Výroba kabelu pro sluchátka AKG Q701

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 2. 2016 22:11

Schopnost lokalizovat nástroje "mimo svoji hlavu" záleží především na tom, jak dobře přenáší celej řtězec od nahrávacího mikrofonu počínaje tzv. fázový zpoždění kanálů vůči sobě - a nejde generalizovat, jestli levej o X milisekund proti pravýmu a opačně. Protože spousta nahrávek dneska vzniká synteticky, to znamená smícháním postupně individuálně pořízenejch snímků zvuku nástrojů a zpěváka a poloha, jestli bude něco znít víc zleva nebo zprava se určuje až při mixu panoramatickým potenciometrem, je rozdíl zvuku každýho jednotlivýho nástroje/hlasu jen v intenzitě - fázovej rozdíl (zpoždění) se ale zhusta zanedbává. Lidský ucho přitom na fázový zpoždění je poměrně citlivej orgán - teda spíš soustava uši-mozek, protože ta teprve interpretuje rozdíly v intenzitě a fázi jako směr a případně vzdálenost zdroje zvuku. Když fázový rozdíly nejsou k dispozici, mozek nemá podstatnou část informace a začne dělat chyby - protože za rozdíly v hlasitosti mezi levým a pravým uchem můžou i jiný vlivy, zatímco časovej posun interpretuje výhradně mozek sám...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod romikol 14. 2. 2016 04:14

BabetakCZE píše:Zkus si někdy AKG K500/K400, tam je taková vzdušnost jakou jsem nikde jinde neslyšel a dle mého názoru jsou to o mnoho lépe hrající sluchátka než K702.

To i věřím /nejspíš za to všechno může samotné provedení náušníků/, ne sice že hrají o mnoho lépe, ale je to klidně možné, že jsou lepší. Nelze ovšem porovnávat dobře rozehraná sluchátka a naproti tomu sluchátka nová. AKG K500 jsou navíc prý ještě více náročnější na sluch.zesilovač než k702. Bohužel nemám peníze nazbyt, abych zkoušel další sluchátka, jsem celkem spokojen s tím co nyní mám :-) je to pro mne od předchozích sluchátek /Sennheiser HD595/ hodně veliký krok vpřed a přitom cenově tak veliký rozdíl tam zase nebyl. Pokud některé s Tebou zmíněných sluchátek vlastníš, mohli bychom se popř. dohodnout na poslechu u mě doma a sluchátka porovnat. Každému vyhovuje něco jiného, já jsem nyní spokojen a naštěstí už nemám takovou potřebu dále něco vylepšovat. Zkusil jsem si udělat jiný kabel /pro mne finančně dostupný/abych na vlastní uši zjistil, jestli opravdu dojde ke zlepšení jak jiní tvrdí a zjistil jsem, že slyšitelné rozdíly tam 100% jsou, ovšem určitě záleží i na zbytku řetězce jaký výsledný charakter zvuku ze sluchátek v tomto případě AKG K702 poleze. U jiných sluchátek nebo na jiném řetězci klidně nemusí být rozdíl vůbec žádný. Všem vášnivým posluchačům přeji tímto dlouhodobě dobrý sluch.
Audiotrak Prodigy HD2 - Dispre II JFET /Hammond/ - AKG K702 (Austria), Beyerdynamic T90, Sennheiser HD 660S (Romania), Asus Xonar Xense
romikol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romikol 18. 2. 2016 06:24

Dnes jsem ze zvědavosti udělal pro AKG-čka ten samý kabel tasker tsk1034 ale použil jsem jen zbylý 1 metr a došlo oproti tomu delšímu opět ke zlepšení zvuku, fascinuje mě ta celková čistota i prokreslenost zvuku u kvalitních hi-res nahrávek, nyní již více vnímám i prostor v nahrávce, umístění nástrojů je přehlednější. Nástroje znějí oproti originálu tak jak skutečně mají, to je poznat ihned na první poslech /samozřejmě i s tím delším kabelem/. Poslouchám album Lionela Richieho v hi-res /96/24/ Can´t slow down a nemohu si ty skladby vynachválit, to samé Enya a její album Dak Sky Island v hi-res, také parádní nahrávka - jde dobře slyšet, jak zpívá procítěně, jak si dává na zpěvu záležet, ale zároveň jsou slyšet dozvuky v jejím hlase, jak to AKG-čka s tímto kabelem podávají nezvykle čistě a detailně /někdy to může být ovšem i na škodu/. Musím se opakovat, ale stále mě udivuje ta celkově výborná čistota zvuku - je to opravdu výtečně detailní. Takže tentokrát všem co ještě nevyzkoušeli jiný kabel u AKG-ček doporučuji udělat co možná nejkratší. Tenhle tasker je fakt skvělý. Je asi zbytečné vyhazovat peníze za hotové kabely, které jsou nesmyslně předražené. Teď mám teoreticky dvoje různá sluchátka /ovšem už ten rozdíl není tak propastný oproti orig.kabelu - vzdušnost se u tohoto krátkého zlepšila/, od nyní budu tento kabel využívat nejspíš více. Už jen budu muset vymyslet jak umístit zesilovač blíže mě :-)
p.s.: opravdu zvláštní je jak se ještě pokaždé zvuk znatelně vylepší až cca po 3 hodinách provozu mého řetězce.
Audiotrak Prodigy HD2 - Dispre II JFET /Hammond/ - AKG K702 (Austria), Beyerdynamic T90, Sennheiser HD 660S (Romania), Asus Xonar Xense
romikol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romikol 20. 2. 2016 02:01

poslouchám již druhým dnem a nemohu říct nic jiného než-li výtečné, výtečné, takže nyní už na akg-čkách zůstane připojen jen ten metrový kabel tasker, přesvědčilo mě to opakovaně nejen se zmíněnými alby a i s dalším albem v hi-res a to Random Access Memories od Daft Punk a opět jsem pustil Giorgia Morodera a taktéž je to lepší /o klasice se ani nezmiňuji, protože na ní už se osvědčil i ten dlouhý kabel, tady je to ještě řekl bych o třídu výš, např. takový Bocelli to je též zvuková slast/ tímto končím v tomto tématu a díky všem za pozornost :-)
p.s.: kratší kabel už si dovolit nemohu, kvůli tomu obývák předělávat určitě nebudu 8-P
Audiotrak Prodigy HD2 - Dispre II JFET /Hammond/ - AKG K702 (Austria), Beyerdynamic T90, Sennheiser HD 660S (Romania), Asus Xonar Xense
romikol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 2. 2016 19:55

Zkus prosím tě třeba v Audacity pomocí časově-intenzitního grafu porovnat, jestli je stereofonní efekt v daný nahrávce definovanej jenom intenzitně, nebo jestli mají některý výrazný nástrojový tóny i fázovej (= časovej) posun vůči sobě.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků