Výroba kabelu pro sluchátka AKG Q701

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 12. 2012 16:01

Tak mě napadlo že bych si z nudy vyrobil kabel ke sluchátkům (AKG Q701) a porovnal ho s originální dodávaným kabelem. Navíc originál 3m kabel je moc dlouhej hodil by se mi kratší. Už sem ledacos hledal na netu a našel jsem nějaký výrobce který dělaj výměnný kabely.

Například:
http://www.whiplashaudio.com/
http://www.russandrews.com/product.asp? ... ROBUSNZNZQ
http://www.stefanaudioart.com/StefanAudioArt.html

Ale všechno to jsou zahraniční prodejci (a ty jejich ceny), navíc já bych si chtěl kabel udělat sám, už jen kvůli tý ceně, ale třeby i použitým konektorům, nebo barvě opletu :-D

a tím se dostávám k mojí otázce, jaký kabel použít, který se dá koupit v ČR a v metráži? Když jsem o tom začal přemýšlet tak mi došlo že vlastně nevím jakej konkrétní druh kabelu použít. Našel jsem trochu starší článek o kabelech ke sluchátkům:
http://www.golias.cz/index.php?modul=au ... ek&id=1321
a v něm doporučuje Kimber Kable PBJ:
http://www.hifistore.cz/1.14.eshop.kate ... cena_vzest
a Neotech KHS-PSTB 103 kterej ovšem stojí 2390,- za metr což je docela dost.
oba jsou ale vlastně "obyčejný" propojovací kabely.
Znamená to tedy že by se dal použít nějakej kvalitní interconnect kabel? (Třeba právě ten Kimber Kabel PBJ)?
Jakej kabel byste doporučili řekněme do 1000 Kč za metr.
anonymni

Odeslat příspěvekod Hergarok 30. 12. 2012 16:30

Jeden nejmenovaný zdejší uživatel si dělal splétaný kabel z obyčejného silikonového vodiče z GME 8kč/bm a dle jeho slov to hraje lépe než originál. Takže si myslím, že kupovat kabely za tisíce není třeba...
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 12. 2012 19:02

To já taky netvrdím, že je třeba kupovat kabely za tisíce.
Myslel jsi třeba tenhle kabel?
http://www.gme.cz/izolovane-licny/rg-si ... -p651-030/
Horší by to bylo s tím spletením kolik vodičů použít vzhledem k jejich tlouštce atd. tohle sem nikdy nedělal.
anonymni

Odeslat příspěvekod Hergarok 31. 12. 2012 01:32

Jo, přesně ten jsem myslel. Spletení podle mě problém není (především u tří vodičů). Vodiče buď tři, nebo čtyři (společnou zem dvojitě), případně jen tři ale jeden silnější (to ale asi nebude vypadat dobře).
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romikol 16. 1. 2016 02:10

kabel tasker, akg k702,dispre II jfet.jpg
kabel tasker, akg k702,dispre II jfet.jpg (85.62 ) Zobrazeno 6621 krát
Hergarok píše:Jeden nejmenovaný zdejší uživatel si dělal splétaný kabel z obyčejného silikonového vodiče z GME 8kč/bm a dle jeho slov to hraje lépe než originál. Takže si myslím, že kupovat kabely za tisíce není třeba...

Zdravím, dnes jsem si udělal kabel ke sluchátkům AKG K702 a rozdíl je oproti původní "šňůrce" opravdu znát. Jednak se zvuk znatelně "pročistil" a bas je na mém řetězci nyní ještě důraznější. Určitě neubyly výšky či změnili charakter tím, že se uklidnili jak někdo psal na jiném foru /já s nimi na dispre neměl nikdy žádný problém/. Vše spíš o něco více vynikne , je to prokreslenější detailnější a nástroje znějí více přirozeněji. Předtím jsem zvuky řekl bych vnímal o něco vzdáleněji či malinko "pod dekou" a tudíž jsem měl pocit krapet většího prostoru - vzdušnosti. Teď jsou nástroje jak jsem zmínil více reálné i detailněji rozlišitelné. Ovšem kdoví, třeba je to úplně jinak - můj mozek rozhodl, že to budou nyní uši slyšet takto a je to :lol: Délku kabelu jsem zvolil mírně přes 2 metry a kabel /už dost silný/ který jsem použil je tasker tsk1034. Jack neutrik byl v pohodě, ovšem jsem se malinko potrápil /zabralo více času/ s mini xlr konektorem, ale nakonec jsem to zdárně zvládl. Tím jak je kabel silný a těžší, tak je jasné, že jej nemohu nechat volně viset, páč to táhne sluchátko dolu /mě osobně samočinné nastavení akg-ček vadí, i s tím slabým kabelem se mi postupně při pohybu hlavou náušníky sesouvaly a musel jsem je srovnávat/, takže něco za něco. Ovšem i tak bych je neprodal, za svou cenu jsou to parádní sluchátka s výborným zvukem. Kožený most už též zakusil jistý "tuning" - odstranil jsem několik polyuretanových hrbolků ve střední části a nahradil je hladkou koženkou, jak je vidno z druhého obrázku. Já osobně poslouchám hudbu později večer v klidu domova, takže mi váha kabelu problém nečiní.../mám ho zafixovaný/. Tento kabel jednoznačně doporučuji, za tak malou částku /komplet cca 300Kč - samovýroba/ se zvuk opravdu pročistil, někdy je to na škodu, když jsou slyšet i nepatřičné zvuky /při hraní zejména na akustické nástroje/ zapřičiněné na straně hudebníka, ale jinak paráda.
Přílohy
kabel tasker, akg k702,dispre II jfet c.2.jpg
kabel tasker, akg k702,dispre II jfet c.2.jpg (95.61 ) Zobrazeno 6576 krát
Audiotrak Prodigy HD2 - Dispre II JFET /Hammond/ - AKG K702 (Austria), Beyerdynamic T90, Sennheiser HD 660S (Romania), Asus Xonar Xense
romikol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romikol 17. 1. 2016 05:00

No tak jsem si dostatečně naposlouchal hudbu od Giorgia Morodera s oběma kabely a můžu s čistým svědomím říct, že každý kabel má úplně jiný charakter zvuku. S tím silnějším kabelem mi to přijde čistší, protože jsou více zastoupeny vyšší středy a vynikne tam i hodně hlas např. zpěvačky a zvuky nejen cinkavých nástrojů, je to ale znatelně slitější a důraznější, kdežto s orig. kabelem na dispre II jfet zní hudba v celém spektru vyrovnaněji a zvětšil se zpět onen prostor a nástroje znějí více odděleně. I hlas zpěvačky zní vzdušněji a další přidané hlasy jsou perfektně odděleny. Takže pro dlouhodobý neúnavný a pohodový poslech je pro mne lepší orig. kabel. Hudba zní navíc i temněji, což u AKG-ček čas od času v závislosti na nahrávce oceňuji. Zřejmě dispre na ten silný kabel nemá dostatek výkonu a charakterem zvuku se spíš podobá sluch. výstupu přímo ze zvukovky Audiotrak Prodigy HD2 s tím, že výšky nejsou oproti němu tak agresivní. Hudba zní prostě hutněji. Takže ten silný kabel je vhodnější použít u starších tišších nahrávek, nebo tam kde je potřeba hudbu nějak zvýraznit, kdežto u hlasitějších mi více vyhovuje orig. kabel. Ten větší prostor spolu s dostatečně oddělenými nástroji i hlasy je nenahraditelný. Vše ostatní je samozřejmě v hudbě též obsažené, ale je to jen vzdálenější a tudíž snáze rozlišitelné. No časem ještě zkusím i jiný kabel který jsem rovnou přidal k objednávce a to tasker c286. Nemám ale zatím konektory :hm
Audiotrak Prodigy HD2 - Dispre II JFET /Hammond/ - AKG K702 (Austria), Beyerdynamic T90, Sennheiser HD 660S (Romania), Asus Xonar Xense
romikol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romikol 20. 1. 2016 03:10

Znovu jsem testoval a to vážnou hudbu - čtyři období od Vivaldiho a s tím silnějším kabelem je to pro změnu lepší jak jsem předpovídal výše, zde nástroje znějí věrohodněji a o něco výraznější podání hudbě zkrátka svědčí. Vynikne zde i více dynamika - různé zvraty v hudbě jsou zde slyšet rozhodně víc než s origo kabelem a hudba tím pádem zní i naléhavěji. Toto podání vážné hudby je pro mne zcela nové a nelze jinak než kablík pochválit :tleskani /ostatní řetězec samozřejmě též/, miluju zvuk houslí, mému sluchu lahodí od malička. Jsem se přistihl jak v období "summer - presto" mne to nutí trhaně pokyvovat hlavou do rytmu /si připadám jak sám dirigent :lol:/ Následně jsem si pustil hudbu od Hanse Zimmera /začíná to gladiátorem/ a to je opravdu monumentální zvuk, tý brďo to má "koule", nemám slov - oči vyvalené a huba dokořán :shock: ... má sestava s tímto kabelem mají nyní cenu minimálně cihly ryzího zlata, to byste museli slyšet /jasně, že někteří z Vás už to mají dávno za sebou, já se holt dobrých 45 let o toto ochuzoval/ prdim na další zbytečné tlachání, jdu v klidu poslouchat, zavřu oči a vychutnám si ten nezapomenutelný zvukový koncert a to myslím zcela vážně bez přehánění :pozor co nyní z těch sluchátek "leze" je neskutečné.... jen upozorním, že poslouchám v naprostém tichu hluboké noci :potichu
Audiotrak Prodigy HD2 - Dispre II JFET /Hammond/ - AKG K702 (Austria), Beyerdynamic T90, Sennheiser HD 660S (Romania), Asus Xonar Xense
romikol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 1. 2016 07:36

Normální projev vyššího průřezu přívodního káblu k měničům - nihil sub sole novum ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kychtax 20. 1. 2016 08:31

..vyšší průřez a taky si na ten nový zvuk zvykáš. Taky mohl trochu nevýrazným AKGčkách dodat potřebnou "váhu".
Po nějaké době objevíš a mohou se Ti zvýraznit věci, které nevyhovují.
Kabel máš udělaný jako nebalancovaný 3 žilový, nebo 4?
Chystám se udělat si 8-žilový symetrický kabel z Klotz TP414 (spojit 2 x dvojlinku o dvou žilách). Už ho mám doma a je výborně měkký a ohebný a přitom stíněný.
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romikol 21. 1. 2016 02:38

jen tak jak je čili 3, však jsem psal, že např. u populární či elektronické hudby kde je to i hlasitější se mi to spíš líbí s orig. kabelem, tam je to u některých skladeb už i moc výrazné nechci říct ostřejší.... ale u té vážné hudby je to jednoznačná změna k lepšímu, tam akg-čka úplně ožili :-D a nebo u tichých či nevýrazných nahrávek...
Audiotrak Prodigy HD2 - Dispre II JFET /Hammond/ - AKG K702 (Austria), Beyerdynamic T90, Sennheiser HD 660S (Romania), Asus Xonar Xense
romikol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romikol 3. 2. 2016 03:44

tak jsem už udělal i ten kabel tasker c286 /jen 2m/ a zvuk je charakterově podobný tomu taskeru 1034 ale s tím, že ten silnější kabel má čistější pozadí a vnímám u něj i větší rozlišení.... musel bych déle poslouchat stejnou hudbu a stále přehazovat. No nakonec asi využiju jen ten orig. a tsk1034, c286 bude v "záloze"... docela jsem si ten zvuk co leze přes tasker 1034 poslední dobou oblíbil :oboze
Audiotrak Prodigy HD2 - Dispre II JFET /Hammond/ - AKG K702 (Austria), Beyerdynamic T90, Sennheiser HD 660S (Romania), Asus Xonar Xense
romikol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romikol 7. 2. 2016 03:13

a jsem zpět u origo kabelu, u "běžné" hudby /mimo klasiky/ preferuji originál tenký kabel, vzdušnost - prostor je úplně jinde, tady není co řešit a original je original. Budu se k němu muset začít chovat ještě lépe než doposud :roll: ovšem samozřejmě ten silný kabel nezatracuji, ten preferuji jak jsem psal trochu jinde ;-) vše mnou výše zmíněné se vztahuje jen k mému řetězci, věřím že na výkonnějším zesilovači by byl charakter zvuku kabelu tasker 1034 nejspíš jiný, tím myslím, že by se nejspíš docílilo i větší vzdušnosti - prostorovosti jako je tomu u orig. kabelu. To je ovšem jen úvaha.
Audiotrak Prodigy HD2 - Dispre II JFET /Hammond/ - AKG K702 (Austria), Beyerdynamic T90, Sennheiser HD 660S (Romania), Asus Xonar Xense
romikol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 2. 2016 15:07

romikol píše:....myslím, že by se nejspíš docílilo i větší vzdušnosti - prostorovosti jako je tomu u orig. kabelu. To je ovšem jen úvaha.
Ještě že se přiznáš k tomu, že to je jen úvaha. Na provzdušňování jsou jiný udělátory - buď kompresor a vzduchovací kamínek (pro akvária), nebo mechanický promíchávače (rybníky v zimě), případně zahradnický stroje a přívěsný adaptéry, nazývaný VERKUTIKÁTORY (zahrádky, trávníky).

ALE. Za celejch těch víc jak 30-35 let, co se o nějakou věrnější reprodukci zajímám, mi ještě nikdo nedokázal srozumitelně vysvětlit, jak mám chápat pojmy "průzračnost" nebo "vzdušnost", "zatuchlost" nebo "čirost" v souvislosti se zvukem - proto nevím, jak tu vzdušnost chceš ovlivnit typem = konstrukčním provedením kabelu ke sluchátkům. To si budeš skrz ně do uší ještě přifukovat průvan, abys docílil vyšší vzdušnost? Já bych se vyjádřil asi ve smyslu, že daleko větší vliv na "vzdušnost" bude mít prostá a správně učuněná ušní hygiena než nějaký "provzdušnění" zvuku ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod romikol 13. 2. 2016 04:55

vzdušnost u sluchátek chápu tak, že Ti to "nehraje v hlavě", nýbrž je ve zvuku /přehrávané skladbě/ naopak nějaký volný prostor, prostě přehrávaná hudba není vnímána "stísněně" a díky tomu jdou v nahrávce snáze lokalizovat různé hudební nástroje /i jejich polohy/, jiné zvuky či hlasy zpěváků. Toto u toho taskeru na mé sestavě prostě nedocílím. Základem pro takovéto vnímání je ale potřeba mít jednak kvalitní nahrávku, sluchátka, která to dokáží vůbec takto přehrát /AKG-čka co mám to umí/ a samozřejmě mít i správný zbytek řetězce. V mém případě je to kvalitní zvuková karta s 2x oz lme49720 + op275 a k ní zapojený zesilovač dispre. Dobrý sluch je nejspíš též podmínkou.
Audiotrak Prodigy HD2 - Dispre II JFET /Hammond/ - AKG K702 (Austria), Beyerdynamic T90, Sennheiser HD 660S (Romania), Asus Xonar Xense
romikol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 13. 2. 2016 09:57

Zkus si někdy AKG K500/K400, tam je taková vzdušnost jakou jsem nikde jinde neslyšel a dle mého názoru jsou to o mnoho lépe hrající sluchátka než K702.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků