Starý 3pinový konektor

Sekce určená ke koupi a výměně audio/video techniky a příslušenství

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ondrero 4. 1. 2017 09:58

Zdravím, nemá náhodou někdo doma tenhle starý konektor?
Nebo kde by se to dalo splašit.
Nechce se mi to moc vyrábět :D

72477433nula

76242.jpg
76242.jpg (26.84 ) Zobrazeno 4081 krát

S5003364.jpg
Ondrero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 1. 2017 11:59

No, vypadá to jako XLR konektor - ale ta první fotka je doslova příšerná a je na ní naprostý h0vn0 vidět. Máš rozměry toho konektoru?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mart.fish 4. 1. 2017 13:22

To není XLR to je DIN a mrknu po něm.
mart.fish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 1. 2017 13:53

Jestli tys to podle tý příšerný fotky poznal, tak beranicu důle - pravděpodobně už jsi takovej viděl. Já tam nerozpoznal ani fň, na tý první fotce jsou vidět možná tak 2 černoši v tunelu - proto se ptám i na rozměry a dožaduju se lepší fotky.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mart.fish 4. 1. 2017 19:03

:D :D :D koukám na piny ne na dutinky. Tam nepoznám taky vůbec nic.
mart.fish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 1. 2017 20:55

Tak ten pin tam vidím akorát 1 a ještě z něj vidím jen špičku - takže to může bejt jak DIN3, tak XLR.
Ništ, počkáme co na to Ondra éro ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ondrero 5. 1. 2017 06:57

Rozměry mám.
Když bych náhodou nesehnal a musel to vyrábět.
Délka samce je cca 46mm a samice 22mm.
Průměr matice je 22mm a průměr rádlování na samci 21mm

Fotky nejsou moje, já mám jen uhnilé torso samce a kus samice.

Joo a rok ve kterém se to začalo na Jawách používat je 1964 cca.
Ondrero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 1. 2017 22:55

A můžeš sem vyfotit tu svoji trosku? Ono fakt z tý uříznutý fotky je platPrd poznat co to fakt je. Že by na Jawách panelkách byly nějaký takový konektory si nevybavuju (panelka odpovídá ročníku 64, do tý doby to byly kejvačky), v motorovejch vozidlech se používá jako konektor hlavně Fast-On (jinak psaný "faston"). Jestli tohle sloužilo k propojení elektriky z motorky na přívěsnej vozík PAV, tak hned vřele doporučuju obrátit se na nějaký motorkářský - jawácký fórum, já to nikdy na vlastní kůži nepoužíval a co jsem viděl "mašinu s pávem", tak to lidi měli snad všude na šroubovací "lustrsvorku" (stačilo propojit 3 dráty, kostru a 2x (+6V) pro obrysovku a brzdovou žárovku). Protože to nebude ani DIN3, ani XLR - bude to něco s těsněním, odolný proti stříkající vodě v provozu na silnici.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ondrero 6. 1. 2017 09:15

Jo je to na propojení Jawky s pávem.
A na Jawamanii se psalo, že to je XLR audio konektor. Proto se ptám tady.
Dají se koupit repliky, dá se tam dát cokoliv jiného na propojení 3 kabelů.
Nicméně to už nebude ono.Replika nevypadá ani zdaleka jako origo.
Dávam do kupy patinovku a tam se něco co bude vypadat moderně moc nehodí :-))
Pokud to neseženu, tak si to halt vyrobím na CNCčku.
Ale ta síla stěny 1mm je opruz na výrobu.
On to nikdo z Jawařů samozřejmě neprodá. Takovou věc si každý radši nechá.
Je o hodně spotřební věc.
Ale co když tu někdo má takových konektorů plnou krabici někde ve sklepě že :D
Člověk se musí zeptat.
Přílohy
15857887_1699412196751000_1569646557_o.jpg
Ondrero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 1. 2017 13:26

No, já jsem rád, žes sem napsal tohle:
Ondrero píše:...A na Jawamanii se psalo, že to je XLR audio konektor...
protože já jsem v podstatě hned v první odpovědi napsal tohle:
EKKAR dne 4.1.2017 ve 12:59 píše:No, vypadá to jako XLR konektor ...
Tím jsi potvrdil mou domněnku, že to jen těžko bude DIN3, ten přeci jen vypadá jinak - a já ti jen dopíšu, co teď budeš muset shánět. Ono se to totiž pořád vyrábí a to provedení se o moc neliší od toho historickýho - pořád tam jde o mechanickou a elektrickou odolnost a na tom se toho moc po číňansku ojebávat nedá.

Takže - proběhni í-šopy s muzikantským profesionálním sortimentem, respektive se sortimentem pro profi zvukařský aplikace - a sháněj na zásuvku "konektor XLR female, provedení VODĚODOLNÉ s vnějším závitem, pro upevnění na panel" = to je zásuvka pro upevnění na plech a taková, která bude mít víčko. A k tomu na zástrčku na kabel (od PAVa) budeš potřebovat "konektor XLR male, provedení VODĚODOLNÉ s převlečnou maticí, pro upevnění na kabel". Ta poznámka "provedení voděodolné se závitem/maticí" je důležitá, označuje verzi použitelnou i venku volně bez ochrany proti povětrnosti, osazenou gumovým nebo silikonovým těsnicím kroužkem. Proč na motorku doporučuju shánět utěsněný provedení doufám nepotřebuje vysvětlení ...
Jako první můžeš nakouknout do DEXONu - http://www.dexon.cz , když pak označení těch konektorů hodíš do nějakýho vyhledávače nebo srovnávače, najde nejspíš i další í-šopy - http://www.muzikant.cz a určitě i další.
A protože jsem "skrytej" motorkář (motorky miluju, leč z rodinnejch důvodů nevlastním), tak zamačkávám slzu a přeju ti spoustu zdaru ...

EDIT:
tady jsem našel samečka na kabel:
http://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni ... bel-1.html
Samičku zkouším ještě hledat, v Dexonu tu správnou s víčkem nemají ...
Zkus se podívat po nabídkách i jinde:
https://www.zbozi.cz/hledani/?q=xlr%20f ... na%20panel
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ondrero 9. 1. 2017 18:40

Děkuji za tak rozsáhlé info.
Nicméně dávám do kupy motorku, kde chci mít co nejvíce originálních dílů a nebo co nejvěrohodnější repliky české výroby. To znamená věci, které si sám nejsem schopen vyrobit. Gumové díly, skleněné díly atd.
Cokoliv obráběného, co se nedá sehnat a nebo velmi špatně si chci vyrobit sám.
To znamená i tento konektor.
Původní konektor je takový hnusný surový hliník, klasické rádlování a celkově to působí
hodně strojařsky a jednoduše. Jakýkoliv dnešní konektor se tomuto vzhledu nepřibližuje.
Nemám v plánu motorku vylepšovat. Ale hezky jí zrestaurovat. S tím, že mám štěstí na celkem hezký lak. Ten zůstane původní.
Někdo před 30 lety motorku i s pávem natřel štětkou a naštěstí nepoužil šmirgl.
Super 30 letá ochrana a konzervace :)
Takže já teď strašně moc hodin trávím s nitroředidlem a hadrem a každý díl musím čistit. Chromované věci se nechají znovu chromovat.
V dešti už jezdit nebude :)
Ten můj konektor je sice pěkný hnusák,ale je původní.
Takže dostane halt nový obal a musí zase šlapat.
Každopádně díky.

Jinak ta ruská železnice, jak jsme před lety řešily šlape parádně :)
Ondrero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 1. 2017 19:00

Hlavně že tak - a ať se daří.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 2. 2017 02:57

Občas mi přijde nějaká ta nabídka, která není vysloveně spam - a já jsem si včera vzpomněl, když jsem jednu takovou prohlížel, že tady Ondra sháněl XLR-ko na panel a na kabel ...
http://www.hadex.cz/_25konektxlr-konekt ... xlr-a-mic/
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod olinfiala 3. 4. 2017 08:55

20170401_154208.jpg

Dobrý den.
Našel jsem ve starých zásobách Vámi hledaný konektor. Je to starý Tesla mikrofonový tříkolík, tedy žádný XLR.
Pokud máte ještě zájem, ozvěte se mi. olinfiala@seznam.cz
olinfiala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 4. 2017 19:38

To, že se to používalo ve starejch výrobcích TESLA jako mikrofonní konektor ještě neznamená, že to není XLR. V dobách vlády jediný strany se v zemích východního bloku vyrábělo spousta věcí podle západních vzorů BEZ OFICIÁLNÍ LICENCE - a pod firemním označením výrobců z jednotlivejch států RVHP/Varšavský smlouvy. Jen hodně málo věcí bylo skutečně licenčních - třeba přepínače ISOSTAT (licence z Francie), tlumiče a brzdy Fichtel-Sachs (Autobrzdy Jablonec - už do škodovek "stodvacítek") nebo karburátory firmy Pierburg (do favoritů), polský fiaty a žiguláky (licence od Fiata na typ 124, 125, 126) ... A nebyly to jen konektory, byly to i elektronky a polovodiče, spínače/přepínače a obrovská kupa dalších součástek a zboží vůbec, co se dělalo "unlis". Buď to byly přímý kopie získaný reverzibilním inženýringem (hlavně ty polovodiče), nebo "kopie" vytvořený našima lidma podle "ideovýho vzoru" ze Západu. Jedním z takovejch "myšlenkovejch opajců" je třeba i dodneška vyráběný Granko, vytvořený v Československu podle embargovanýho granulovanýho kakaa Nestlé a další výrobky. Není potřeba se za to stydět - taková to prostě byla doba.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků