Zkušenosti z poslechu repro/zesil. v hifistudiu nebo elektru

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kukin 17. 2. 2011 20:19

ProDVD Brno Kotlářská.

Poslech předem domluvený, NAD C326+C545 vs HK980+HD990. Narozdíl od vanDava jiná zkušenost s majitelem, přišlo mi, že mě chce nechat především ať si poslechnu sám, nevnucoval žádné názory, pouze obecné info o charakteru jednotlivých značek. Když jsem tam viděl i sestavu CA (Azur 650A+650C), tak jsem zařadil i tuto. Vím, že to jsou hodně rozdílné sestavy, hlavně slabší zes. u toho NADu, C356 měl momentálně jiný zákázník ve výpůjčce.
Ještě jsem si tam všiml CA 840C a 840A, nějakého Audionetu, CA DACMagic.


Repro jsem zvolil nejnižší Wharfedale Diamond 9.1 (vzhledem k tomu, že mám KEF iQ30, výhodný kauf), i když tam měl i 10.1, Pac EVO II-10, 30, nějaké Dali, Tannoye a NHT, vše sloupy a regály.

Studio menší, odhadem tak 3,5 x 5m, zatlumené.

poslech: Bonobo - Days to Come, Diana Krall - The Look of Love, Pink Floyd - The Division Bell.

1. NAD: Bonobo: detailní, hlavně nižší středy, hutnější basy, měkké výšky, neunavující poslech. Diana Krall: pěkný vokál, opět výraznější nižší středy a basy, sykavky jako by si šlapala na jazyk. Pink Floyd: nuda. Celkově NAD i přes nejlépe vykreslený porstor zklamal, čekal jsem trochu živější přednes.

2. CA: Nejneuntrálnější ze srovnávaných. Bonobo otevřenější, zvuk celkově jistější, basy přesnější. Diana Krall už zněla dobře, žádné šlapání na jazyk. Pink Floyd už dostali šťávu. Jako celek naprosto neunavující poslech, živý, zvuk, který mě vtáhl do sebe.

3. HK: Expresivní, výraznější, ostřejší. Bonobo detailní, možná až moc ostré, basy přesné, méně výrazné než CA. Diana Krall, živý projev, taky trochu výraznější. Pink Floyd: dostali ještě víc šťávy než od CA, líbivý poslech. Celkově HK horší podání prostoru, Výrazný zvuk.

Diamondy si vedly celkem dobře, i když jak u aut: "objem nenahradíš". Pink Floyd by zněli líp ze sloupů.

Pořadí: 1. CA, 2. HK, 3. NAD (navíc s odstupem).
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kukin 9. 3. 2011 21:14

Dneska totéž studio, tytéž zesilovače, ale repro vlastní KEF iQ30.

Nejlíp si sedly s NADem, hutný a přesný bas, jemnější výšky, ale Diana Krall zněla příjemně, zastřené sykavky zmizely. Pink Floyd - Money, živý detailní projev.
CA - moc neutrální, až suchý, k těmto repro by se mi moc nehodil, s Wharfama si ale rozumí moc dobře.
HK - líbivý zvuk, ale trochu nudný, něco tomu chybělo, výšky byly ostřejší, basy ne moc výrazné.
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 17. 11. 2012 18:14

neviem, asi to sem nepatri /popr. to presun/, ale zaujala ma tato skusenost jedneho hifistu.
http://www.hifipassion.com/stranky/jak- ... e-hifi.php
starší
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků