K:Altec lansing mx 5021

Sekce určená ke koupi a výměně audio/video techniky a příslušenství

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jigsaw89 18. 2. 2010 21:57

Sháním tyto repro už dlouhou dobu, kdyby se u někoho našly jsem ochoten jít na cenu kolem 3000,- možná i víc.
nabídky přes PM nebo na
Kód: Vybrat vše
jigsaw89@seznam.cz

Díky , Petr
jigsaw89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sauhirt 18. 2. 2010 22:31

No nevím. jestli to stojí za to. Zvukově jsou na tom sice dobře, oproti třeba logitechům, ale sub hučí a repráky šumí. Radši bych se ohlédl jinde. Abys pak nelitoval, jsou to sice drobnosti, ale docela otravný časem. Ale jestli i potom, co jsem napsal o ně máš zájem, tak ti je rád za ty 3000 přenechám. Stejně poslouchám 95% času na sluchátkách a slouží mi víceméně jen jako těžítko. O:-)
sauhirt
Junior

Odeslat příspěvekod jigsaw89 18. 2. 2010 23:58

Nazdar,
to hučení je nějaké extrémní, nebo se to dá vydržet? v téhle ceně o ničem lepším nevím.
nevíš jestli se dají basy u toho subu nějak regulovat?
myslíš že by to šumění spravila lepší zvukovka ?
jigsaw89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sauhirt 19. 2. 2010 12:49

No brum subwooferu slyšíš jen v noci, když je všude ticho a spíš kousek od něj. Horší to je s tím šumem repro. Když něco hraje, tak je skoro nemožný ho vnímat, ale pokud je tišší pasáž ve skladbě nebo pokud nehraje nic, tak to je docela otravný. Co se týče toho basu, tak jo, dá se regulovat. Lepší zvukovka s tím šumem nic neudělá.
sauhirt
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 2. 2010 13:13

Sauhirte, to co popisuješ, jsou běžné bolístky sestav v ceně kolem 3-4 tisíc pořizovací ceny. Ten sub prostě hučí - protože uvnitř je trafo a pokud není dobře mechanicky odizolováno od zbytku skříně, přenáší se jeho zvuk na ni. A šum satelitů nesváděj na reproduktory - ty dost dobře šumět nemůžou. Šum je způsobený buď nekvalitními koncovými zesilovači, nebo nekvalitním řídicím zesilovačem v cestě signálu od vstupu ke koncovým zesilovačům. Konkrétní zapojení neznám, ale dokážu si ho dost přesně představit. Když si vezmeš, kde je 99% dnešní spotřební elektroniky vyrobeno a odečteš zhruba 1/2 pořizovací ceny na dopravu, reklamu a podíly nejrůznějších "market levels", kolikpak asi zbyde převoditelné měny na zaplacení skutečné kvality jednotlivých komponent...?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jigsaw89 19. 2. 2010 17:58

Tím chceš říct, abych si to zbastlil doma sám, no, nemám na to vědomosti ani zkušenosti, ty altecy se mi líbily, i kvůli recenzím.
jigsaw89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 2. 2010 18:08

Ne, jigsawe, nechci Ti naznačovat, že bys měl něco bastlit - jen odpovídám Sauhirtovi na jeho stesky, že takové prostě ty sestavy aktivních bedniček jsou a že si mezi nimi ve stejné cenové relaci příliš nevybere a zhruba i vysvětluju proč to tak je. Rozhodně od nich nelze čekat zvukový projev srovnatelný s aparáty s cenou o několik kKč výš - ale to Ty asi víš a předpokládám, že s tím i počítáš. Toť vše.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jigsaw89 19. 2. 2010 18:16

ty neduhy "aktivních bedniček" znám, jen jsem chtěl něco na koleje, a nechtěl jsem riskovat zničení poslechových monitorů za x tisíc
jigsaw89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 19. 2. 2010 19:24

Nevim no za ty peníze máš levný monitorky, který rozhodně nebrumí ani nešumí a hrajou trošku na jiný úrovni.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sauhirt 19. 2. 2010 19:37

Jj taky bych být tebou šel radši do levnejch monitorků, sice asi nebudeš mít takovej požitek z filmů a her, ale na hudbu by měly být lepší a snad i bez šumu.
sauhirt
Junior

Odeslat příspěvekod mirosd 19. 2. 2010 23:31

Trošku sme se po tom s jigsawem pídili a zdá se, že monitory v této cenové kategorii nejsou o moc (a jestly vůbec) lepší než tyto altecy - behringery též brumí navíc aktivní bedna ufukuje vzduch kde nemá, m-audio brumení též samozdřejmostí a kdyby náhodou ne tak mají špatný souběh kanálů... Řekl bych, že v téhle cenové relaci si člověk opravdu nevybere buď mají špatné to či ono, ale ani jedny nejsou bez chyby.
Doma: AE Aego-m, BBdac -> AKG K701, Senn HD800
Na lítačku: sansa clip+ -> Senn IE8
mirosd
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 2. 2010 08:19

No nevim co jste se dopídili. Ještě nedávno jsem měl Samson Media One 3A, přímou konkurenci M-Audio AV30 a byl jsem opravdu hodně spokojen se zvukem i kvalitou zpracování. Nový majitel si je taky dost chválí, prej Geniusy vyhodil okamžitě do popelnice jak je slyšel (ale to se dalo čekat). A to jsou repro za 2500,- Behringer MS20/40 jsou šmejdy to je pravda.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků