USB DAC

Sekce určená ke koupi a výměně audio/video techniky a příslušenství

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 19. 9. 2014 13:34

Zdravím,
nemá někdo k prodeji nějaký malý levný USB DAC? V podstatě můžete nabídnout cokoliv, co trochu splňuje zadání, může i nemusí mít zesilovač. Stačil by mi i takovýhle malý nesmysl, chci to zabudovat.

http://www.ebay.com/itm/MUSE-X5-HiFi-PC ... 5d4e59e78f
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 19. 9. 2014 17:10

Do coho to chces zabudovat, aky kvalitativny level hladas, aky mas cenovy strop?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 19. 9. 2014 19:13

FiiO D03K TAISHAN
Coax., Optica, MiniUSB
http://www.alza.cz/fiio-d03k-taishan-d419215.htm

Dat extender digital na analog audio konvertor
na Aukro v Brně za 555,-
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 19. 9. 2014 19:43

Hledám náhradu integrované zvukovky v notebooku, do které se přenáší ruch asi z HDD (odpovídá to seeku). Takže očekávám, že i ten mrzák s PCM2704 na tom bude lépe, což je můj cíl. Cenový strop co nejnižší - jinak bych si koupil druhý Audinst HUD-mx1, který mi kvalitativně naprosto vyhovuje (a dá se sehnat do 2000 z druhé ruky). Akorát je problém, že na Beyerdynamic T70p to je příliš výkonné. :D Vím, že ta sluchátka by si zasloužili něco lepšího - ale momentálně potřebuji prostě jen nahradit ten výstup z notebooku.

Jinak - nevadí mi objednat si tohle (nebo něco podobného) z ebay na zkoušku. Ale zkouším, jestli nemá někdo něco na prodej, abych nemusel čekat 1-2 měsíce na doručení.

Chci si vyrobit malou krabičku s přepínačem mezi sluchátky a repro, abych nemusel nic přepojovat. Takže bych to rovnou zabudoval do toho.

DinosaurJr: Už se cenově dostává k tomu hotovému řešení.
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 19. 9. 2014 22:51

Hore pises, ze nemusi obsahovat zosilnovac. Ako chces potom pocuvat z T70p? Mas nejaky samostatny sluchatkac?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 19. 9. 2014 23:40

A dělá se nějaký DAC, který by měl tak slabý výstup, že by neutáhl sluchátka s impedancí 32 Ohm? Žiji v domění, že nějaká úroveň signálu tam je a pro tahle sluchátka by mohla i stačit. Alespoň to píší i u toho základního samostatného DAC čipu PCM2704. Nebo je to nesmysl a potřebuji nějaké zesílení navíc? V tom případě se nabízí leda tohle...

http://www.ebay.com/itm/CM108-TDA1305T- ... 4ac7938e08


Jak to tak vidím, tak mě tady ještě dotlačíš k tomu koupit opět něco v důvěryhodné kvalitě. Ale to bych se měl s výběrem přesunout do jiného fóra (protože fakt nevím - ten Audinst nemám ani na 10% hlasitosti, to je celkem na nic). :-))

// jinak malý zesilovač bych si nejspíš dokázal doma postavit i sám. S normálním (na repro) jsem problém neměl, nějaké použitelné součástky se snad sehnat dají
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 20. 9. 2014 00:19

Vystup z DACu je typicky zatazeny vysokym vystupnym odporom. Impedancia tvojich sluchadiel ma radovo mensiu hodnotu. Cize vznika tu odporovy delic s nepriaznivym pomerom odporov pre sluchadla. Navyse, impedancia sluchadiel je frekvencne zavisla a tym padom aj tento odporovy delic je frekvencne zavisly. Vysledkom je deformacia frekvencnej charakteristiky.

Toto je dovod, preco nie je vhodne pripajat sluchadla priamo ku DACu. Sluchadla s frekvencne zavislou impedanciou portebuju zdroj zvuku s velmi nizkym vystupnym odporom. V posl. rokoch sa stava standardom vystupny odpor sluchatkovych zosikov < 1 Ohm. Dolezite je to najma pri nizkoimpedancnych sluchadlach a tie tvoje sice nemaju 16 ani 32 Ohm, ale este stale spadaju do tejto kategorie.

Moze sa ti to zdat byt paradoxne, ale prave vysokoimpedancne sluchadla (vlastnil som 600 Ohm DT880) su na priame pripojenie ku DACu vhodnejsie. Tiez to nie je vhodne, ale je to vhodnejsie, nez v pripade nizkoimpedancnych.

No a tvoje T70p je skoda vlastnit a nedat im nejaky normalny zdroj signalu. Ked uz si tu krabicku ides robit, Audinst mozes predat a financne si tak pomoct.

Moj tip je nieco od Stoner Acoustics. Vlastnim UD110v2 a mame tu ku tomu temu viewtopic.php?f=1920&t=1208663&hilit=UD110
Mini rozmer nemusi mylit, je tam pouzita SMD montaz. Od oboch vyssie spominanych rieseni je lepsi, lebo obsahuje lepsie chipy - USB receiver aj DAC. Pouziva asynchronnu komunikaciu cez USB tak ako dnes vsetky lepsie DACy. Podporuje max. 96k / 32 bit.

Ten moj UD110v2 by som kludne vymenil za novsiu verziu UD120. Mam ho za 45EUR a keby si chcel, predat ti ho mozem za 40EUR a postovne by si mal v cene. Alebo ak ti to nie je drahe, mozes si objednat UD120 mailom u malajzijskeho vyrobcu, cakal by si par tyzdnov a vyslo by ta to nieco vyse 60 EUR. viewtopic.php?f=1920&t=1218702&p=10306235#p10306235

Zosik ... mozes si poskladat nieco na baze cmoy (pozri JDS Labs a ebay), alebo si mozes objednat dosku pre Objective2 (http://www.headnhifi.com/diy-kits, http://www.jdslabs.com/store/#featured), alebo si postav nieco na baze schemy sluchatkaca z datasheetu buffera LME49600/LME49610 (strana 10 http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lme49610.pdf) ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 20. 9. 2014 12:31

Díky za tipy, pak si to projdu. Ten UD110/120 vypadá na první pohled fajn, asi by to byla cesta. :)

Audinstu se zbavovat nejspíš nechci. Ten mi leží doma, z jedné strany koncový zesilovač + repro, z druhé strany DT990 Pro 250 Ohm. A v téhle kombinaci si nemůžu na nic stěžovat. :) Zkoušel jsem i jeden dražší DAC (audio-dg, ale typ teď z hlavy nedám) a popravdě jsem nepoznal žádný rozdíl, kromě toho, že měl daleko větší spotřebu. :D

T70p jsem si pořídil na kolej, do hlučnějšího prostředí. A jediný můj problém je zarušenost výstupu mého notebooku.


Akorát si ještě říkám, že na to, co potřebuji, by mohlo jít použít výběhový NuForce uDAC2...
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 20. 9. 2014 13:13

Keby 4500 Kc nebolo pre teba vela, DacMagic XS by bol na kolej idealny. Maju ho vselikde (skus heureka.cz), skus si ho ist niekam vypocut ... a trebarz aj porovnat so starym nuForce.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 20. 9. 2014 17:03

Když jsem sháněl DAC, tak jsem měl v hledáčku ODAC. Jsou za slušné finance. Podívej se po ebay, esli nebude někde na prodej. (Nakonec jsem ale opatřil DacMagic Plus od CA, ale měl jsem jiné požadavky než uvádíš.)
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků