"Kvalita" USB a A/V kabelů

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 20. 6. 2011 12:09

Myslel jsem tohle: http://www.neutrik.com/fl/en/dataconnec ... etail.aspx
Vím o čem mluvím, mám ho doma ;-)
Jejich USB kabel je bohužel hodně nepraktickej.
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 21. 6. 2011 20:11

Zajímavé téma! :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 21. 6. 2011 21:29

Tak dneska vzniknul asi první DIY USB kabel na tomto fóru. Použil jsem Tasker C116 (signálový není twisted pair, všechny vodiče stíněny samostatně, neznámá impedance - z technického hlediska všechno špatně), konektory z Gesu. Jestli je rozdíl ve zvuku? Možná ano, možná ne - až se staví kamarád, uděláme A/B... Ale proti funkčnímu kabelu. Poškozené kabely jsou slyšet :!:
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 22. 6. 2011 16:49

To je kabel pro NF, ne datový. To bych radši zkusil nějaký ten STP či S/FTP... Cat6 či Cat7 kabel. Na druhou stranu je to jen pár metrů... Co jsi použil za konektory? Obyčejné, nebo jsi sehnal nějaké lepší?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 22. 6. 2011 18:42

On to byl do jisté míry záměr, spáchat zprasený kabel... Mám objednaný Belkin Blue a Gold a jestli proti nim nebude žádný rozdíl, máme jasno, že u USB stačí jen dobrá funkce a není třeba kupovat předražené zázraky.
Konektory jsem použil tyto:
http://www.ges.cz/cz/usb-a-c-set-GES06615187.html
http://www.ges.cz/cz/usb-b-c-set-GES06615189.html
Jsou vcelku dobré, minimálně srovnatelné s tím, co je na levných kabelech.
Tohle by byl zaručeně lepší kabel, ale byl by velký problém ho dostat do konektorů. Už 5,2mm vyžadovalo broušení na Áčku.
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 22. 6. 2011 20:07

Já si taky myslím, že minimálně u digitálu je to tak, že stačí mít poctivě udělaný kabel, a od této hranice už vše bude znít stejně. U analogu je to asi trošku složitější, ale pokud se použije nějaká osvědčená konstrukce kabelu, tak se tím také dají eliminovat zbytečné investice...

Nejlepší by byly ty konektory Neutrik, ale to by se musel předělat konektor na vysílajícím i na přijímajícím zařízení...
Ty konektory z GESu mám taky a nejsou špatné. Zkoušel jsem je na kabel s hodně velkým průměrem, takže jsem musel namísto krytky použít smršťovací bužírku...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 22. 6. 2011 20:18

Co jsi použil za kabel? Neutriky jsou použítelné i pro normální konektory, ten límec jde sundat. Jen díky průměru budou blokovat okolní konektory...
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 22. 6. 2011 22:07

Připájel jsem ho na STP Cat6 ethernetový kabel, na druhém konci byla normálně nakrimpovaná ethernetová koncovka. Něco jsem testoval...

Bez toho límce by mi to zase přišlo jako vyhozené peníze (asi i s tím límcem :-D). Pořádný kabel, slušné konektory, a smršťovací bužírka to jistí...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 25. 7. 2011 22:14

Doplnění o měsíc později:
Oba Belkiny (Blue, Gold), jsou perfektně provedený, odpor stínění 0R1, u Goldu dokonce neměřitelný. Jediný problém jsou jasně modré diody na obou koncích Goldu - lihovka to jistí. Ve zvuku nedošlo k žádným rozdílům oproti ostatním funkčním kabelům.
DIY USB kabel není správná cesta, při měření zkreslení mi zanášel chyby do měření a následná zkouška latence potvrdila, že funguje hůř. Takže moje momentální doporučení je Belkin Premium, vyšší řady už nelze sehnat. Kabely Digitus by také mohly být použitelné.
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ujoslav 26. 7. 2011 22:16

Takže ak som správne pochopil, toto je:

Belkin Blue

Obrázek


Belkin Gold:

Obrázek

Belkin Premium (jediný bežne dostupný):

Obrázek

Nechápem prečo spústa predajcov ten Premium označuje ako GOLD.
Na cesty: Clip+ => UE Triple.Fi
Do práce: iAudio X5L 120GB => UE Triple.Fi
Doma zdroj: Carat-Ruby 2 / ARCAM CD72T
Repro: ARCAM A85 => Monitor Audio RS6
Slúchadlá: Dispre II JFET => Sennheiser HD800
ujoslav
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 26. 7. 2011 23:43

Přesně tak, obrázek Premium byl i v obchodě kde jsem koupil Gold - došel ovšem správný. Chce to ale hodně štěstí ty lepší sehnat, "můj" prodejce je poté, co zjistil jak jsou na tom s dostupností okamžitě stáhl z nabídky. Asi mám poslední kusy co ležely u distributora...
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 27. 7. 2011 11:37

Duwenbleidd píše:Tak zkus prosím někde najít měřák a uklidnit mě že alespoň drahý kabel je zárukou správné funkce...

Tohle je zajímavé téma. Chápu to tedy správně tak, že dobrý kabel má mít na všech vodičích odpor < 1 ohm?

Nolwendil píše:Máte někdo tip na kvalitní kabel, něco jako S/FTP Cat7, ale zároveň jen se dvěma páry vodičů? Jako základ pro DIY "High-End HiFi true supa dupa clear sound USB kabel"...

Tohle taky sháním, na normální data, mám málo místa a 100BASE-TX (běžný 100M Ethernet po twistu) potřebuje jen dva páry Cat 5, takže potřebuji co nejtenčí dvoupárový Cat 5 kabel
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Hergarok 27. 7. 2011 12:17

xtonda: odpor by měl být značně pod 1ohm, na DIY kabel by asi bylo vhodné toto.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 27. 7. 2011 13:22

Dobrý kabel by měl mít odpor v řádu miliohmů, ale to bychom asi po výrobcích chtěli moc.
První příspěvek bohužel nejde editovat, tak doplním další kabely sem:
6. Belkin Blue (PureAV), 1,8m, 0,1R
7. Belkin Gold, 1,8m, pod rozlišením měřáku
8. Belkin Premium (miniUSB), 1,8m, 0,5R
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 27. 7. 2011 13:30

Vzhledem k "úspěšnosti" testů popsaných v prvním postu sem si chtěl přeměřit kabely doma a čtu tam Digitus, šedo-černý, 5m - 1R, v pořádku, což jsem pochopil jako že kabel s 1 ohm je ještě v pořádku.

Dělat kabely si sám nechci, i když sem se elektronikou v dětství zabýval, tak na pájení jsem poněkud čuně a často to nedopadá dobře :-). Maximálně krimpovat.
xtonda
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků