"Kvalita" USB a A/V kabelů

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 19. 6. 2011 14:43

Rád bych založil téma, které bude Avmaniaky varovat před možnými problémy. Asi jako každý nadšenec do audiotechniky mám doma různé generické propojovací kabely, neboli tkaničky, a nedávno jsem chtěl jednu z nich použít. Získal jsem zvyk si veškeré kabely co používám kontrolovat multimetrem. Mnozí už tušíte jak to dopadlo - odpor 90R. Po rozebrání (rozříznutí) bylo jasné proč, přenos signálu měly na starost 3 pochybné tenké fousky, které byly ještě navíc upevněny jakousi snahou o krimpování.
Dnes jsem s překvapením zjistil, že to samé se týká i USB kabelů, následuje přehled A/B kabelů co jsem našel a změřil odpor stínění.
1. Běžný černý 1,8m koupený v Losanu, dle prodejce extra stíněný - 20-92R, studeňák na obou stranách
2. Kabel dodaný k tiskárně HP, šedý, 3m - 0,5-10R, na A straně studeňák
3. Kabel dodaný k E-MU 0404USB,průhledný s feritem, 2m - 0,1-5R, studeňák na obou stranách
4. Kabel dodaný k externím disku Samsung, černý s feritem, 0,9m - pod 0,1R, v pořádku
5. Digitus, šedo-černý, 5m - 1R, v pořádku

Byl bych rád kdyby se našli i další co by pár kabelů přeměřili, abychom věděli kam sáhnout po spolehlivém USB kabelu...
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 19. 6. 2011 21:02

s těmi kabely je to obecný problém - teď mi v počítači začal blbnout disk a příčina? nekvalitní napájecí kabel/redukce - po pěti letech provozu už ho to asi přestalo bavit :-)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod armaman 19. 6. 2011 21:08

No ja mam kabel od foto Samsung a s MP3 player ide v pohode a do telefonu nim nic nedostanem. :hm
Zeby zazrak??
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 19. 6. 2011 21:45

Sranda je, že kabel číslo 1 je úplně nový - tak by bylo fajn aby někdo přeměřil například Belkiny, ty jsou naší poslední nadějí. Nebo kdo tu má ten Wireworld? :-)
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 19. 6. 2011 22:06

Já.
CIEM: AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: JOMO Samba|NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A, SHANLING M3s & M2s & M1

Test: Noble Katana

Zaměstnanec firmy Shanling
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 19. 6. 2011 23:49

Tak zkus prosím někde najít měřák a uklidnit mě že alespoň drahý kabel je zárukou správné funkce...
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kosta.stano 20. 6. 2011 08:41

Zaujímavé a smutné.
Sám plánujem prepojiť Hiface s Lyrou cez dlhší USB. (Tj. Hiface by som prepojil buď cez redukciu alebo kratší kábel na Lyru, a na dlhšiu stranu NTB - HiFace zas USB kábel.) Šlo by o cca 5m kábel.

Predpokladal som že čistejšie riešenie bude ťahať signál cez 5m USB a pred Lyrou zapojiť HiFace ktorý je galvanicky oddelený.

No teraz asi nebudem mať na výber. "HiFi značky" ponúkajú USB káble iba prepojovacie tj. s konektormi USB-A a USB-B. No a ja potrebujem predlžovací na prepojenie Hiface s NTB potrebujem USB-A (M) a USB-A (F).
kosta.stano
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 20. 6. 2011 09:53

Tak si ho vyrob. 5m je dle specifikací maximum pro USB. Ale dost tady záleží na koncových zařízeních, a na použitém kabelu. S kvalitním a pořádně vyrobeným kabelem bys mohl jít i na delší vzdálenost, každopádně 5m nebude problém. U HiFi značky bys zbytečně platil za design a provedení, ale ne za lepší zvuk. Na kvalitní USB kabel stačí vzít STP CAT6 nebo S/FTP CAT7 kabel, a pořádně na něj připájet konektory. Jen nevím, co udělat s těmi dvěma nevyužitými páry - buď je nezapojit vůbec, a nebo pomůžou s přenosem napájení, tedy piny 1 a 4 budou propojené každý třemi vodiči...
Máte někdo tip na kvalitní kabel, něco jako S/FTP Cat7, ale zároveň jen se dvěma páry vodičů? Jako základ pro DIY "High-End HiFi true supa dupa clear sound USB kabel"...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 20. 6. 2011 11:20

Toto uz napadlo aj mna. A tiez si myslim ,ze pokial zariadenie napajanie nepotrebuje z usb tak tie dva piny je zbytocne zapajat. No zas na druhej strane ak je napajane z usb tak je tu moznost vyuzit externy stabilnejsi zdroj napajania bez rizika "smogu" z pc.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 20. 6. 2011 11:31

www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kosta.stano 20. 6. 2011 11:47

Neutrik má aj USB konektory. (no nie také čo potrebujem)
http://www.neutrik.com/fl/en/dataconnec ... tlist.aspx

Asi zvolím radšej 75ohm digital kábel. Už si len vybrať :hm
kosta.stano
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 20. 6. 2011 11:55

Pouzivam Belden z bluejeans.com. Akurat je dost tvrdy. Potom mam este 75 Ohm Supru. Tak je ovela makksia, lepsie sa s nou pracuje.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Duwenbleidd 20. 6. 2011 12:25

Kosta: Ani nevíš že jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Ten Neutrik totiž není tak úplně konektor, je to průchodka přes panel - na jedné straně A-F, na druhé B-F. To by ti umožnilo použít kterýkoli A-B kabel pro hiface...
Já mám zase na digitálu Tasker T40, a ohledně ohebnosti není lepšího kablíku - a to jsem jich zkusil hodně... Stínění samozřejmě perfektní, fólie + velmi dobrý oplet. Stejně ale musíš dát hiface alespoň na krátký USB kabel, jinak by jsi mu mohl vylomit konektor.
Ebay jako obvykle posloužila a našel jsem kabelové konektory, v dohledné době tedy udělám pokus.
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Duwenbleidd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 20. 6. 2011 12:38

sos.sk a avelmak.sk "A" a aj "B" usb. Ja zas mam koax rg6 sice tvrdy ale dobra cena s Canare konektormi
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kosta.stano 20. 6. 2011 12:54

Duwenbleidd píše:Kosta: Ani nevíš že jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Ten Neutrik totiž není tak úplně konektor, je to průchodka přes panel...

Obrázek Obrázek
kosta.stano
Junior

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor