ARC HDMI --> CINCH Audio

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Albeda 14. 2. 2019 21:05

Zdravím,

rád bych svou SmartTV Samsung propojil s Hi-Fi věží přes AUX tak, abych měl zvuk přes reproduktory Hi-Fi. Mám možnost propojit Cinch(HiFi-AUX) do jack(TV-sluchátka), ale to bych musel ručně odpojit, kdybych nechtěl poslouchat zvuk přes Hi-Fi.

Můj nápad ...

Použít v TV HDMI ARC a koupit přímo kabel HDMI->Cinch. Cinche zapojit do AUX Hi-Fi a teoreticky by měli fungovat jednak repráky z TV(drobná nevýhoda) a druhak repráky z Hi-Fi.

Na GearBestu za pár kaček, viz https://cz.gearbest.com/cables-connectors/pp_009597853210.html?wid=1433363&currency=CZK&vip=17738142 .

Mohlo by to fungovat? Předem díky za názor.

EDIT: Nebo jsem naivní a budu 100% potřebovat D/A převodník?
Albeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 15. 2. 2019 05:34

Ten kabel je nesmysl-HDMI rozhraní nemá žádný analogový vývod.
Musíš použít D/A převodník.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod marts 15. 2. 2019 16:40

nějakou takovouto krabičku bude potřeba a k ní D/A převodník
https://www.amazon.co.uk/LINDY-HDMI-4K- ... B0153JMN3E

-- 15. 2. 2019 16:44 --

Pokud k tomu bude připojen D/A převodník bez dekóderu tak se může stát, že z převodníku půjde akorát šum (v horším případě rachot) když TV pošle po ARC zvuk v Dolby Digital.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Albeda 15. 2. 2019 18:08

Zdravím,

díky za rady. Rád bych to risknul s činou, tak přemýšlím o koupi pouze této krabičky:

Kebidu-HDMI-ARC-Audio-Extractor-Audio-Adapter-3-5mm-Stereo-Fiber

V nastavení zvuku můžu spoustu funkcí vypnout (myslím i DolbyDigital), tak to by nemusel být problém.

Mohlo by to s tímto fungovat? A netušíte, jestli po té bude hrát i integrované repro v TV?

EDIT: Teď mě napadlo, proč to řeším takto složitě. Nebylo by lepší použít optický výstup z TV a použít tento DA převodník?

PŘEVODNÍK
Albeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 15. 2. 2019 20:22

Ten druhý bohatě stačí....
jito
HD SATan