Copper-clad_aluminium_wire nebo http://www.svetsiti.cz/clanek.asp?cid=P ... ly-2772006.

Samozřejmě je otázka, jestli by nižší vodivost byla na levné sestavě slyšet, ale hliník má některé nešikovné mechanické vlastnosti, takže může "protékat" z reprosvorek, případně se i lámat. K levné sestavě dvojlinka podle mne v pohodě postačuje, ale musí být opravdu měděná.
dedouch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skeptický 22. 1. 2015 22:58

Ono jestli je uvnitr hliník, nemá moc na přenos proudu vliv, neboť ten hlavně protéká po povrchu vodiče. Jiná otázka bude samozřejmě mechanická odolnost.
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 1. 2015 00:17

Hele, nech skin-efekt skin-efektem - ten se začíná projevovat opravdu citelně až někde od stovek tisíc kHz, v akustickým pásmu je jeho vliv minimální.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Skeptický 23. 1. 2015 09:48

Skeptický
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod xdanik 20. 2. 2015 21:41

Až teď jsem si všimnut, že je vláknu znovu odemčené.

Za tu dobu jsem nelenil a koupil 20m onoho kabelu z GESu.
Zvukově rozhodně lepší než u kabelu od zahradního grilu :D
Zapojeno bi-wire a spokojenost.

Jen jsem objevil, že se svorky u reproduktorů sami uvolňují a pokud chci aby byly pořád utaženy, tak je potřeba chodit každých 14 dní dotahovat.

Překvapilo mě jak je kabel neohebný, ale na to že je to kabel 30 Kč/m tak je i vzhledově super ^^
xdanik
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků