Srovnávací recenze HDMI kabelů

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cannon522 5. 12. 2017 16:54

shamp1x píše:Délka 1 metr a děláš machra. :tleskani Mě bohužel tenhle "navoněný" nefungoval vůbec, zajímavé je že 3 metrový nejde a 10m fungoval. Každopádně ho budu muset odeslat na reklamaci. :hm

machra vůbec nedělám,ale už jsem se několikrát vyškolil,nejsem tak bohatý,abych kupoval laciné věci,co ušetřím,když už jsem do toho vrazil třista tyček.
cannon522
Junior

Odeslat příspěvekod artam 5. 12. 2017 20:17

marts píše:ARC se posílá přes piny 14 a 19 jako souhlasný signál proti zemi, to znamená že pokud chybí drát č. 14, tak pořád užitečný signál úspěšně projde č. 19. Zapojení pinu č. 14 je bezpodmínešně nutné pro HDMI kabely s Ethernetem, kde se používá dvojice 14 a 19 v diferenciálním režimu.

Daj odkaz na zdroj, kde tento nezmysel uvádzajú. Pretože žiadne "úspešné" prejdenie "užitočného" signálu po pine 19, ak nie je pin 14, sa nekoná. Pin 19 je doplnkový (-) v diff. páre k pinu 14 (+) a jeden bez druhého nefungujú, tak to u diferenciálnych párov obvykle chodí.

Okrem toho, pokiaľ je implementovaný výlučne len ARC bez Ethernetu, používa sa len Pin 14 ako single-mode proti zemi (t.j. nie diferenciálny pár) a pin 19 je použitý pre štandardný HPD (Hot Plug Detect). Toto je priamo definované ako jeden z dvoch druhov komunikácie pre ARC (viď špecifikácia HDMI 1.4 z 5.júna 2009, od strany 365, stručné info tu https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#HDMI ... rn_Channel). Keďže je to lacnejšie riešenie, takto je to v rámci zjednodušenia obvodov riešené prakticky vo všetkých zariadeniach bez HEC (HDMI Eternet Channel)
Ak si praješ, aby to bolo inak, musíš osloviť výrobcov TV, AVR atď, aby to robili drahším spôsobom. ;-) Som zvedavý, kam ťa s tým pošlú, veď vieš, ušetria 1 $ na zariadení a pri 1M kusoch majú k dobru 1M $. :-)
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 5. 12. 2017 23:18

Díky za trpělivost, díval jsem se v podstatě do stejného odkazu, ale přehlédl tu zmínku o výhradním použití pinu 14 v případě že zařízení nepodporuje Ethernet. Vyvodil jsem pak nesprávný závěr z informace pro verzi s Ethernetem, kdy ethernet jde po 14 a 19 diferenciálně a ARC po 14 a 19 jako souhlasná složka - tedy pro to aby ARC prošlo by měl stačit jeden funkční vodič - leč pro řešení s jedním vodičem platí pravidlo použití pinu č. 14

(už jen čistě teoreticky by mě zajímalo, zda v případě zařízení s ethernetem, by po přerušení 14 vypadl ethernet a ARC fungovalo nebo by vypadlo taky)

-- 5. 12. 2017 23:29 --

Až teď jsem našel přímo originální specifikaci a vidím, že odpověď na mou teoretickou otázku je ano, tedy ARC by jelo.

-- 5. 12. 2017 23:47 --

Když už jsem byl tak pěkně naveden k tomu, že dnes už není problém si volně stáhnout staré HDMI specifikace, tak jsem se podíval do HDMI 1.2, co se tam vlastně o tom pinu č. 14 říká. A ejhle, tento je uveden jako nezapojený (v koncovém zařízení) ale v kabelu vyhrazen (pro budoucí využití). Čili kabel odpovídajíci HDMI specifikaci musel mít správně propojeny všechny piny už od začátku.
marts
Expert

Odeslat příspěvekod shamp1x 7. 12. 2017 07:19

Já už jsem taky vyškolenej, nicméně problém bude asi ten, že ten kabel nefunguje jako takovej. Sice mi bliká vyhledávání signálu SD, HD, 4K, ale prostě nejede. Musím si udělat čas a konečně ten kabel odvézt. :oops:
PC:7600k,16GB Tridentz, 500SSD,960GTX,144hz ASUS, R4 Fractal
DK: 65PUS7601, Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics
shamp1x
Mírně pokročilý

Předchozí stránka