Kabel ke sluchátkám

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 19. 3. 2014 22:47

Zdravím kolegy na foru,
mel bych dotaz.Jaký kabel mám zvolit,pokud si budu chtít recablovat sluchátka.Mam HD600ky a protoze marodím,ukrátil bych si rozumne cas.Nebojím se,ze bych to manuálne nezvládl.S pájením a elektrikou jsem se kdysi zivil,ale nevím jaký kabel a kde ho porídit.Pokud s touto problematikou máte zkusenosti,zkuste poradit.Verím,ze i dalsím to bude k uzitku.A klidne i typ jacku a konektor do sluchátek koupit na cizích webech,nebo jsou dostupne i v CR.
Ebay a dalsí je samozrejme má.
Díky Vláda
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 21. 3. 2014 10:56

http://www.svensound.cz/propojovaci-analogove-kabely-metraz/supra-mb02-ms02-jp-analogovy-kabel-metraz-
Co říkáte na tento kabel pro sluchátka HD600.Na úrovni Y-splitu bych kabel rozdělil na dva páry,kterými bych pokračoval do konektorových vidliček HD600.
Nějaké nápady,které mi unikly?
Vláďa
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 21. 3. 2014 12:32

Ak potrebujes kabel rozdelit pre lavu a pravi muslu, staci ti tzv. dvojlinka, kde sa 2 kable daju od seba oddelit. Kazdy z nich staci 2 zilovy. Takato dvojlinka ti umozni symetricke aj nesymetricke zapojenie.

V pripade nesymetrickeho zapojenia (to je pre standardny 3.5mm alebo 6.3mm stereo jack) mozes pouzit 3 zilovy kabel po miesto rozdelenia a potom 2 kratsie 2 zilove od miesta rozdelenia po musle.

Nie je to podmienkou, ale kabel moze byt aj tieneny. Tienenie plni ulohu zemniaceho vodica, takze napr. pri dvojlinke ti staci jedna zila v tieneni, napr. http://shop.gotham.ch/en/shop?page=shop ... 8&vmcchk=1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 21. 3. 2014 13:11

Děkuji boginovi za reakci,kabel zařazuji do výběru.Vzhledem k tomu,že mám NFB 15.32 budu kablovat RCA/cinch.Ještě jsem uvažoval to rovnou udělat symetricky na XLR a pak použít redukci.Obávám se,že bych udělal ještě větší paskvil pomocí redukcí.
Další možnost je,předělat 15.32 na symetrický výstup XLR.Ale nejsem si jistý výsledkem při bastlu...
Ale kabel nebude dlouhý,tak to snad neplechu dělat nebude.
Vláďa
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 21. 3. 2014 17:13

akburt píše:Děkuji boginovi za reakci,kabel zařazuji do výběru.Vzhledem k tomu,že mám NFB 15.32 budu kablovat RCA/cinch.

Nechapem, preco spominas RCA/cinch, sluchadla predsa patria do sluchatkoveho konektora, v pripade NFB15.32 je to konektor pre 6.3mm jack vpredu.

NFB15.32 ma standardny nesymetricky sluchatkovy vystup, takze ak pouzijes dvojlinku, zeme oboch kanalov spojis v jacku. Alebo XLR + kratku redukciu na jack.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 21. 3. 2014 19:04

Ano,moc díky boginovi ,který mě snad dostatečně navedl a odstranil mou blbost s balanced/unbalanced.Navíc díky studiu,kterému jsem věnoval poctivé tři dny(jsem ID,tak mohu),narazil na dobrý odkaz.Popisují to fakt polopatě se schématickým nákresem a mnoho mě podobných si tam najde vlastně řadu variant,jak správně postupovat.
http://www.prodance.cz/download/Propojovani_zvukovych_systemu_-_RaneNote_110.pdf
A jestli ještě mohu jeden dotaz.Výstup z NFB DACu pouštím do aktiv.beden PRO5 V2 pomocí RCA sig.kabelů z RG 62.Tady musím však používat optiku,což mně mrzí,raději bych použil USB vstup.Z něho je však hrozný brum,špatné země...Vyřešil by tento problém DI BOX?A pasivní,aktivní....pasiv prý bývá lepší,ale jaký?
Vláďa
P.S. Mám to v zapojené v jednom psu,který je odfiltrovaný,víc co pro to mohu udělat mě nenapadá bohužel.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 21. 3. 2014 20:51

Na problem brumu zaloz novu temu, je to nieco celkom ine nez sluchatkovy kabel.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemo604 9. 11. 2014 02:00

Kupil som si sluchatka Superlux HD681EVO a chcel som si k nim dokupit mikrofon Superlux ktory ma 4polovy konektor. Existuje predlzovaci kabel so 4pin female a 2x 3pin male ktorym by som prepojil sluchatka mikrofon a zapojil ich do pocitaca. dakujem za odpoved
gemo604
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 9. 11. 2014 07:39

akburt píše:Výstup z NFB DACu pouštím do aktiv.beden PRO5 V2 pomocí RCA sig.kabelů z RG 62.Tady musím však používat optiku,což mně mrzí,raději bych použil USB vstup.Z něho je však hrozný brum,špatné země...
P.S. Mám to v zapojené v jednom psu,který je odfiltrovaný,víc co pro to mohu udělat mě nenapadá bohužel.


@bogino
preco mu neporadis "usb transformator" myslim ,ze daco take existuje...
Ak uz moderujes toto forum...
Navyse je to jeho vlakno !!!!

@akburt
mozes pre to daco urobit. zmenou TN-C elektrických rozvodov na TN-S sa da toho vela dosiahnut. Bohuzial nie v panelákoch.



@gemo604
http://www.ebay.com/itm/3-5-Female-4pin ... 43d15869f6
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod gemo604 9. 11. 2014 10:02

ano toto son nasiel ale ja by som potom potreboval 4pol female/4pol male aspon 2-3 metre
gemo604
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 9. 11. 2014 10:09

ak si nenasiel tak potom bud take daco vyrobit alebo pouzit este 2 ks predlzovaciek....
http://www.ebay.com/itm/3-5mm-plug-jack ... 27e9732a99
armaman
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků